Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   497 / 1163
(#) kadarist válasza pjg hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Szia!
Sajnos tévékben nem használtak üvegszálas epoxilapokat, ezért ez valami egyedi jellegű áramkör lesz.
(#) laszlo raduj válasza pjg hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Hat javitani csak ketot de bontani rengeteget szedtem szet , egyben sem latam ilyen kicsi , 4 lyukas nyakot amelyet kulon kelett volna lefogatni. Ha letezett is kicsi nyak a TV-ekben ,akor azok soros csatlakozoval voltak a fo aramkore radugdosva.
(#) pjg válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Akkor bocsi. Roszul gondoltam.
(#) laszlo raduj válasza pjg hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Ha venem a batorsagom ,hogy tipeljek talan egy ledsor meghajtasra gondolnek , talan egy aku ore, ahol az elso 3 led rosz, majd megfelelo szint es ujabb 3 egybekotott led a figyelmeztetes tultotesre. Nem neztem meg most az LM3914/15 adtalapjat de lehet hogy ilyesmirol lehet szo.
(#) sugarpista válasza Lala58 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Üdvözletem az Érdeklődőknek!
Amennyiben a kérdés még kérdés, akkor válaszként ajánlom az alábbiakat:
(Orosz gyártmányú, általában repülőgépeken használatos 28 Voltos, 50 mA-s izzó.)
Технические характеристики самолетной миниатюрной электрической лампы накаливания СМ 28-0,05:
Напряжение 28 В
Сила тока 0,05 А
Тип цоколя S6s/10
Световой поток 7 лм
Средняя продолжительность горения 200 ч
Габаритная длина 17.2 мм
Диаметр 5.5 мм
Код ОКП 34 6525 3571 03
Аналоги: СМ-37
(#) 0sasa0 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Orion ctv 25m tv-m az egyik egyenirányító dióda a puffer elkó előtt zárlatos lett
de nem találok hozzá leírást SG4004TFK a típusa.Milyen diódával lehet ezt helyettesíteni?Van itthon egy-két roncs tv gondoltam valamelyikben esetleg találok hasonlót.BY399-ből van vagy 6 darab ezzel lehet helyettesíteni?Köszönöm a válaszotokat előre is. Lehet ostoba kérdéseket tettem fel,ez esetben elnézést kérek kezdő vagyok elektronika téren.
(#) kadarist válasza 0sasa0 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Ez a típus nagyon jó lesz helyette. Mármint a BY399.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) 0sasa0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszönöm a választ szerinted mind a négy diódát kicseréljem BY399-re?
(#) kadarist válasza 0sasa0 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Érdemes mindet kicserélni, mert a négy egyformán a terhelés is egyletesebben oszlik el.
(#) 0sasa0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Értem Köszönöm a segítséget! Remélem a puffer elkót nem tette tönkre,na majd kiderül még egyszer köszönöm a gyors segítséget.
(#) k_h válasza 0sasa0 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Inkább az a kérdés, hogy mi tette tönkre a diódákat..?
(#) kadarist válasza k_h hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Tévénél van, hogy spontán is tönkremennek, de persze nem árt ellenállást mérni a nagy pufferkondin.
(#) 0sasa0 válasza k_h hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Én voltam,egy helytelen méréssel.Kiment a tv-ben egy villámlást követően a J29 PTC a puffer elkó előtt egy M10 ellenállás. Kicseréltem őket de a tv nem kapcsolt be készenléti led sem világított csak a hangszóró sercegett egy rövid ideig bekapcsoláskor.Követni akartam a feszültség útját méréssel és mikor az M10 ellenálláson mértem valamivel összezárhattam a lábát csattanás a biztosíték is kiment a bekapcsoló gombnál.Ezután találtam rá a zárlatos diódára.Persze még más is lehet megadta magát.
(#) kadarist válasza 0sasa0 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Akkor spontán kinyírtad a diódát. Reméljük, hogy más nem sérült.
(#) 0sasa0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Igen.Hiába a hozzá nem értés ugye.Egyébként a Puffer elkón mekkora ellenállást kellene mérnem?Dióda vizsgáló állásban rámértem multiméterrel olyan 310-et mért,ha a polaritást meg cserélem akkor szakadást mutat.Bocsánat a sok kérdésért de annyira tudatlan vagyok.
(#) kadarist válasza 0sasa0 hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Ohmmérés állásban mérj rá polaritáshelyesen. Ilyenkor a kondi töltődése miatt növekvő ellenállást kell mérned.
(#) 0sasa0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Rendben Köszönöm a segítséget kipróbálom.Remélem jó lesz a kondi.
(#) macska_jancsi hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Ez egy kínai média center lenne..(ingyen postával ) Az lenne a kérdésem, hogy a bal alsó sarokban lévő alkatrész mi lehet? Annyit látok rajta, mintha a felirat A13B lenne...
Elképzelhető, hogy csak az az egy alkatrész a nem működés oka? A készülék bekapcs után világít a pwr led ha USB-t (régi kijelzős mp3 lejátszó) dugok rá az működik, legalább is az mp3 kijelző megy, de a tv-n semmit sem látni...
Érdekes még, hogy a tv-vel összekötő kábelén a három színből a piros (hang bal v jobb) és a sárga (video) fel van cserélve egy asztali lejátszó kábeléhoz képest. Direkt van így vajon, vagy ettől durrant el a kis alkatrész? Nem vagyok nagy elektronikai mágus, de érdekel a dolog...

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) martin66789 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok
Egy 6V-os és 300m-es egyenirányított AC/DC tápegységemben kettő fekete valami elfüstölt, a nagyobbra 514volt írva ami már most nem látszik, a kicsire pedig nem tudom?
Mik ezek a fekete kis valamik és lehet nem SMD alkatrésszel helyettesíteni.
Az első és második mellékelt képen a hibás alkatrészek láthatók a harmadik képen a teljes kis tápegység.
(#) k_h válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Biztos, hogy 514 volt rá írva? Mert akkor az egy 510 kohm-os ellenállás és azt kevésbé tartom valószínűnek, hogy elfüstöl. Az egyik elkó eléggé púposnak tűnik. Valószínűleg valami más alkatrész mondjuk a tranzisztor zárlata miatt füstölhettek el az ellenállások.
(#) Fidel hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
S93C56
BR VG1
4918

Ez az alkatrész érdekelne, hogy mire való pontosan?
Elolvastam az adatlapját, de nekem ez kínai.
Valami eprom, hza jól értetten de engem az érdekelne, hogy ezt külön kell programozni, vagy sem, meg hogy hogyan lehet resetelni??
(#) pjg válasza Fidel hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nem EPROM, hanem PROM. Elektromosan törölhető, ellentétben a régebbiekkel, amik UV fénnyel voltak törölhetők. Viszont nem lehet cellánként törölni, csak egyben az egészet.
(#) Hp41C válasza Fidel hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Leginkább EEProm (Electrically Erasable Prom) azaz elektronikusan törölhető memória. Külön fel lehet programozni, de az a rendszer is programozhatja, amibe beépítik. Akár cellánként át lehet írni a tartalmát (Automatic Erase-Before-Write) és rekeszenként (Erase register) valamint egyben az egész tartalom (Erase All) is törölhető. Bővebben: Link
(#) Fidel válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
És ezt a típust hogyan kell törölni pontosan??
(#) Fidel hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Canon nyomtatófejben van, és gyanúm szerint ez nyírja ki a fejet szándékosan egy idő után!
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
(#) mindenes válasza Fidel hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Üdv!Ezen memóriák égetéséhez szükség van egy programozó áramkörre ami ismeri az adott memória típust, más kell a 24 hez illetve más a 93 sorozathoz, illtve egy PCre amiről az adatok betölthetők az égetőbe onnan az eepromba.Vannak olyan égetők is amik szinte az összes memóriát ismernik, ezek az univerzális tipusok. Lehet irni, olvas ni, törölni stb őket. Egy müködőképes egyszerű programozót itt találsz
(#) Fidel válasza mindenes hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Sajnos nem értek ennyire az elektronikához, érdekelni érdekel, csak egyedül nehéz megérteni néhány alapvető dolgot.
Ezeknek az AVR-eknek a programozása hogyan néz ki?
Gondolok itt arra, hogy ha kiolvasom az általad linkelt oldalon lévő programmal a tartalmát, akkor ott ilyen hexadecimális adatsorokat fogok látni csak, és abból kell kitalálnom, hogy melyik regiszter tartalmazza az élettartam számlálót?
Nem tudom elképzelni, mert nem láttam még, hogyan működik!
(#) szili83 hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Lenne pár alkatrészem, amik nem igazán tudom mire jók (mire lehetne őket használni?):

TOP200YAI Bővebben: Link

R6393 (nem találtam adatlapot sem)

1N6284A Bővebben: Link
(#) lucky hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Urak!
Egy So-8 tokozású 8 lábas "rovart" kellene azonosítani.
A rajta lévő felirat 4001 alatta PO vagy P 016.

Előre is köszönet
Következő: »»   497 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem