Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   233 / 582
(#) 1984white válasza blackdog hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Köszi a kiigazítást.
(#) stenglt válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Szia !

Köszönöm a segítséget, megtörtént a csere úgy néz ki, hogy megjavult a gép. Mi a tapasztalatod a hőfokszabályzó pontosságát nem befolyásolja a csere ?
(#) lukovicsek válasza stenglt hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Szia.

Biztos befolyásolja, mondjuk 40 fok helyett 39 fog füteni, de gondolom ez nem probléma.

Üdv.
(#) Picipityu válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 / 1
 
Szia!
A 8998i képen látható induktor 470uH értéke csak a mérvadó, vagy minden más paraméternek is passzolnia kell?
Mert pont ugyan ilyet nem találok sehol, még a HQ - nál sem. Bővebben: Link
Esetleg helyettesíthető mással, más értékűvel?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) 1984white válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ez az induktivitás sérült?
(#) Picipityu válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Igen, ez is sérült.
(#) 1984white válasza Picipityu hozzászólására (») Júl 10, 2013 / 1
 
Idézet:
„A 8998i képen látható induktor 470uH értéke csak a mérvadó, vagy minden más paraméternek is passzolnia kell?”

A lényeg, hogy az áramerősséget bírja és az értéke lehetőleg ugyanannyi legyen.
Bővebben: Link
Ez jó oda mert 1,2A es.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) Picipityu válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) donmacko hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok! Nem tudja véletlenül vki hogy a BEKO WML15060 KL típusú mosógépbe milyen vagy mekkora szénkefe kell? Annyira el volt kopva hogy nem lehetett leolvasni.
(#) botesz válasza donmacko hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Elég ha leméred vagy úgy ahogy van viszed a boltba és ott lemérik.
(#) 1984white hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Ti mivel és hogyan takarítanátok ki az 5 éves mosógépeteket, ami olyan szagot áraszt mintha "megdöglött volna benne valami" ?
(#) botesz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Expressz vízkőoldó vagy citromsavpor.Mindkettő 90C-on ruha és előmosás nélkül.
(#) 1984white válasza botesz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Okés köszönöm a gyors választ. Ezeket hol lehet kapni? (bocs az amatőr kérdésért nem én vásárolok )
(#) botesz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A citromsavport a gyógyszertárban vagy az élelmiszerboltban is kaphatsz a fűszereknél(utóbb nem olyan erős szerintem)Expressz vízkőoldót pedig vegyiárú boltban is kaphatsz.Nem muszály expresszt a lényeg hogy ne sósav alapú legyen mert a sósav megeszi a gépedet.Foszforsav alapú legyen.
(#) blackdog válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Lehet tényleg megdöglött benne valami.
Viccet félretéve a korábban írtak szerit kitisztítod és a későbbiekben mosás után nyitva hagyod az ajtót. Ha mindig zárva van idővel irtó büdös lehet és penészes lesz. Ja és pucold ki a szűrőt is.
(#) Picipityu válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
Én 1/2 l 20%-os ecet + 4 ek mosószóda, vagy TRISÓ 90 °C - on szoktam elintézni. Előtte a szösz-szűrőt kimosom.
(#) 1984white válasza botesz hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Idézet:
„Foszforsav alapú legyen.”

Erről a trisó jut eszembe, jó az is? (trinátrium-foszfát)
A gép mindig nyitva van, ha nem használjuk. Szerintem ezért nem jött elő a szag előbb. (kb 5éves a gép)
Köszönöm a tippeket!
(#) botesz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Az is jó lehet nekem valahogy nem vált be vagyis konkrétan semmit nem mosott ki a gépből(pedig bőven lett volna mit)
(#) Koncsar hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, nagy a valószinűsége, hogy nem kapok, mert elég nehéz a dolog. Hozzám került javításra egy Schulthess Spirit 5180 as mosógép. Annyit kell tudni róla, hogy félig ipari gép, azaz megy egy és két fázisról is. Minden perifériát végignéztem. A motorja kefe nélküli 3 fázisú motor, hozzá tartozik egy mellette lévő frekiváltó is. a gép tetejében egy nagy méretű vezérlő panel. A hiba kód az a F20 pár perc után. A 2 darab mágnesszelep 12V feszről megy. Én úgy látom, hogy a géppel bármit csinálok már programban a főmosás mosószer tartóba nem enged vizet. Mind a két mágnes jó, lepróbáltam. Szivattyú jó, motor elindúl , centrifuga úgyan nem tud elindulni , mert mire odakerülne, hogy felpörög, újra kidobja az F20 hibát, és leáll. Sajnos nem találok hozzá kapcsolási rajzot, ezért kicsi az esély, hogy bármennyit ülök mellette, hogy jó legyen. Kapcsoló üzemű tápja van, x2 kondikat kicseréltem, de semmi változás. Ha valaki tudja esetleg , hogy hol lehetne keresni kapcsrajzot hozzá legyen kedves segíteni.

Köszönöm szépen.
Szép estét.
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Egyáltalán kapnak a szelepek áramot?
(#) Koncsar hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Szia Kedves Botond! Az egyik szelep az biztos, a másik az közel sem. Bármilyen progit indítottam a főmosás mágnesen keresztül nem jön Wasser. A másik feltölti a gépet.
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Nézd meg mi vezérli a panelon a szelepet,azt ellenőrizd.Esetleg a szintszabályzót.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Köszi! 5V ref. feszültségről megy a vizszintszabályzó, meg is kapja, 4.95V DC. Aránylag minden indításnál megfelelő a mennyiség. Azt jónak tekintem.

( A fórum Moderátortól bocsi)
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
A panelen egy 20 vezetékből álló köteg jön ki a kezelő panel felől, oda még nem néztem be. A panelen c369 de az lehet BC 369 tranyó kapcsolja . Már megcseréltem a kettőt de semmi változás. A 2 -es mágnesszelepre nem tudok semmilyen progival feszültséget küldeni. A szintszabályzó az megkapja a 4.98 Referencia feszkót, és azt látom hogy a vizszinttel nincs nagy gond. Kezdem szarúl érezni magam. Úgy érzem béna vagyok.
Pedig szerintem nem.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ne érezd úgy hogy béna vagy.Én akkor hozzád képest balfa.... vagyok mert én még ezt sem tudnám valószínűleg megcsinálni.Esetleg ha a tranyót kicseréled?Az talán hozna valami változást.A panelen mérted a feszt vagy a szelepnél?
(#) Koncsar hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Felcseréltem a két mágnesszelep tranyóját és úgyan úgy az működik ami idáig. Ezért az jó. Sajnos. Nagyon mérges vagyok.
(#) lukovicsek válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Üdv.
Ha a centri sem indul el akkor máshol kell keresni a gondot, mihez hasonlit a gép felépitése, szerkezete, panelje? mert biztos valamelyik ismertebb márkának a testvére, meg kell tudni a hogy mi az a hibakód.
(#) matyusz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Nem tudom ebben van-e valami hasznos.
(#) Koncsar válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Egy gépre sem hasonlít a felépítése. Azt írtam, hogy 3 fázisú a főmotor, frekiváltóról megy külön panel az alján. Az egyik mágnesszelepet nem bírom munkára bírni. A tekercs jó és átengedi a vizet, de nme megy rá jel. az F20 hibakódra a google freki váltóról nem jö n jel, illetve vizbevezetési hiba. Lehet, hogy késöbb teszek fel fotót a nyákjairól. Lehet valakinek egy isteni szikra kipattan.

Köszi
(#) Koncsar válasza matyusz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Matyusz Szia! Ez is sok segítség, nagyon jó, de itt nem szerepel a gép. Kefementes motorral szerelt 3 fázisú motor van benne,
Következő: »»   233 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem