Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   853 / 1271
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Igen megjön Zöld színű teli kép lesz. Kiszáradt elkó vagy egy elfáradt fólia?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Mérd meg a képcsőpanelen található video-végfok IC (TDA6170) lábain található feszültségeket majd írd meg a kapott értékeket.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
TDA 6107 feszei:
1:1.5V
2:0.6V
3:0.8V
4:GND
5:3.2V
6:189V
7:182V
8:183.4V
9:183V
Persze némelyik bekapcsolás pillanatában nagyobbak majd lentebb esik kicsit némelyik, ezek amiket írtam ezek 1-5 mp-el bekapcs után mérem, mert nem mertem végigmérni kikapcsolás nélkül nehogy rövidre zárjam.
Ezt a kis panelt átforrasztottam, valaki már méregetett ott, mert látszik a forrasztáson hogy meg van "szúrkálva" műszercsúccsal.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Valószínű, hogy a kék bemeneten (1-es láb) azért van nagyobb feszültség, mert a jel nélküli kék képernyő van beállítva háttérnek és nem a hangyaháború. Az is látszik, hogy ennek ellenére a kék kimeneten (9-es láb) nem csökken le a feszültség a többihez képest. Cseréld ki az IC-t!
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
1-es lábnál bekapcsolástól kezdve 2V körül van aztán utána megy lentebb 1,5 aztán idővel még lentebb 1,1V. A 9-es lábon bekapcsolástól 170V körül aztán megy fel 180V 182V körülire.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Miért zárnád rövidre? Ennyi erővel az egyenkénti mérésnél is rövidre zárhatnád a pontokat. Együltőhelyedben mérd végig, közben ne kapcsolgasd ki-be.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Bocsánat csak nyuszi vagyok a "nagyobbacska" fesznél. Akkor mérjem újra? Nem szeretném rövidre zárni. Csak az ölemben van a könyököm és ha lecsúszik csatt.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Nem fontos pontosan az IC-lábakon mérni, hanem az azokhoz csatlakozó egyéb alkatrészek lábain is lehet.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Újramértem, bekapcs aztán sorba mentem annyi, hogy a 8-as lábnál ugrál 168-174V körül és között. Az alsó screen potit nagyjából a jelölésemhez állítottam vissza.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Jó, még mindig áll az IC-cserés beavatkozás.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Oké. Bár lenne itthon ilyen IC-m Nagyon - nagyon szépen köszönöm a segítséget és a türelmet.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Gyere el, adok egyet.
(#) ssikolai hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Sziasztok! Adott egy samsung képcsöves televízió az alábbi hibajelenséggel. Képet ad ugyan úgy mint azelőtt, annyi különbséggel, hogy mindkét oldalról össze van zsugorodva, félkör alakban valahogy így: )(
Milyen alkatrész öregedésére utalhat ez?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Szilárd
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) kadarist válasza ssikolai hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Szia!
Ez kelet-nyugat (E-W) korrektor hiba. Mi a tévé típusa?
(#) Csongi_ hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy Goldstar CKT-9902-es tipusu TV-t. Mikor bedugom a konektorba, vilagit a LED elol, es mikor megnyomom a taviranyiton az egyik szamot, hogy bekapcsoljon, kattan egyet, a led kikapcsol, de nem indul el. A regi tulajdonos aztmondta, hogy egyszer volt baj a "standby" relenel, fel volt jove a panelrol a forrasztas. Megneztem, de nem lattam a panelon hibat, se latszolag hibas alkatreszt.

Hogyan kezdjem el a tenyleges hibakeresest?
Meg soha nem javitottam TV-t, ez lesz az elso.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Szia!
Van benne egy tápegység és annak vannak kimenőfeszültségei. Ezeket kellene először ellenőrizni. Rajzot innen tölthetsz: Скачать... A relé után is mérd meg a feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Hu... Elso ranezesre nekem nagyon bonyolult, el fog tartani egy ideig, ameddig lemeregetem a feszultsegeket.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
A PDF 5-ik oldalán van a tápegység és a sorvégfok mérési pontjai.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
A 40, 28, 13 es 180V kell meglegyen?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nem, mert azok a sorkimenő trafó feszültségei. A C807-es kondenzátoron mérj feszültséget, ez a sortápfeszültség tápvonala.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A C807S-es kondi 33UF-os (a rajzon 4.7U) a rele melett, azon 0V-ot merek standby, allapotban is, es miutan megnyomok a taviranyiton egy gombot azutan is.
A C807P-n standby-ban 0V, gomb megnyomasa utan 1-3V a feszultseg.
A TV a feszultseget levalasztva kapja, kb 190-200V-ot, es miutan megnyomok egy gombot, halszik egy halk sipolas, ami jellegzetes a TV-knel.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Jó, akkor a C804-en is mérj feszültséget, itt 12V-nak kell lenni. A leválasztást szüntesd meg, mert a készülék nem szereti a csökkent hálózati feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A C804S-en megvan a 12V levalasztas nelkul.
Azert hasznaltam levalasztast, mert ugy nyugodtabban belenyulhatok.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Amikor kattan a relé, akkor is megmarad a feszültség? Ha igen, akkor cseréld ke a relé kimenetére kötött két elkót. Ha ettől se jönne meg a feszültség azon a két cserélt elkón (C806-C807), akkor vagy a relé nem enged át, vagy megszakadt az FR803S védőellenállás, esetleg a dióda szakadt. De persze kezdheted az ellenállás ellenőrzésével is.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A rele kattanasa utan 11.4V lesz rajta.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Rendben, folytasd a javítást a korábbi javaslatok alapján
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Kattanas utan is meg kell legyen a 12V?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ekkora esés még nem vészes. Nézd át a relé (sortáp) körét.
(#) silencezozo hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Schneider (Beko 14.1.2 cassis) TV-m. Az a problémám, hogy képén ha sötét háttér előtt egy világos rész van, akkor a világos rész mellett vízszintesen mindkét irányban világos sáv jelenik meg. Az lenne a kérdésem, hogy melyik alkatrészek hibája okozhatja ezt a jelenséget. A HIRTV logó mellett látható sávról van szó.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) kadarist válasza silencezozo hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Szia!
Állíts a G2 (screen) feszültségen. Ez a potméter a sortrafó alsó tekerője lesz.
Következő: »»   853 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem