Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   135 / 177
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Így egyszerűen beállíthatod a számlálás végértékét akár 1023 ig is, bármilyen értékre.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
(#) dcsabi hozzászólása Júl 19, 2013 /
 
Egy további tanács az ékezetes betűkhöz... Az ékezetes betűk a szimulációban szépen "el vannak" de a PIC-es próba esetén az LCD kijelző teljesen más karaktert fog megjeleníteni. Tehát az "angol" abc betüit használjuk csak, vagy írjunk egy ASM rutnt az INIT-be ami feltölti a CGRAM-ot ékezetes betű képével. Régebben tettem fel pédát, de átdolgozásra szorul...Szerintem, jó dolog szimulációban tesztelgetni, de az igazi örömöt az építés adja meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
(#) pBoy hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki egy élő linket egy működő 3.6-os verzióra?
Köszi!
(#) dcsabi válasza pBoy hozzászólására (») Aug 8, 2013 / 1
 
Egy napig...

nosza!...
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) neoone válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ezt, hogy kell letölteni?
(#) neoone válasza neoone hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
A Firefox szivatott, IE-vel sikerült.
(#) pBoy válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Köszönöm! Meg van.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) pBoy hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Sziasztok!
A TM1638-at próbálta már valaki applikálni?
(#) sprofan válasza pBoy hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne, az egyik hogy ha törlök egy pic-et, akkor visszaolvasva mit kell látnom? Ugyan úgy 0FFF-et mindenhol vagy szabályosan ismétlődő számsort? A másik pedig hogy ez a fajta kivitelezés mennyire használható egy kódzár esetén? A mostani tesztkód 0123.
Fontos volt hogy kis DIP kapcsolóval lehessen beállítani a kódot, és semmiféle extra belső menü meg ilyenek ne legyenek. Persze ha ez így jó majd még folytatom LCD kiegészítésével.
(#) sprofan válasza sprofan hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Most esett csak le... így hogy lesz a kód például 1166? Két ismétlődő számot nem tudok így beállítani... van erre valami egyszerű megoldás? Ha nincs hagyom a fenébe, így is marad 6561 féle lehetséges kód, az meg nekem elég.
(#) Szammer válasza sprofan hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!
Törlés után a 3FFF ok, más nem lehet.
Nemrég én felraktam egy kódzár kezdést.
Alap kiindulásnak jó.
Eljutottam a fix mesterkódos kódváltási lehetőségig (mindíg ugyanaz a mesterkód), csak most nincs időm rá.
Hétvégén megnézem, mert nem foglalkoztam vele azóta. Ha lesz időm és harveresen is kipróbálhatom, írok.
Ha DIP kapcsolós kódmegadás kell, más úton kel elindulni.
LCD minek?
Csak csicsa?
Üdv:
Zsolt
(#) sprofan válasza Szammer hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Elsősorban csicsa miatt, de az is lehet hogy több az egyben rendszer lesz és akkor már különböző infókat kell kiírkálnom majd. Mindig is szerettem saját magam megtervezni az egészet még akkor is ha már van fent kész példa. Nézegettem a tiedet is, volt benne pár hasznos dolog számomra, azóta már át is terveztem a sajátom de még nem tudtam befejezni.

Lenne egy érdekes kérdésem:
Vettem itt nálunk a boltban egy PIC16F628A-t, és írás előtt gondoltam egyet és kiolvastam mi van benne. Meglepődve láttam hogy a programban (IC-PROG) hogy az első 4 karakter a programkódban 1066 majd csak ezután az összes többi 3FFF, ez miért van? Amiket kínából vettem azoknál mindenhol teljesen 3FFF volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) Szammer válasza sprofan hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Szia!
Hát passz, nálam mindíg 3FFF volt alapból mindenhol, illetve egyszer találkoztam üres PIC-nél 0000 értékekkel írás előtt.
(#) sprofan válasza Szammer hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Szia!
Hát beleégettem végül is a programot. Bele is ment viszont ellenőrzéskor már rögtön kiabált a program... egyébként visszaolvasva látható hogy helyesen bele lett égetve a programkód, csak hogy a legelején ott van ez a bizonyos 1066. Persze nem is működik így a PIC... hát nagyon remélem hogy csak egyszeri eset volt.
(#) proli007 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Hello! Írás előtti törlést bekapcsoltad? Ha be, akkor kuka.. üdv!
(#) sprofan válasza proli007 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Most ahogy nézem nem, de újonnan nem teljesen üresnek kéne lennie?
(#) proli007 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
De üresnek kellene lenni, bár a fusi bitek, meg az azonosító be van égetve..
(#) Szammer válasza sprofan hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szia!
Hát ha törlés után is 1066, akkor szerintem kuka. Még soha nem jártam így gyári PIC-eknél, párat pedig már elhasználtam.
(#) sprofan válasza Szammer hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Törlés és írás után is maradt a 1066, azóta már a kukában landolt. Remélem többször nem találkozom ilyennel.
(#) proli007 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Vigyázz, mert ha sokat emlegeted, neked is beég a 1066..
(#) sprofan válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Rájöttem mi volt az a 1066... WinPic egyszerűen kiírja a PIC ID-jét... ami a 16f628 esetében 1066. Tehát igazából a pic jó és azóta már működik is.

Másik kérdésem viszont, van egy 1x20-as LCD kijelzőm. Beállítottam a programban az 1x20-at viszont ha írok egy 20 karakteres szöveget akkor beégetés után a PIC 10 karakter után levágja az egészet és azt nem jeleníti meg a kijelző, csak üresség van. Ha átírom Parsic-ban hogy nem 1x20-as hanem 1x40-es a kijelző akkor már gond nélkül látható az egész kijelző hosszában a 20 karakternyi szöveg. Ez mitől van?
(#) proli007 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Hello! Fizikailag én nem próbáltam a PARSIC-ban még az LCD-t, fogalmam sincs. De vagy levágja a szöveget, vagy hibás tárolási hely kijelölése a "stringnek" a PIC-ben. üdv!
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Tedd fel a progit megnézzük mi a hiba .
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Ehhez semmiféle bekötést nem találtam, így 14 tüskés csatlakozás lévén bekötöttem a szabvány módon. Optrex-Japan PWB20171. Van még itthon 2db 2x16-osom, de azokra hiába adok tápot, még csak a tesztkép sem jön be.

elso.PIC
    
(#) bzumi hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Sziasztok, mivele lehet megnyitni a PIC kiterjesztést?
(#) bzumi válasza bzumi hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
áhh parsic.. megvan
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
A szöveg "ment ki " az lcd ből? Vedd ki a szóközöket a szöveg elől és töröld a szöveg mögül ha véletlenül oda is került .
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Nem. Mintha az LCD modul utolsó 10 karaktere nem működne, ott még szövegnek kéne lennie mégsincs semmi. Például az " Ez itt teszt szoveg" ugyan úgy a 2. karaktertől kezdődik mint a programban, de csak annyi látható hogy "Ez itt te", a többi karakter helyén nincs semmi. Egyébként nem értem mire gondolsz mert mindegyik szövegsor pontosan 20 karakter a szóközökkel együtt. Direkt van előtte és utána is szóköz, mert azzal törlöm azon karaktereket üressé. Ha ott nem lenne szóköz akkor az üres helyeken az előző szöveg betűi lennének.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Mostmár értem! Akkor valószínűleg az lesz a hiba amit simpi írt , hogy 2x10 karakteres a vezérlés , próbáld meg úgy hogy 2x10 es re állítod be a kijelzőt és 10 karaktert írsz az első -és10 karaktert a második sorba .
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Sziasztok! Ne haragudjatok, de nem tudna valaki küldeni egy élő linket ahol letölthető a progi? Amiket néztem a fórumból egyik sem él! Előre is köszönöm
Következő: »»   135 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem