Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   426 / 607
(#) kadarist válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Azt írtad, hogy gitárt IS rá akarsz kötni. Előbb próbáld ki előerősítő nélkül. Ha nem lesz elég hangos, akkor csináld meg ezt az előerősítőt hozzá, ha annyira szimpatikus neked. Van itt pár profi basszus-előerősítő, nézd meg őket.
(#) Spike888 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
köszi megnézzük milyen lessz
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Helló.az lenne a kérdésem hogy van egy középmegcsapolásos trafóm ami 25-0-25V-os és ha abból szimetrikus feszültséget állítok elő az erősítőnek jók oda 63V 3300µF-os kondenzátorok? (sajnos csak ilyet tudtam még beszerezni...)A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Lali24 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szerintem jók lesznek csak minél többet jobb lesz
(#) szikorapéter válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Mármint feszültség értékileg nem tölti fel addig a trafó és nem fog leégni az erősítő IC ?
(#) Lali24 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 / 1
 
nekem 71 voltosak vannak benne, de az biztos, hogy a pufferek legyenek kisütve mielőtt ráforrasztod a végfokra.
(#) szikorapéter válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Kivannak amiatt nem kell tartani csak azt hittem feltölti arra a feszültségre és tönkreteszi az ic-t...
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Anyi kérdésem lenne még hogy összeraktam 1 oldalasra az erősítőt (mono) biztosítékot táppal minden és ha bedugom egy pillanatra akkor normálisan működik(szól a zene).Mostmár akkor hagyhatom bedugva nyugodtan?Nem kell attól tartanom hogy baja lessz esetleg leég?
(bocsánat hogy ennyit kérdezek csak még kezdő vagyok egy kicsit)
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia! Fokozatosan növeld a terhelést és ellenőrizd az IC tok hőmérsékletét. Megnyugtató, ha az ujjad kiállja a meleget. Amennyiben rendben, akkor hagy szóljon!
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
hát őszintén nem fér oda az ujjam az IC tokozásához mivel az 50V 1000µF-os kondenzátorok eltakarják az IC-t.Ilyenkor mi a teendő?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Reménykedj!
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
18V-ot mértem a + ágon az erősítőn tehát 36V esik az erősítő IC-re az úgy már elég jó nem? Hűtőzsírozás minden megvan az IC-n és a bordától való elválasztás is jó.
(#) akos153 hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Kondenzátort hogyan tudok úgy kisütni, hogy ne károsodjon semmi? Se az IC se a kondik.
(#) pjg válasza akos153 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ellenálláson keresztül.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Természetesen a bordán is feltűnne ha rendellenesen melegedne valamiért. Az IC közvetlen megtapintása arról biztosít, hogy elég jó-e a hővezetés a hűtőzászló és a borda között.
Milyen terv alapján építettél? Nem szerencsés, ha az elektrolit kondenzátorok nagyon rá vannak építve az amúgy üzemszerűen hőt termelő integrált áramkörre. Az átmelegedésük rövidíti az élettartamukat.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Meg vannak emelve mármint hosszú szárral hagytam és úgy nincs közvetlen a panelon de az erősítőt ilyen 10-15 másodperckere próbaképpen bekapcsoltam meghajtottam,tiszta hangja van és nem is melegszik szinte.szerinted már maradhat bekapcsolva is?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Legalább 10 percet üzemeltesd felügyelet mellett, idő kell a hűtőborda átmelegedéséhez. Ha normálisnak érzed, akkor mehet tartósan is.
(#) akos153 válasza pjg hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Hogy csináljam? A kondi két pólusára tegyek egy ellenállást várjak pár másodpercet majd vegyem le?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Az erősítő működik rendesen tartósabb üzem mellet is max a langyos vagy kézmeleg hűmérséklet.(4ohm 100W-os hangszóróval)Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget és én mondom igazak a hírek amiket erről az IC típusról olvastam gyönyörű tiszta hangja van számítógépről mozizásra egyszerűen kiváló,remélem az itt lévő többi 7 IC-t is sikerül így bekötnöm.Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
(#) Kovidivi válasza akos153 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Rakj rá egy ellenállást, 100-470ohmot pl, meg egy feszültség mérőt. Amikor a kondin a feszültség lecsökken 1V-ra, vagy kevesebbre, akkor kész vagy. Minél kisebb az ellenállás, annál kevesebb idő kell a kisütéshez. Ha túl kis méretű ellenállást használsz, pl. 1ohmot, akkor az szikrázhat is csatlakozáskor. Minél nagyobb a kondin levő feszültség, és a kondi kapacitása, annál nagyobb a tárolt energia. Tehát ha egy 1F-os kondit 14V-ról szeretnél kisütni, igen meleg lesz az ellenállás, és sokáig tart. Az átfolyó áramot kiszámolhatod OHM törvénye alapján!
(#) _JANI_ válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Ezt nem tudom mire vélni... Én tudom magamról , hogy nem vagyok profi - e kérdésben. De szeretném a minőség színvonalát fenntartani amennyire lehet...

Ha VANí! "profi" megoldásod! Kérlek ne titkold mert én is a minőség híve vagyok!
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
(#) _JANI_ válasza pont hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Köszönöm. Éreztem, hogy jó választás lesz ez a végfok.
Bár lehet lesz más alternatíva az eredeti végfog helyreállítására... ( Donor javítás. )
Még egyszer köszönöm!
(#) Baxi hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Hi Mesterek!
Olyan kérdésem lenne hogy hidat szerintetek melyik fezről lenne érdemesebb járatni?
A trafó szekunderén a következő kicsatolások vannak:
AC +/-15V
AC +/- 24
15 az kevés a 24 meg már sok, mi?
Választ s segítséget előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Szia! Az AC és a +/- összeegyeztethetetlen, pontosíts kérlek!
(#) Alkotó válasza Baxi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Kösd sorba a két AC24V-ot (ez kb, DC65V), és építs meg Reloop "egytápos" kapcsolását (esetleg az Alkotós panelt is használhatod, remekül bevált több helyen).
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) akos153 hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Lenne egy kérdésem. Van egy hasonló trafóm ami a képen látszik, csak annyi a különbség, hogy nekem 4x23V váltó feszültséget képes leadni. 1000W-ot tud. Ezt érdemes lenne sorba kötni? Reloop féle kapcsolással megoldva. Elegendő lenne 2db TDA hídnak? Vagy már túl sok is lenne nekik ez a trafó? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Szia! Ha nem kell sokat cipelned nem okoz gondot a szükségesnél nagyobb teljesítményű transzformátor. Szükség esetén egészítsd ki lágyindítóval.
A mennyiben a szekundereid szétválaszthatók 2x23VAC-re, akkor alkalmazz dual monó kialakítást. Ilyen transzformátor adottságok mellett kedvedre választhatsz, hogy egyszeres vagy kétszeres legyen a a híd kapcsolást tápláló feszültség.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Hi, igaz.
Szóval AC 2X15V és AC 2X24V, tok levenni a trafó szenderéről. Vannak rajta nagyobb feszek is kicsatolva, de azok már sok a TDA hidnak a pdf-e szerint.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
A 2x24VAC lesz a megfelelő a híd táplálás céljára.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   426 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem