Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   421 / 607
(#) g3ngst3r hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Egyébként nekem aztmondták hogy valószínűleg berezeg,de 2 óra alapálláson ventillátor nélkül a borda hideg
(#) reloop válasza g3ngst3r hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
A TDA7294 nagyjából annyit disszipál, amennyi teljesítményt lead. Vannak bizonyos határértékek. 70°C-on 50W-ot visel el, 150°C-on 0W-ot, ha felveszünk egy ilyen diagrammot abból látható 40°C-on kell tartani ahhoz az IC-t, hogy károsodás nélkül 80W-ot kivegyünk belőle. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy megsült az erősítőd.
(#) Moderátor hozzászólása g3ngst3r hozzászólására (») Jún 29, 2013
 
Amint azt már többször, több helyen leírtuk: A mondatkezdő nagybetűk, és az írásjelek használata nem kiváltság, hanem elvárás!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ha 300VA os csatorna transzformátorára nem adok áramot akkor a zajos csatorna soha nem válik zajossá. Az baj ha a jelnek a GND-je eggyesítődik?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
A jeltesteket egyesítheted, sőt - mint írtam - csak ott legyen egyesítve!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Igen biztos azért tesz úgy mert ahoy jöna trafóktól a gnd egyből a dobozra van kötve.
(#) Davidd hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok! Keszlettem ket sima tda7294-es erositovel, nagyon szepen mukodik, eddig csak a fel oldala mukodott ezert nem tettem fel kepet, ma beraktam az uj ic, nem indult poccre. A panel sinylette meg a sok ic cseret hogy egyik sem ment, de atforrasztgattam a panelt es jo is lett. Nem az egeszet csak ami az ic mogott megy el. Az volt a bunos. A tap +/-31 V. Van teve szigetelo lapka, es hovezeto szilikon, mikor kibontottam a dobozt akkor lattam hogy szilikont rendeltem, konyebb elkenni meg minden, de jobb is? Mint az a feher zsirszeru anyag? Reloop panelterve alapjan keszult, mint lathato.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) g3ngst3r hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Szóval az este befejeztem az új dobozát a SAL om nak gondoltam ki is próbálom, hát fogtam magam és ráraktam egy sima tda7294 es erősítőre amely előtte kiégett és ezért kicseréltem az ICt benne, másdt nem láttam hogy miért ne működne. Bekötök mindent, működik, 10 másod percig 1/4 hangerőn,10 másdopercig 2/4 hangerőn,5 másodpercig3/4 hangerőn,4/4 hangerő 1 másodperc, 2 másodperc pufff füst, olvadóbiztosíték kiégve. Mondaom okay jólvan kveszem a biztosítékokat a + tápról(azok a biztik amelyek a paneleket védik/akadályozzák meg a szénnéégéstől) kezdem mérgetni a feszültségeket a pufferen, egyszer csak az 5 As biztositék ami a pufferek és az egyenirányító hid kööt van puff kivillan.... Na ez mi a vihar lehet? valaki magyaarázat?
(#) Alkotó válasza g3ngst3r hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Áramkorláttal élesztünk erősítőt, nem pedig direktben (főleg olyat, ami már korábban "kiégett").
Tesztelés közben a hőmérsékleteket ellenőrizni kell (nem a bordáét, hanem az IC hőfokát).
Jó eséllyel elhibáztál valamit a mérésnél, ezért ment ki a biztosíték. (pl. a mérőcsúcs rossz helyre zárt össze)
(#) Davidd válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Udv! Meg mint lathattad, irta hogy a dioda-hid es a puffer kozott van a biztositek, szerintem az nem a legjobb hely ahova valo a biztositek.
(#) g3ngst3r hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Ma kicsit előrébb is elolvasnád ott is van..... biztos hogy jó helyen mértem mivel csokik vannak és a tetejüket mértem
(#) Bassmester válasza g3ngst3r hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
A félreérthető leírásaid helyett jobb volna ha pontos huzalozási vázlatot mellékelnél, egy-két informatív fotóval kiegészítve, különben a hozzáértők is csak ötletelni tudnak.
(#) g3ngst3r hozzászólása Jún 30, 2013 1 /
 
A TDA a múlté, repül a kukába az egész ami marad az a trafó és az egyenirányítóhíd VF2 2*35volt os és 1x60volt ost fogok építeni, a 60volt os egy 370VAs toroidról fog futni, csak hogy legyen kakaó )
(#) Gabó válasza g3ngst3r hozzászólására (») Jún 30, 2013 / 1
 
Na akkor előre szólok, hogy az se fogja sokáig bírni nálad... Szerintem az igényesebb mint a tda...
(#) Bassmester válasza g3ngst3r hozzászólására (») Jún 30, 2013 / 2
 
Grat! Biztosan a TDA hibája volt minden... akkor hát több szerencsét a VF2-höz
(#) metabo123 válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a mindenre kiterjedő, részletes válaszod!
Sajnos most egy kicsit le kellett állnom a projekttel, mert lakásfelújítás van, ezért is csak most reagálok.Hamarosan újra belelendülök, a dobozolás következik a kísérletezések, amiket leírtál. Ha ismét lesz kérdésem felteszem
Köszi: metabo123
(#) Axw3ll hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Üdv. Regen sokat foglalkoztam a temaval, de idom sosem maradt az epitesre, azonban most van eleg idom, hogy nekifogjak. Azonban ez ido alatt par dolog kiesett... Elviekben maximum 40V lehet a feszultseg, hallottam, hogy sokan 42-rol hajtjak.


Egy sztereo hidat szeretnek osszerakni es hat par dolgot megkerdeznek megmielott nekiallnek.
Az elso kerdesem, hogy ez a trafo eleg lenne-e neki ( 2 x 24 V 2 x 10,4 A 500 VA Torroid). Tudom alltalanos kerdes, de ha mar 100 eurot kiadok erte megkerdem.
(A trafo
A masik kerdes, illetve inkabb kerdes, illetve inkabb kerdes, hogy tudna-e valaki adni egy megfelelo tap rajzot ehhez, illetve h mekkora greatzet kene hasznalnom (gondolom 15A-est), mekkora puffer kondikkal.

Ezen felul erdekelne, hogy hangszint hova kene bekotnom, az tiszta, hogy a bejovo jelet a hangszin bejovo jelehez, a kimenot pedig az erosito bemeno jelehez?

Ezen felul, hogy mire figyeljek meg nagyon oda oda. A hutessel tisztaban vagyok, illetve- hogy szigetelni kell az ic-t a bordatol, ehhez eleg a paszta, vagy kifejezetten ezt a lapot vegyem a borda es az ic koze?

Valaszokat elore is koszonom, es elnezest az untato kerdesekert.

Ekezet sajnos nincs a nemet billentyuzeten. Ezert ugyszint elnezest.
(#) kineda1 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Sziasztok most vágok bele az építésbe tda7294 100w lesz a drága
Ha minden jól megy 2x24v 330va toroiddal lesz meghajtva.
Szeretnék egy kis segítséget kérni, a reloop féle erősítőt szeretném meg építeni.
A kérdéseim a következők lennének: puffer kondenzátornak mekkora össz. kapacitása legyen? Mekkora greatz hidat javasoltok?
+ 1 nagyon amatőr kérdés muszáj feltennem, mert nem találok sehol választ rá a hálózati földelés ha fém dobozom van és le testel a táp gnd-vel abból lehet valami probléma?
Köszi a segítséget előre is
(#) neocska válasza Axw3ll hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szervusz!
40-42V ról nem ajánlott hajtani!!!
A tápegység, 24V egyenirányitva 33V lessz szürés után, ez tökéletes a hidnak (8ohm-os terhelés mellett)
Garetz legalább 20-25A hüttöbordával rajta, utána 4700µF 3-3 oldalanként(legalább) 100nF el hidegitve.
Az IC és hüttöborda közé kell az a lapka, (ajánlott a szlikonos(az a szürke gumis) )

Remélem összefoglaltam a kérdéseidre a válaszokat.
(#) neocska válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szervusz!
Stereo erösitö? tehát 2x100W vagy mono?
Egy erösitönek elég 4700-5600uf (plusz és minusz ágban is), de rakhatsz többet is. Garetz 20-25A hüttöbordára szerelve.
A táp GND és konnektor földelése nem tudom szabade direktbe kötni? Ahol ezt láttam ott egy pár wattos és pár omos ellenáláson keresztül történt, de inkább várd meg hogy más is erösitse meg ezt a részt
(#) reloop válasza Axw3ll hozzászólására (») Júl 4, 2013 / 1
 
Üdv! Hídkapcsolású erősítőnél nem kell a hagyományos tápkialakításhoz ragaszkodni, hiszen hiába készítünk szimmetrikus tápegységet, teljesítmény előállítására a plusz és a mínusz tápvezetékeket vesszük igénybe, a testen, vagy ha úgy tetszik a 0V-on nem folyik hangszóró áram.
Építettem mesterséges testpontos hidat, nagyon jók a tapasztalataim. Alkotó kollégát dicséri a dokumentáció: Bővebben: Link
Ha a dolog újszerűsége nem taszít, leírom az ajánlott hozzávalókat.
Kineda1! Az egyenirányító hidak árai alig függnek az áramterhelhetőségüktől ebben a kategóriában, legyen akár 35A-es, és lesz egy biztos pont az erősítődben.
Az életvédelmi földet és a táp/jel földet egy hangrendszerben maximum egy helyen szabad összekötni, különben hangosan búgó földhurok alakulhat ki.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) kineda1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Köszi a tanácsokat
(#) kineda1 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Tápkondiknak 50v vagy 63v ost válasszak?
(#) reloop válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 5, 2013 / 1
 
Az 50V feszültségtűrésű puffer bőven elegendő a TDA7294 tápjába.
(#) kineda1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Lesz a tápba több mint 20.000 uf A te általad készített nyákot fogom kivitelezni, annyi lenne a kérdésem hozzá hogy a stand by, mute val kell kezdeni valamit?
(#) reloop válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Itt írok róluk. Nem kell semmit tenned
(#) viktorio333 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Tda7294 hybrid pcc88 előfok
ha valakit érdekelnek a részletek jelezzen.
Érdemes meglpíteni.
(#) jandark válasza viktorio333 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia.
Ha megosztod,szívesen megépítem..
Köszönöm.
(#) kineda1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Köszi Reloop!
Ha esetleg elakadok jelentkezem de a végeredményt mindenképp be mutatom
(#) reloop válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Élessz körültekintően! A tápkondik legyenek kisütve mikor a panelt rákötöd. Tégy izzót a trafó primer ágába áramkorlátozónak.
Következő: »»   421 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem