Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   939 / 1385
(#) nagysus válasza erbal hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia!

Egy darabos gyártatás nem éri meg, kivéve ha nagyon bonyolult, 2 oldalas.
(#) fongab válasza erbal hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia
Ha magad akaod legyártani, pauszpapír, vagy fólia + javításhoz filctoll + nyomtató 1000Ft (a nyomtató nincs beleszámolva )
A vegyszer 5000Ft (pozitiv 20, előhivó, vasklorid )
Kellenek müanyag tálak 3db (előhivónak, viz öblitésnek, vaskloridnak )500.....1500Ft
Kell UV lámpa, (higanygőz égő átalakitva +fójtó ) 2000Ft+5000Ft
és hely, ahol csinálod.
A vegyszerek azok 0,5....1m2 elég, A papir/folia többször használható de csak ahhoz a nyákhoz, a többi nagyon sokáig, csak rajtad mullik,
Fúrat galvánt nehéz legyártani a kétoldali huzalózás, csak odafigyelés kérdése.
( magam részéről, a saját paneljaimat, sose gyártattam le. Viszont dolgoztam legyártot panellal )
Üdv.
(#) fongab válasza fongab hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia
És a panel furás/darabóló eszközök, illetve a panel, és a tisztitó eszközök ( én súróló port VIM -et szoktam használni + körömkefét )
Ha gyártatód, biztos siker. Ha te csinálod, 4...5 után márt jó lesz. De elsőre is sikerülhet.
De a tapasztalat, a tied lesz.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) Hilo hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok, nyák tervezésénél mire kell figyelni a vezetők vastagsága terén, illetve hogy milyen távolságra legyenek egymástól?
Van e valami ami alapján lehet számolni a szükséges/opcionális vastagságot/távolságot?
Előre is köszönök minden választ!
(#) fordkapcs válasza Hilo hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Kicsi feszültségek esetén elsősorban a legyárthatóság korlátozza a vezetősávok minimális távolságát, illetve nagy impedanciás eszközöknél, ahol jó szigetelés szükséges növelni kell a távot (a levegő páratartalma is vezet valamennyire) Hálózati feszültségen a vezetők között 2raszter (5mm), a vezetők és a kisfeszültségű részek/test között legalább 3rasztzer (7,5mm) távot szoktak tartani.

A vezetősávok szélességét az áramerősség (melegedés) , legyárthatóság, és a rendelkezésre álló hely függvényében választjuk meg (már ha nincs egyéb speciális szempont, pl. nagyfrekis nyák, kapcsolóüzem, stb...)
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) Hilo válasza fordkapcs hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Köszönöm a választ
PIC-hez 5V os feszültségnél, 1.6 mm vezetősávval 1 mm-es eltartást terveztem. (Logikai lábaknak csinálok kapcsoló panelt) Elvileg ez így rendben van?
Ha 12V-os feszültséghez (kapcsolóüzemű táp), max 1-2 A-nél mik az ajánlott "adatok/értékek"?
Tudsz esetleg ajánlani valami olvasni valót a témában? (elsősorban neten)
Előre is köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Vasalt-e már valaki gyárilag lakkosított panelra, miután a levilágítást elrontotta? Ugyanúgy jártam el, ahogy szoktam,de mégis elrontottam egy 1300ft-os nyákot, és most próbálom leszedni a rajtamaradt lakkréteget, hogy legalább vasalható legyen. Ti hogyan csináltátok a leszedést és a vasalást? (ha jól emlékszem, korábbról nem túl kecsegtető emlékeim vannak)
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nitrohígító jól leviszi, zsírtalanítást követően vasalható.
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Én is arra gondoltam, mert ahogy nézem 10perc UV+előhívó nem akarja úgy lekapni, ahogy kéne.
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nem jó, hosszadalmas..
Ha nincs nitró, aceton jól oldja.
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Van nitró..
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Akkor mire vársz?
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Először emígy akartam megpróbálni, mert a nitro nagyon büdős, stb...
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Hideg zsíroldó , ráspricceled vársz 5 percet és lemosod ....
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Már leszedtem nitroval. Valaki vasalt már ilyenre? Kell csiszolni előtte, vagy valami???
(#) Gabó válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Én átszoktam csiszolni, nem árt. Aztán teljes zsírtalanítás, (én acetonnal vagy denszesszel szoktam), majd mielőtt a kinyomtatott lapot rávasalnám, előmelegítem, de nem úgy, hogy ráteszem a vasalót, hanem teszek rá egy normál pzs-t. Azt utána rávasalom, megvárom míg magától ki hűl, és beáztatom, majd ha felázott lemosom. Azt ellenőrzés, javítás ha kell, és mehet a maratás. Speciel én a rajtamaradt papírt nem szoktam lekaparni, marató úgy is leszedi. (hidrogénperoxid)
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Elméletileg nem kéne, de biztos összetapiztad, amíg szenvedtél vele. Finom (6-800) papírt neki.
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Finoman, 180-240 papírral érdemes átcsiszolni.
Zsírtalanításra legjobb egy hígabb oldatban maratás, rövid ideig.., bő vízzel lemosva, jöhet a vasalás.
(#) janikukac hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Köszönöm (vasaltam már egyébként). Most vágtam mindent méretre, holnap vasalok, aztán meg méretre vágom, ha minden jól megy. (bár nagy nyákot még sose sikerült kivasalnom szépen)
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nézd csak ez egy dry fóliára vasalt teszt volt szerinted ?
És a többi pedig egy A4 es méretű nyák vasalása szóval ne kételkedj bizony meg lehet szépen csinálni .
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Jó, jó, de te mindig mindent ki tudsz vasalni, nekem azért nem így megy. Főleg,hogy egy ideje nem gyakoroltam már..
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Azért te is mindent ki tudtál vasalni nem ? Vagy még sem ?
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nagyobb darabokkal mindig gondom volt..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Na látod! Erre jó a fotózásos technika. Ebben a melegben még vasalni?? Na ne már...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Először fotóztam, de nem akart előhívódni a rajzolat a gyári lakkos nyákon, ami nem mellesleg 1300,- volt..
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Na látod , hogy a vasalás mennyivel kevesebbe kerül .

Apropó a nagyobb méretekkel miért volt gondod ?
(#) pilotitalia hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Azon gondolkoztam mivel már jóidelye laminálással készitem a nyákjaimat minden probléma nélkül(természetesen néha előfordul egy-egy hajszál szakadás valamelyik vonalon(de sajna ezt csak maratás után veszem észre),szóval azon gondolkoztam,hogy a lötstop maszkot fellehet laminátorral is vinni a nyákra?Még az is felmerült bennem,hogy megéri e ez a befektetés hiszen akkor kikell alakítsak egy kis levilágitó sarkot is pluszban,amúgy egy Ilyen! laminátorom van!
Még egy kérdés ha már laminálás,hogy a dry fóliát is felvihetem ezzel a masinával,hideg vagy meleg felvitel kell?
Vagy csak hideg laminálás után kell száritani a Dry fóliát?A lött stop maszkot is kell?
Minden segítséget előre is köszönök
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) eyess válasza pilotitalia hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ne gondolkozz rajta lehet igen , de erről már sokan írtak sokat . Én is rövidre fogtam pont azért.
(#) pilotitalia hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Ismétlés a tudás anyja no de ennyiszer. Csak gondoltam először kérdezek aztán cselekszem így röviden pont ezért!
(#) Mdavid hozzászólása Júl 27, 2013 / 1
 
Amúgy nem értem, miért van szükség megvárni, míg kihűl a nyák vasalás után... Én rögtön beledobom a hideg vízbe, és tökéletesen rajta marad minden. Eddig talán 2-szer nem jött össze, de az talán a kevés vasalás miatt volt.
Következő: »»   939 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem