Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   86 / 600
(#) elektrorudi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 26, 2013 1 /
 
Nincs ezzel semmi baj. Ez is csak egy elektronikai ihletésű érdekesség. A szórakozás egy fajtája. Olyan, mint amikor a bűvész átmegy a falon, eltűntet egy elefántot, vagy a színpad felett lebegteti az asszisztens nőjét. Tudjuk, hogy nem igaz, mégis tapsolunk neki. Ha megpróbálnád ilyen szemszögből nézni, kevésbé zavarna...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) zolika60 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nem is zavarna, ha nyíltan bűvészkedne. De a sok tudatlan naiv ember átverése a cél legtöbbször.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Ez valóban érdekes - bár nem elektronika. Meghökkentő és félelmetes egyben.
(#) exabit hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Az ilyen kicsi WiFi adaptereket hogy csinálják? Annyira valószínűtlenül kicsi hogy érdekel mit rejt a belseje.
(#) elektrorudi válasza exabit hozzászólására (») Jún 26, 2013 1 /
 
Nézd meg!
(#) exabit válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Azért a sajátomat nem szívesen szedem szét. És bár gyakorlott google keresős vagyok sehol sem láttam még senkit aki szedett volna szét ilyet és szakember, hogy megjegyzéssel tudja ellátni a látottakat. Gondoltam megkérdezem itt is nem veszíthetek vele.
(#) kadarist válasza exabit hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia!
Valami ilyesmit képzelj el.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Az biztos. Három verziót tudok elképzelni. Vagy szegény bácsi vénségére meghibbant, vagy komolyan gondolja amit mond. Ha ez utóbbi eset van akkor vagy igaz amit mond, és az igen ijesztő, vagy nem és akkor pedig még inkább rémes.
(#) _BiG_ válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nézd meg EZT (angol). 15 perc tájától egy írásos interjúszerűség van egy fószerrel (Thomas Edwin Castello), aki konkrétan egy amerikai bázison dolgozott (Dulce Underground), mint biztonsági technikus, együtt az idegenekkel. Elég részletesen leírja, miként mentek a dolgok.
Állítása szerint a föld alatt be van hálózva a bolygónk bázisokkal, alagutakkal.
De ki hiszi azt, hogy egyedül vagyunk a világegyetemben? A korlátolt emberi gondolkodás...
(#) elektrorudi válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
...csak azt nem értem, hogy ezek az idegenek, miért pont az amerikaiakkal dolgoznak együtt, miért pont ott szállnak le, miért pont őket rabolják el, miért nekik adják át a technikájukat? Hallott már valaki pl. a BIKK- ről? (Békásmegyeri Idegen Kutató Központ)
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) kameleon2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Mert egy hatalmas ország és véletlenül ott pottyantak le.*

*Politika törölve!
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
És megint egy kis érdekesség: Gitár betonból????
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) dokidoki válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
"Ha igaz..., akkor lehet lebontani az összes keresztyén templomot, és begyújtani a Bibliákkal. stb.
(#) Inhouse hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Akkumulátor mérése furcsaságokkal...
(#) kameleon2 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Hát kicsit lehet, hogy összemelegedtek...
(#) Inhouse válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Nem éppen...
(#) elektrorudi hozzászólása Jún 30, 2013 1 /
 
A "LED korszak" vége!
Lám, ők is rájöttek, hogy a LED csak egy tévút. Nem ez a jövő!

LED.JPG
    
(#) kameleon2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Neeeeem az LED vég - kiárusítás lett volna .
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 2, 2013 / 4
 
Majd ha nagyobb áram folyik át rajta, akkor már nem lesz ilyen vidám! XD

XD.jpg
    
(#) janikukac hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Ezt az elosztót az előbb mentettem meg a kidobástól. Ahogy a képeken is látszik, enyhén elégett egy vezeték, a másik meg megolvadt. Hogy mitől, ne kérdezzétek, nővérem csak vasalt vele.
Mellesleg az elosztóra a kici szájga kínajiak azt írták(!!!): 220V/16A/MAX 2200W. Tudtommal 220V*16A=3520W, de a 2200W-ot is nagyon kétlem, hogy elbírna, mivel megmértem: egy drót 3mm átmérőjű SZIGETELÉSSEL együtt...
(#) Action2K válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Ki mondta, hogy 220V-ra van tervezve? Rá van írva? Én nem látom. Mert, hogy 120V-os rendszerhez megfelelő.
(#) janikukac válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Rá van, csak azt nem fényképeztem le közelről.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Az aljzatra van ráírva, nem a kábelre...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Mondjuk ez igaz.
(#) sastas01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Amúgy is oda van írva, hogy max. Ez a kínainál azt jelenti, hogy a 3 ból 1 et elbír kis ideig.

Iskolában van olyan CNC ezsterga, rá van írva, hogy a főorsója max 32 ezret forog. Egyszer, véletlenül 6 ezerrel megpörgettük és azt hittük mindjárt darabokra hullik a gép...
(#) zolika60 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Nem elektronika, de talán érdekes.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Csak azé'; az 1.5 quadrátos PVC szigetelésű csőbehúzós drót ~3mm átmérőjű. Ezt a szabvány is 15A-osnak jegyzi, de simán elbír 16-ot. Ott a kötésekkel, és az érintkezőkkel van mindig probléma.
(#) mugab válasza granpa hozzászólására (») Júl 5, 2013 / 1
 
Amúgy meg ezek határadatok tehát 220V max 16A max és 2200W max. Nem jelent azt hogy 220V-nál lehet 16 amper.
(#) Gafly válasza mugab hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Tegnap láttam egy ilyet élőben Csongrádon a Tiszán. Érdekes volt. Különösen amikor nem jött ki a lépés
(#) zenetom hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Ez sem teljesen elektronika, de érdekes: Közel ezer lóerős Aventador a németektől
Következő: »»   86 / 600
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem