Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 1160
(#) GyurikaBx hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni ,hogy "C517" tipusú tranyóval találkoztatok e már?
Mert a google-én sem és az alldatasheet-en sem találtam róla semmit!
Valaki megtudná mondani hogy mi ez és mi a lábkiosztása!
Elöre is köszönöm a segitséget.
(#) GyurikaBx hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Azt elfelejtettem irni hogy "BC" tipusú a tranyó.
(#) titi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
(#) GyurikaBx válasza titi hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Kösz a gyors választ!
Erre én is gondoltam hogy BC517 ,de viszont csak annyi van a tranyón hogy C517 ,ezek álltalában 2SC tranyók szoktak lenni nem?
De ha viszont tényleg BC517 akkó mehetek a bótba
Még egyszer köszi az infót!
(#) Frankye válasza GyurikaBx hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Idézet:
„de viszont csak annyi van a tranyón hogy C517 ,ezek álltalában 2SC tranyók szoktak lenni nem?”

Nem. Ezek általában BC tranyók szoktak lenni, csak a "B"-t lehagyják.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Igen, mert germániumot már nem nagyon gyártanak-sajna. (germánium alapú=A; silicium=B)
(#) titi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
A 2SC517 más tokozású.
(#) GyurikaBx válasza titi hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
2SC517-et én is megtaláltam ,én abból indulván kifelé ,hogy mondjuk C3200=2SC3200 vagy A1962=2SA1962.
Köszönöm a mélyreható válaszokat!
(#) titi válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
A japán tranyókat is szokták ugyanígy jelölni. Pl az említett 2SC -s vagy 2SA, 2SB ill. 2SD is csak anyit szokott tartalmazni, hogy Cxxxx Axxxx Bxxxx Dxxxx.

szerk: de hogy japán, vagy pl BD, az könnyen kikövetkeztethető a környező alkatrészekből, ill. a származási országból.
(#) Carter hozzászólása Nov 29, 2007 /
 
Hali!
találtam egy ic-t UA758PC. Nem tudjátok hogy mire való?
(#) szabi83 válasza Carter hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
itt van róla egy kis infó
(#) vicsys válasza Carter hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
1430 találat
Egyébként: FM Stereo Multiplex Decoder
(#) Poki hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy hogyan lehet megtudni egy SMD kondi értékét, ha nincs ráírva semmi? Kb 1mm hosszú, fél mm széles, és fél mm magas, sárgásbarna színe van, mindenféle jelölés nélküli??
Egyébként egy 40N06-os N csatornás fet gate lába van rajta, és egy 10ohmos ellenálásson keresztül összekötve a zászlóval.
Előre is köszi: Poki

(#) _JANI_ válasza Poki hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Talán kapacitásmérőműszerrel.
(#) puskas87 válasza Poki hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Szia!
Csak akkor lehet megallapitani hogyha megmered,vagy kapcsrajzot nezel.
sacc 100N
(#) Poki válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Köszi a válaszokat.
A baj a méréssel az, hogy zárlatos, viszont van még egy ilyen kör a nyákon, akkor abból kiszedem, és megmérem.
Csak nem akartam megbontani, hátha van valakinek ötlete.
Üdv: Poki
(#) d9thc hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Sziasztok, nagy az én problémám, van egy 8 lábu IC-m ami megpurcant. Sajna képet nem tudok küldeni, de megprobálom leírni, két sorba vannak rajta adatok, felűl az 1es lábnál: "V 8" alul: "555"
A kapcsolás alapján ez nem az 555-ös timer IC (gondolom), az eszköz amiben ez van arra szolgál, hogyha egy hőérzékelőt láng ér akkor egy relét kapcsol (elég egyszerű kis áramkőr). Ha valaki ismeri ezt az IC kérem írjon, hogy mi lehet ennek a helyettesítője, neten keresgéltem, de nem találtam ilyet. Addig megprobálok képet készíteni róla, hátha az segít.
Előre is köszönöm.
(#) puskas87 válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
pl:NE555, vagy LM555 de rendelkezesunkre all ez itt
(#) _JANI_ válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Alaposan ellenőrizd le a lábak bekötését!
PL: tápfesz pontok, kimenet(-ek), bemenetek.
Esetleg üresen hagyott lábak.
(Az 555-nél az 5. láb marad rendszerint üresen. Vagy egy hidegítőkondit kötnek rá. )

(Szerintemis "csak" egy sima 555-ös lesz...)
(#) d9thc hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Köszönöm a gyors reagálásokat. Csináltam egy rajzot a nyák alapján (csatolva), remélem nem rontottam el, de mindjárt átnézem 5x-szörre is Szóval szerintetek milyen IC? Valamiért nem érzem ezt az 555ös timert odavalónak... (hozzáteszem nem vagyok túl jártas a témában, szóval nemtom Illetve az a kis kondi milyen lehet?
Jó lenne megjavítanom, mert dobtam egy hátast mikor a gázos csóka közölte a javítás árfolyamát

rajz.JPG
    
(#) huba válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Pedig a bekötése eggyértelmüen 555ös timere utal.
(#) d9thc hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Lehet, hogy NE555? Az valami erősítő IC féleség, ha jól tudom??? Lehet, hogy ez kell az arcának?
(#) maTaKee válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Az NE555 az egy timerIC
(#) Fery válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Ez teljesen egyértelmüen egy 555 Timer IC méghozzá ha jól látom egyszerü bistabil kapcsolásban. Ez nem lehet ellenfél. próbáld meg azt a kondit valahogy beazonositani és cseréld ki az 555-öst. Vigyázz mert nagyon drága cucc / kb 32.- Ft.....Bruttó.
(#) d9thc hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Igen, rájöttem, a NE5532vel kevertem Megnéztem én is az NE555 leírását, bár nem igazán értem az egészet, na mindegy Ha jól néztem, akkor mindegy milyet veszek? NE555 vagy LM555 mindegy?
A kondit nem tudom beazonosítani, mindkét IC leírásában 10n kondival kell földre kötni az 5ös lábat, úgyhogy megpróbálkozok azzal, az még szemméretre is stimmel
Köszönöm a segítségeteket
(#) _JANI_ válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 / 4
 
Meglehet... Az 5. lábon lévő kondi 10-100nF között szokott lenni...
Mielőtt bedobod az új IC-t, előtte ellenőrizd le a diódákat.
Mérd ki az ellenállásokat, s a kondikat is, valamint a relét is próbáld ki. Ha ezek rendben vannak, akkor mehet az ÉLES PRÓBA! De nem hiszem h nagyobb lenne a baj, mint egy IC-csere!
(#) mex válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 30, 2007 / 4
 
Az 555 elég szivós kis ic.Úgyhogy a tápfeszültséget sem ártana leellenőrizni.Nameg a 3-as lábról a relé felé menő 4148-at,illetve a relével párhuzamosan kötött tipusjelzés nélküli diódát is meg kell mérni,nagy valószinűséggel valamelyik,vagy mindkettő zárlatos.
(#) Fery válasza d9thc hozzászólására (») Nov 30, 2007 / 4
 
Nyugodtan tegyél 10 nanót az 5-ös lábra, nem lehet baj belőle. Az hogy NE vagy LM vagy csak 555 van ráirva az tök mindegy. Ha nem találsz szakadt vagy zárlatos cuccot benne akkor indithatod. Csak kiváncsiságból kérdezem, mi volt az a horror ár amit mondott a szerviz ?
(#) _JANI_ válasza mex hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Ja! Persze... Köszi a kiegészítést.
(#) d9thc hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Köszi srácok az infokat, majdnem mindent cserélnem kell amugy mert belefolyt vhogy a víz és az okozott igen nagy károkat, ugyhogy a relé és a nagy imp. ellenállatokat hagytam csak benne, ezek jók. A 12V-t kis 220as nyáktrafóról kapja(csak gondoltam azt kihagyom a rajzból), na az elég csunyán nézett ki, néhol még a nyákon a vezeték is potlásra szorul, ugyhogy ha meg lesz az alkatrész, még igy is lesz vele dolgom, remélem jó lesz, kap egy teljes felújítást
A gázos csóka azt mondta, hogy 5e (kiszállás) + 10e a ketyere. Trafót ugy néz ki kapok valahonnan, ugyhogy sokkal olcsóbban megúszom csak müködjön
Úgyhogy köszi 1x, majd írok mi lett
Itt lehet valami pontokat osztani? Adnék én, ha tudnám hogy kell?!?!?!?
Következő: »»   51 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem