Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   855 / 1271
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nyugodtan kísérletezz, ennél sokkal rosszabb úgysem lesz.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Párhuzamosítottam még egy 10k-s ellenállással így 5kohm, de semmi változás :/ Honnan tudhatnám meg, hogy tényleg a védelme miatt old-e le?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Vagy eeprom nélküli indítás? De nem hinném hogy ez lenne, mert nem megfelelő a fesz érték se 6V helyett 3V. Valahogy be kéne csapni az 50-es lábat, hogy jó a képcső.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Méregettem, és úgy tűnik mégis a proc tilt. RGB-nél 2V felett indulnak a szinek és idővel lentebb megy, majd 0,5V mind, gondolom tiltja mindet, megpróbálok lentebb menni az ellenállással.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Egy utolsó. Párhuzamba tettem be 4,4kohm-ot, eredő 2,8kohm változatlan a helyzet. Nincs ötletem. Az RGB bemenetén ott van mindegyiken kb. 2,3V az elején aztán 1,6V-ra leugrik, majd utána még esik kicsit és aztán 0,5V lesz mindegyik.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Amit küldtél abban írja, hogy szoftveresen tiltani lehet az 50-es láb védelmi részét. "(Szoftver úton be lehet állítani, hogy úgy működjön az 50-es láb, mint védelmi láb, ha nem működik a függőleges végfok. Az 50-es láb esetében az érzékelési információt a függőleges végfokból vett 100µA-es áram küszöbszint jelenti. Abban az esetben ha a függőleges végfok nem működik és nem létezik eltérítő áram, akkor az 50-es láb árama a küszöbszint alá kerül, és így a védelem aktivizálódik: blokkolja az RGB kimeneteket, lesötétül a kép.)"
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Amikor 2,3 volt van a végfok bemenetein, akkor van fény? A D501 környéke (képcső első rács) jó? Ellenállás, dióda rendben van?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nincs fény semmi 2,3V mellett. Azt a kis panelt kimértem, jónak tűntek az alkatrészek.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A 10 Mohm-os ellenállás is jó? A fényt úgy nézd meg, hogy kicsit feljebb tekered a G2-t. 2,3V-os bemenőfeszültségnél mát kellene fénynek lenni, hisz az imént már volt, amikor lekötötted a vezérlésről..
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Aminkor külön néztem a színeket 3,4V-ot adtam nekik. A 10Mohm-os ellenállás az amelyik egy elkot- süt ki? Párhuzamban van vele. Megmérem.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Azt nem értem, hogy miért csökken ez a vezérlőfeszültség percről percre.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Az az igazság, hogy mire kép lenne, addigra már leesik a kéken is a bemenő feszültség 1,6V-ra kb. Utána pedig még eltelik pár másodperc és leesik 0,5V-ra és ott is marad.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Kikötöttem a kis panelről az 50-es lábra menő vezetéket, így bekapcsolásnál 2,3V és még egy másodpercig sincs mert utána leugrik 1,6V-ra RGB és nem áll le, hanem marad ezen a feszen mind. Nem tudom mi lehet már ott, lehet a proci környékén rossz valami, csak mi.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Jó, itt valamilyen szabályozási probléma van, mert amikor megjönne a sugáráram (bemelegszik a képcső), akkorra elmegy a vezérlés. A TDA végfok IC 5-ös lábát lehetne még piszkálni.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nem lehet, hogy meg kéne méregetni mondjuk a sortrafón a feszeket, hogy nem esik-e le és ezért mikor beizzik a képcső akkor nagyobb áramot vesz fel valami és leesik a fesz. Meg az a fura, hogy ha le van kötve az 50-es re menő vezeték akkor nem tilt le, hanem leesik a feszkó és ott is marad. Mire gondolsz mit kéne piszkálni rajta? Külsőleg az 50-es lábra feszt adni? Csak gondolom nem szabványos egyenszintet kap azon a lábon.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Akkor jöjjön még valami -.- . Le van kötve ugyanúgy az a vezeték és így multival mérve az 5-ös lábon 6,5V-ot mérek :/ Már kezdek teljesen szétmenni
(#) csabii hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Sziasztok!

van egy olyan problémám,hogy a tv elég gyakran be csíkoz el megy a gép és fehér lesz vele együtt a hang is el kezd recsegni és elmegy a hang is mi okozhatja a problémát?
csináltam 2-képet hát ha többet segít!

a válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Neked az 5 ös lábon +9 volt kellene , hogy legyen
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Még valamit észrevettem (észremértem). Ha szabadon van az 5-ös láb akkor több mint 6V-ot mérek ott, nade most az 50es lábról jövő vezeték is szabadon van és ezen 3,5V-ot mérek. Ez most akkor hogy lehetséges? Mi a rossz? A proci környékén lesz a hiba, mert szerintem az húzza le a feszt.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Miért kell ott 9V-ot mérnem?
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A rajzon bejelöltem , hogy miért is.

TDA 6107.PNG
    
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Azok csak túlfeszültség-védődiódák, ezért nem kell akkora feszültséget mérni ott, de szerintem ezt te is tudod
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A processzor 50,51,52,53 as lábáról kapják a vezérlést , és ha teljesen ki van vezérelve minden szin , itt 9 volt kell , hogy legyen max.Egyébként ami a TDA6107 es ic ben ezt a kört megfoghatja az a C505 kondenzátor , ezt nem ártana cserélni .Mindegyik bementre hatással van.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ez persze nem így van és inkább olvasd el az itt belinkelt dokumentumot.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Dehogy is nem a rajz nem hazudik.

2.PNG
    
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Én csak 9,1V-os Zenereket látok, mást nem. Olvasd el a doksit, abban minden lényeges benne van, a feszültségértékekkel együtt.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Az másról szól ez a tv nem az a tv , és a processzora TDA 12025.
Ennek pedig TDA 9381 , ezt kellene tisztázni , mert lehet , hogy két féle dolgot néztetek eddig is .Más rajzot , és más tv belsőt , mint ami pl Matyusz nak van.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Mi nagyon jó doksit nézünk, mert az ő tévéjében KS1A sasszi van.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Akkor egyről beszélünk TDA935x proci van benne , és onnan kapja a TDA6107 es ic a vezérlést , amit korábban felettem nézd meg jobban.
Viszont nekem mára ennyi volt .További jó munkát hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Bocsánat hogy itt beleszólok és máris egy buta kérdésem lenne, hogy mi az a sasszi (KS1A)? A másik meg ami érthetetlen számomra, hogy annak a proc-nak az 50-es lábán befelé kéne menni a fesznek, nem kifelé jönni, vagy ez csak nekem fura? Mint írtam, ha ki van véve a cső panelről az az egy szál akkor üresen a TDA6107 6,5V körül szállít ki, míg így a proci 50-es lába is szabadon van azon is jön ki fesz szabadon azon a vezetéken olyan 3,2V. Szerintem ott 0-nak kéne lennie, de mintha bekapcsolásnál csak olyan 1,2V lenne vagy mennyi nem emlékszem és egy pillanat után (kb mikor az RGB bemenetekre menő fesz is leesik abban az időben) ez meg felmegy 3,2V-ra.
Következő: »»   855 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem