Fórum témák
» Több friss téma |
Lehet, hogy a 12V picit meggyilkolta, mindegyik ilyen?
Csak ez az egy 5V-os, és még csak ezt sikerült beüzemelni, most jön a többi. Lehet nem bírta, bár a vezérlő gondolom ugyan azon a lábon irányítja, így nem tudom.
Az egyik 16L102DA4 biztos hogy rossz, észrevettem hogy a végén a kis rész el van törve.
A másik kijelző része működik. (Bekötve a lábaihoz érintve a földet világit az adott pont) 16LF01UA3 csak 5V szükséges, kiküldöm a 0xFF (kijelző főnyerő beállítása), és utána lehet küldeni a betűket. 16L102DA4 5V és 12V bekötve. Hasonló bekötéssel, és programkóddal kiküldtem a: 0x60 0x57 0x30 0x00 0x70 Ezután próbáltam többféle kódot is, de nem jelent meg semmi a kijelzőn. Valakinek valami ötlete?
Na ezt mondtam először, hogy a SEL-lel kell variálni, mert nem olyan mint a másik:
Idézet: „If the /SEL pin is changed from LOW to HIGH, the serial transfer is inhibited, and data, which is entered after the /SEL pin is changed from HIGH to LOW, is recognized in unit of 8-bits.” Csak hagytam magam rábeszélni Tehát a SELt is működtetni kell a 8 bites blokkok végén, meg akkor, ha kijelzőn a pozíciót akarod módosítani. Csak azt nem értem hogy az első adatok miért nem jelennek így meg? A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
Próbáld meg az előzőekben linkelt adatlapon szereplő inicializáló szekvenciát leküldeni neki. Elvileg egy RESET után már a karaktereket várja. A felnyerő FFH szerintem nem jó az adatlap szerint 57H.
Ja látom, azt küldted ki neki... Akkor azt próbáld, hogy reset után egyből karaktert küldesz neki. A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
Igaz, igaz, azt hittem az is úgy működik mint egyes chipek.
16LF01UA3, és 16LF01UA4 rendben megy. Ezzel sajnos nem bírok, próbáltam többféle kóddal, bekötéssel, de semmi:S
Nem hosszúak ezek a 100mS -os késleltetések?
Datasheet csak 1 helyen ír maximumot, vagyis teljesen mind1 mennyit várok, elvileg, csak a biztonság kedvéért, és LED-et rákötve látom hogy jól megy e.
Nekem is van egy ilyen kijelzőm, majd megpróbálom , bár egyszer már félretettem...
Igen, a másikból csináltam órát, még egy rtc, dcf rutin kellene bele. De ezt a másikat félretettem, mert nem ment, de lehet hogy a sel szerepét félreértelmeztem, megpróbálom majd újra beindítani.
Szia!
Éredeks ez a függvény... Nem így kellene?
Ha lenne egy PICkit2 kéznél, a logikai analizátorral fel lehetne venni a jelalakokat. Épen 3 csatorna van...
PC4 és PC5 fordítva van, elsőnek az adatot kell beállítani, utána az SCK-t ráadni.
Az SCK, DATA vonalakon nem tételeztem fel negáló meghajtókat.
Ha jól nézem az adatlap 4.9.1. ábráját, az adat előkészítési idő a SCK felfutó éle elött van (tds), az adattartási idő a felfutó él után van (tdh). Az adatnak be kell álnia a SCK felfutó éle előtt. A módosított program betartja az időzítéseket. A megoldásodban a SCK és az adat egyszerre váltott. A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
Biztos ami biztos próbálgattam ezzel a módszerrel is, de semmi változás. sooty-t megvárom, csak több tapasztalata van mint nekem
Hp41C-nek meg sokkal nagyobb tudása van mint nekem...
Hát egyelőre csak teli és sakktáblamintás karaktereket tudtam rajta megjeleníteni, a teli karakterek a kiíratás sebességével jönnek, ami bíztató... folyt.köv.
ha tudsz forráskódot osztani érdekelne már ennyi is!
Üdv!
Nekem is van egy 16L102DA4 típusú kijelzőm. Írtam hozzá egy kis óra és hőmerő programot Oshonsoft PIC BASIC-ben. (Lásd csatolmány.) Én a hardveres SPI-t használom az adat kiküldésére. Remélem segít egy kicsit az előre haladásban. A képet nézve látom, hogy neked a dupla soros csati van beforrasztva. Azért leírom a másik bekötését: 1. -> 12V 2. -> SCLK 3. -> SEL 4. -> SDATA 5. -> RST 6. -> GND
megpróbáltam átírni Avr studio c++ nyelvre, de nem csinál így se semmit. A kódba lenne a hiba, vagy a kijelzőbe?
Nekem sem megy egyelőre a kijelző, annyit sikerült megtudnom, hogy amíg az összes karakter helyre nincs kiíratva a tizedespontok állapota, nem jelenik meg a kijelzőn semmi (a 30-as parancs után ki kell íratni 16 db 0x00 -át). A másik kijelzőhöz képest az kiíratás sorrendje fordított, tehát először az LSB utána az MSB jön.
igen, amit én át írtam az is ilyesmi, de semmi nem jelenik meg. Írtad hogy neked már megjelent valamit, az hogy sikerült? Esetleg forráskód?
Elég hülye módszer a 16LF01UA3, és a HD44780-hoz képest.
Ha legalább egy "A" betű megjelenne, már felraktam volna...
Sajnos nem ismerem az AVR C++ nyelvet, így nem tudom mi lehet a hiba.
Annyit tudok mondani, hogy én annak idején úgy indultam el, hogy először a teszt módot próbáltam meg bekapcsolni, ha ez ment, akkor a beállításokat variáltam (fényerő, stb.) és csak ezután következett a "HELLO WORLD".
és ezt a teszt módot hogyan lehet elérni?
sooty, csak írtad hogy valami már megjelent, az már jobb mint nekem Ezért gondoltam hogy legalább nekem is jelenne meg valami rajta, már annyi is elég lenne.
Ha a 16L102DA4-es kijelzőre gondolsz, akkor nekem minden egyes karakter beírása után megjelent az a kijelzőn.
Ismét a saját kódomból idézek, ha nem baj...
A segment mode-nál az utolsó két bitet 1-re kell átállítani és akkor az összes szegmensnek világítania kell az előtte beállított fényerővel. Próbáld meg szoftveres SPI-vel először. (gondolom ilyen van nálad is...)
Sikerült elindítanom egy basic programmal:
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
Bocsi, hogy nem voltam eddig elérhető, sok minden volt
Viszont sajnos akkor se tudom ezt beüzemelni:S Valahol a forrásban van a hiba?
Belenéztem a forrásba, de én ezt annyira nem látom át.
Beállítottad az SPI-t, hogy először az LSB-t küldje ki? Szerintem még a CS és az adat közé iktass be egy 10us-es késleltetést. Valahogy így: CS_be - 10us - adat(LSB-->MSB) - 10us - CS_ki |
Bejelentkezés
Hirdetés |