Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   17 / 30
(#) jwaldha válasza foltoska hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Talán ez:
printgl

Én natív DOS3.2-XP sorozaton használtam, valamint linuxon dosemu, wine alól indítva.
(#) pisti89 válasza 06smici hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Elég durván kente neki, nekem ennél "kicsit" lassabban megy
Jónak tűnik a progi, de nekem is bőven elég a Sprint layout - "pár évig" tuti nem növöm ki
(#) foltoska válasza jwaldha hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Kösz a javaslatot, amellyel csak az a baj - hogy mint írtam - olyat keresek amely Windows 8-alatt fut és Windows felületen kezelhető. (A printgl-t ismerem, de nem jó nekem.)
Üdv: foltoska
(#) jwaldha válasza foltoska hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Van a csomagban egy printglw.exe is, ami windows alkalmazás.
Bár a teljes verzió nem ingyenes, de ez is jól muzsikált nekem:
WebPlotter
Van ott másik is, azt nem próbáltam, de a leírás alapján szimpatikus:
SPLOT
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem Tinával kapcsolatos a kérdés, hanem LTSpice IV-al, de ilyen témát, vagy ehhez hasonlót nem találtam, így ide teszem fel.

A fent említett lt spice iv-ban van relé? Hol tlaálom meg? Galvanikus leválasztáshoz kellene, teljesen független leválasztással(opto nem jó)
(#) gdking hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok,

ha valakit érdekel, az AUTOTRAX DEX most akciózva van $50-ért (03.09.-ig). Nem vagyok érdekelt, de elég jó proginak tartom, ennyiért meg pláne.
autotrax
Ha reklámnak számít, akkor egy modi gyomlálja ki
(#) lanti hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
A gondom az az az egagel legutolsó hivatalos verziójával /win7 64bit/ hogy autóruter gyönyörűen megrajzolja a vezetőket , minden rendben erre az eagle leállt..... a hajamat tépem ki, mert nem tudom hol a hiba. A másik ,hogy hogyan lehet csak a panelt kinyomtatni alkatrészek ábrázolása nélkül ?
(#) Frankye válasza lanti hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Az elsőre nem tudok választ adni, de a második kérdésedre a válasz, hogy azokat a rétegeket (layer) kikapcsolod, amelyek nem kellenek. (Általában a Pads, Vias, és a Top/Bottom rétegek kellenek, meg a Dimension.)
(#) elektrocad válasza lanti hozzászólására (») Márc 31, 2013 / 1
 
Gondolom a 6.4-es verzióról van szó. A support fórumon írnak róla, tehát tudnak a hibáról (APPCRASH), remélhetőleg hamarosan kijavítják. Az ott olvasottak szerint addig használd a 6.3-ast.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) Lüke Aladár hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Üdv.! Tudna valaki abban segíteni, hogy Protel 99 SE-ben hogy tudok inverz képet nyomtatni? Sikerült fényérzékeny fotofilmre szert tennem, ki szeretném próbálni de ezt az opciót sehol sem találom
(#) lanti válasza elektrocad hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Igen 6.4 verzió. Sajnos a 6.3 annyival jobb hogy csak 10 percenként lépked ki. A layereket kikapcsolva valóban remekül tudok nyomtani , köszönöm !
(#) elektrocad válasza lanti hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Esetleg tedd fel ide a hibajelentést, ha van. Nálam XP-n nem csinálja.
(#) lanti válasza elektrocad hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
A fent leírt hibajelentés van win7 64 biten az eagle alkalmazás váratlanul leállt. Lehet nem tetszik neki hogy előtte a 6.4 volt telepítve?!
(#) elektrocad válasza lanti hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Tedd fel ide a hibajelentés képernyőmásolatát. Egyébként van külön Eagle topic is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) Zsora hozzászólása Ápr 10, 2013 /
 
Üdvözlet!

Mentor Board Station 2007 exportált állományaiból (geoms, nets, neutral, traces) szeretnék kártyarajzot konvertálni GenCAM formátumra, ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni. Konkrétan a TRACES állomány utasításainak leírására lenne szükségem. (funkció, paraméterek, stb.) Mellékelek egy kivonatot az álomány tartalmáról, csak hogy egyértélmű legyen hogy miről is beszélek. Tehát a következő utasításokat szeretném értelmezni:
ST, XRF, TTT, WIR, ANT, SEG, FIL, ARE, ARS, TTI, ISL, ISS, stb.

Előre is köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2013

_traces.txt
    
(#) Directors hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Az "eps" formátumú nyáktervet milyen programmal tudom megnyitni?
(#) orizon válasza Directors hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Adobe Illustrator, Photoshop, Microsoft World....

Vagy ezzel:

FileViewPro
(#) pjg válasza orizon hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Ezekkel? PostScript formátum.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Illustrator alkalmas a megjelenítésre és a szerkesztésre is. De Inkscape is szóba jöhet, mert az ingyen az ugye olcsóbb... Pluginnel az Xnview is megnyitja - szintén ingyen. Ghostscript nem árt ha van hozzá.
(#) Directors válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek.
(#) mass-iv hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Nincs valakinek protel 1.5 -ös verziója , egy régi pcb-hez kell, de nem lehet beolvasni, importálni az újabbakkal.
(#) H2opok hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Üdv
Tudna nekem segiteni valaki? Vektoros pdf ben van egy nyáktervem, minden réteg külön, amiből gerbert kellene csinálni. Vagy végső esetben, esetleg hpgl vagy dxf is jó. Nyákgyártó cég csak ilyen fileokat fogad el. Előrecis köszi.
Többit pü. Ben.
(#) gyulank hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Milyen áramkör és/vagy NYÁK szerkesztőbe lehet CD4541-es IC-t beültetni? Csak EAGLE-ben találtam, de abban hiányos a beköthető lábkiosztás.
(#) Frankye válasza gyulank hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Ott válaszoltak. A SprintLayout-ban pl. elég csak a tokot letenni.
(#) kaqkk válasza gyulank hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
A táplábak hiányoznak? Invoki ikon... Nem hiányos rejtett (de hogy miért nekérdezd)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) c27 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki nekem ajánlani valami viszonylag egyszerű nyáktervező programot amiben van kapcsolási rajz tervező is? Fontos lenne, hogy vagy nagy könyvtárral rendelkezzen viszonylag sok alkatrésszel vagy könnyen meg lehessen szerkeszteni az alkatrészeket. Az eagle nekem nem jött be, elég macerás a hiányos alkatrészek pótlása és elég sok nincs benne.
(#) niedziela válasza c27 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Eagle az egyik legnagyobb adatbázissal rendelkező program, van még vagy 5 hasonló, de annak esélye, hogy minden benne van amit te specifikusan szeretnél nem valószínű.
Másrészt az eaglehez könnyen találni alkatrészt mert sokan használják, és megrajzolni sem bonyolult csak rá kell szánni 10 percet. De más tervező programokra is rá kell majd
Tina, Proteus, NI ...stb
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) orizon válasza c27 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Diptrace.

Ehhez gyerekjáték alkatrészeket készíteni és bővíteni a könyvtárát. Mellesleg 3D alkatrészeket is sokat találsz a neten hozzá, sőt akár KICAD 3D (wrl) alkatrész bázisával feltöltheted. Nem utolsósorban az egész EAGLE könyvtárat átkonvertálhatod ha van kedved és türelmed hozzá. Ugyan ez vonatkozik az Altium könyvtárára is. Szóval rengeteg alkatrész áll a rendelkezésedre. A választás az rajtad múlik. Én csak ajánlani tudom.
(#) niedziela válasza orizon hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Idézet:
„Ehhez gyerekjáték alkatrészeket készíteni és bővíteni a könyvtárát”

Mindegyihez az aki tudja és szereti
--
c27
Próbáld ki amit kitudsz, aztán csak lesz ami tetszik.
(#) orizon válasza niedziela hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Én már végig próbáltam mindet ami létezik. Nekem DT jött be. Klasszisokkal könnyebb vele dolgozni mint többivel. De ez csak az én magánvéleményem.Ki kell próbálni a programokat és kikötni valamelyik mellett.
Következő: »»   17 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem