Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   463 / 729
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Lényegesen jobb minden szempontból, mint a SAL és társai, nem ártana, ha a kolega némi indoklást is írna, mert így eléggé nevetséges ez a kijelentés.

Az egyetlen általam ismert hibájuk az a 6-7KHz környékén egy elég magas kiemelés, amit egyszerűen le kell vágni róla a váltóval és máris nem lesz probléma, a középtartománya nagyon tiszta, a mély pedig valami döbbenetes, ha megépíted, meglátod, vagy inkább hallod. Én is félreraktam a mélyládát, mert egyszerűen nem kell, már az egy hangszórós megoldás is valami döbbenetesen jól szólt, ezért döntöttem úgy, hogy kipróbálom a négyhangszórót egy dobozban..
(#) Primary hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Az emlegetett samsung mélyközéphez mondjatok már nekem egy hasonlóan olcsó magasat, ami elfogadhatóan szól.
SAL magasak mennyire használhatók?
(#) BDavid hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Mennyire jók a Blaupunkt hagszórók? Pontosabban erről lenne szó: Bővebben: Link
Megéri az árát? Van egy üzlet ahol 15 ezerért meg birom venni 2 év garanciával.
Mi a véleményetek róla? Valóban tud 250 W-ot?
És jobban szólhat mint két darab SAL sbx 20cm-es hangszóró (házilag gyártott ládában) ?
Megköszönném a válaszokat,elég fontos lenne.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) Szabi1 válasza BDavid hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Attol fugg hol hasznalnad. kocsiban az opel corsa-t szétveri.... Én hallottam alig kaptam benn levegőt. Szobában is jól szól.
(#) BDavid válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szobában használnám,egy Yamaha 150W-os erősítővel.
(#) Szabi1 válasza BDavid hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Olyan 112,8 dB hangnyomást érsz el, 250w-on 115 dB, s alig volna hangerő különbség 150w és 250w -os hajtás között.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) BDavid válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nos,akkor lehet hogy megveszem. A két 20centis Sal-tól biztos jobban szól. Vagyis remélem.
Írhattok még nyugodtan.
(#) Szabi1 válasza BDavid hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Melyik sal pontosan, link? És a láda reflex csöve be van hangolva?
(#) BDavid válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Bővebben: Link Ebből 2 darab.
Igazából én nagyon előre haladtam, mivel csak a két SAL hangszóró van meg eddig(régóta meg vannak,gondoltam kezdek velük valamit), a dobozt még el sem kezdtem nekik.Szóval elég nagy munka állna még előttük.
De ha a Blaupunktot megveszem, akkor a másik 2 hangszóró el lesz adva.
(#) Szabi1 válasza BDavid hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
A blaupunkt hangosabb lesz magába.
(#) BDavid válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nos hát akkor egyértelműen a Blaupunkt lesz.
Kösz a segítséget.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
A SAL magasak borzalmasak, dóm magasból inkább MNC, konkrétan a 33502, vagy 33522 elég kellemes.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Köszi.
És a többi MNC dóm? Mert ezek úgy látom elég ritkák.
Aktív váltásnál gondolom a hangszóró paraméterek nem szólnak bele. Hol érdemes váltani szerintetek?
MNC-knél úgy látom 3kHz felett kell. A samsung meddig megy el tisztességgel?
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
A samsunggal el lehet menni 5KHz-ig, de a 4 ebben az esetben optimálisnak tűnik. MNC-ből ezeket mértem és hallottam, árukhoz képest nagyon jók, valami másik fajtát használt egy cimborám, de nem győztek meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza Primary hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Mélyben értékelhetetlen, középen rezonanciák és magas torzítások, SAL-hoz viszonyítva egyedül az érzékenysége magasabb. Ezért, és mivel feleannyiba kerül, mint az SBX1320, az 1300,-Ft-os árát megéri, de ettől többre, vagy jobbra nem kell számítani.

Hasonló szinten ez a PSS magas van: Bővebben: Link más, ettől is olcsóbb magashangszóróval nem működik együtt.

MNC dóm, SAL dóm, mindegy, azon múlik, hogy mikor milyenre sikerült amit megvettél. Egyik sem biztonságos, sok az összeszerelési hiba, nagyok az eltérések. Ha mégis jó a hangszóró, a SAL DTF inkább magasban esik a felső oktávban, az MNC többet szól 10-20kHz között, de alacsonyabb frekvenciákon, középtartományban borzasztóan zavaros a kép.

Összességében az a baj, ezekkel a nagyon olcsó hangszórókkal, hogy elég korlátozottan használhatók, és ha megduplázod a rászánt összeget (ami még mindig nem nagy kiadás) már sokkal jobb megoldást lehet találni.
(#) Buvarruha válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Ez vicc. A SAL SBX-nek undorító középtartománya van, főleg ezekhez képest, nem értem hoinnan szeded ezeket.
(#) johny999 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok,

testvérem rendelt hirtelen felindulásból 2db SAL SPA2030 valamint 2db SAL KHS311M hozzájuk 2db SPF-8-2400-as sávosztót és ugyanilyen lendülettel készített hozzá random méretű dobozokat (30x61x34cm) mindenfele reflexcső/nyílás nélkül. Azon kívül hogy a piezo vonyít, basszus nincs maximum vadállatriasztó/kínzóeszköznek lehet használni őket.

A kérdésem, van értelme egyáltalán ezekkel a reprókkal foglalkozni? Másik dobozt építeni nekik vagy egy az egyben szabaduljak meg tőlük.

Előre is köszi.
(#) reloop válasza johny999 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia! Ebből nem lesz szélessávú hangsugárzó. Az SPA még csak nem is ígérte a mélyhangokat. A piezonak pedig nem jó ez a fajta hangváltó, a vágáson kívül még jelentősen kéne csillapítani. Szóval egy az egyben...
(#) johny999 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Sejtettem. Köszi.
(#) reloop válasza johny999 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Valami gitár gyakorlót lehetne belőle faragni
(#) Dióda válasza johny999 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Dobd ki belőle a "sávosztót" és tegyél a magas elé egy 220nanós 250V-os kondit és füleld meg.Az spa meg mehet direktben.
(#) Buvarruha válasza johny999 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
fogaddd meg Dióda kolega tanácsát, annyival egészíteném ki, hogy a kondival lemehetsz akár 100nanóig és, ha hangos még a piezo, akkor sorosan köthetsz a kondival 10-100ohm ellenállást.
(#) johny999 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Nincs gitár a háznál

Most így utólag még beugrott egy "apró" hiba. Csak 4Ω-os erősítőm van az SPA meg 8Ω-os... Nem tudom kérdezés nélkül miért kell feleslegesen össze vissza vásárolni.

A piezot kipróbálom úgy ahogy írjátok.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Szabi1 válasza johny999 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Az nem gond. Annyi hogy kevesebb wattot küld az erősítő, mert:
P=U*I
R=U/I innen kifejezve ---> U=R*I
Behelyettesítve :
P=R*I2

Ahol:
P - teljesítmény (W, watt)
U - feszültség (V, volt)
I -áramerősség (A, amper)
R -ellenállás (ohm, Ω )
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) ptesza válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 14, 2013 / 1
 
Az erősítő terhelő impedanciája akár 4 ohm is lehet. Az alá már nem célszerű menni mert túlterhelődik az erősítő.

Van egy kis szerencsekerekem az ilyen számolgatásokhoz.

ohm.gif
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
A P=R*I2 még nem igazolja közvetlenül az amúgy helyes állításodat. Ebben a formulában a teljesítmény és a terhelő ellenállás egyenesen arányos.
Valójában egy erősítő esetén nem az áramerősség, hanem a feszültség maximuma tekinthető konstansnak, mivel a kimenő jel nagyságát a tápfeszültség behatárolja. Eltekintenék most attól az esettől mikor az áramkorlátozó már igen korán beavatkozik.
A P=U2/R mutatja világosan: a kétszeres terhelő impedancia miért eredményez fele teljesítményt.
(#) Hangszoro2000 válasza johny999 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Piezo magashangszórónál impedanciát kell kompenzálni, utána tetszőleges karakterű szűrővel váltható.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 16, 2013
 
A nem építéssel, hanem vásárlással foglalkozó kérdések, át lettek helyezve a megfelelő topikba.
Kérem, hogy ne itt vásároljatok, vitassátok meg mi, hogy volna jobb.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok.

Van nekem 4db 20cm-es mély hangszóróm. Mindegyik duplatekercses és 2 x 2 Ohm. Lemértem őket és az lenne a kérdésem, hogy mekkora dobozt kellene nekik összeraknom, ha 2-2db mélyet szeretnék egy dobozba rakni? Két utas kialakitás lenne a célom. A magas egy Tannoy M1 típus lenne.

Adatok:

Thiele-Small parameters:

Fs = 37.16 Hz
Re = 3.00 ohms[dc]
Le = 501.05 uH
L2 = 1350.91 uH
R2 = 25.32 ohms
Qt = 0.59
Qes = 0.62
Qms = 12.86
Mms = 50.04 grams
Rms = 0.908747 kg/s
Cms = 0.000367 m/N
Vas = 50.81 liters
Sd= 314.16 cm^2
Bl = 7.548724 Tm
ETA = 0.41 %
Lp(2.83V/1m) = 92.47 dB

Added Mass Method:
Added mass = 7.50 grams
Diameter= 20.00 cm

Remélem jól mértem.
(#) Primary hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Készülgetnek a Tannoy dobozok. Az egyik már hallgatható állapotban van. A Videoton után nagy előre lépés.
Viszont már most látom , akarom mondani hallom, hogy szükség lesz mélyládákra hozzá.
Következő: »»   463 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem