Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 64
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Tudod voltak régebben a 2x500Wpmpo feliratú rádiósmagnók amik négy cerizaelemről mentek.
Ott is hihető volt az 1kW teljesítmény... két 5cm-es hangszórón.

A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Sajnálom a történteket A hálózati adaptert kétféleképpen is lehet fordítani... Megmutatom az én hálózati eszközeimet is, a tokozásától megfosztott adapter a flat panel mögött van. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Ilyen összeállításom nincs, de van egy Yagim, egy hasonló adapter (műanyag burok nélkül), egy lapos antennám és 10 méter aktív USB-kábelem. A panelantennához egy pár centis teflonkábbellel csatlakozok, mert a gyári tömör szigetelésű koax nagyot csillapított. Bővebben: Link
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok adott egy Netgear N300-as Router (-DGN2200B-) ezt szeretném ha lehet használni wifi vevőnek de fogalmam sincs egyeltalán lehet e és ha igen hogyan,kérem aki tud segítsen!! Köszönöm szépen
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
(#) nedudgi válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Ez fejtsd ki bővebben, mert így értelmetlen a kérdés. Átjátszónak szeretnéd használni? Egy meglevő WiFi hálózathoz akarsz csatlakozni a számítógéppel?
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
van a fent emlitett router másik szobában egy adó-Usb stick-azt szeretném ez a router el vegyem a stick wifi jelét

Bocs a béna megfogalmazás miatt azért kérdem mert laikus vagyok
(#) Saggitarius válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Egy wifi router onmagaban is vevo (ado-vevo). Mi lenne a cel? Egy szokvany routert ha a belso szoftvere engedi, lehet hasznalni range extenderkent, de ahhoz is vezetekes kapcsolat kell. Szimpla repeaterkent (atjatszo adokent) onmagaban nem lehetseges.
(#) nedudgi válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Az még nem baj, ha nem használod a megfelelő szakkifejezéseket, de ha az írásjeleket, nagybetűket mellőzöd, akkor nehéz megérteni, mit szeretnél. Írj lassabban, olvasd el többször, mit írtál!
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
a lényeg az,hogy bármilyen wifi jelet tudjak vele fogni mint pl egy usb stick-el
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Ö lenne az nem tudom mennyire ismered ezt a tip.
(#) Saggitarius válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 1 /
 
A router nem erre valo, hanem eltero halozatokat kot ossze (mint a neve is mutatja router, vagyis utvonalvalaszto)
(#) Bakman válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 / 1
 
Ezt olyan router-rel tudod megtenni, amelyik ismeri a kliens (Client) üzemmódot. Vagy egy Access Point.
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
diót verni sem jó még is lehet vele, bocs.. de komolyan mint említettem nem nagyon értek hozzá sima mezei felhasználó vagyok tudásom addig terjed össze csatlakoztatom és kb ennyi.
Csak hallottam van ilyen lehetőség pl a Tp-link nél és érdekelne mer megyek vissza Német Ó.-és nagyon nagy szükségem lenne arra,hogy ithól tudjak a családdal kommunikálni! Velem szemben van egy hely ahol kaptunk szabad jelet!
(#) kadarist válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 / 1
 
Szia!
Kapcsold át bridge vagy client üzemmódba. A leírásában biztosan van utalás ezekre.
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
kedves " Bakman " ismeri a kliens (Client) üzemmódot-Vagy egy Access Point. "
ezt hogy tudom meg nézni,hogy az enyém tudja e?
Kösz a hszt.
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Ez a menüje remélem jól látható a két képen teljes menü!
(#) kadarist válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 / 1
 
Menj a "wireless konfiguration" menübe. De jobb lenne angolra váltani a menürendszer nyelvét.
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
próbáltam át állitani Angolra de nem engedi..de probálom még
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
ezt most csináltam
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Wireless set..
(#) Bakman válasza ventura20 hozzászólására (») Aug 4, 2013 / 1
 
Az adatlapjáról. Nem tudja. Tehát vagy egy másik Router-t veszel, vagy egy Access Point-ot.
(#) ventura20 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
akkor marad a másik router.--ajánlj valamit légyszi
(#) ventura20 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
lenne még valami remélem nem akasztalak ki benneteket...magára erre a routerre nem tudok rá csatlakozni telefonnal,miért van ez?
(#) laacika hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Sziasztok.Egy aprócska kérdés,az UPC-s tányér ugye egy 60cm es Offset tükör?
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Szia!
Ha 60 cm az átmérője, akkor az.
(#) laacika válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Köszi a választ,egy biquad-al házasitom.
(#) laacika hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok,valaki erősitsen meg mert már lehet nem jól emlékszem,mintha azt olvastam valahol hogy egy Biqad antenna minnél nagyobb tányérral van szerelva annál irányérzékenyebb.Igazából arra is jó lenne egy válasz most igy hirtelen hogy egy 90-es tányérral mennyivel több érhető el mint egy 60-as al.Köszönöm válaszaitokat.
(#) zolika60 válasza laacika hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Az igaz, hogy a 90-es tányér nagyobb nyereségű, de hogy mennyivel lesz nagyobb jeled az a jelforrástól is függ.
(#) 1984white válasza laacika hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia!
Régebben én is építettem nem 1-2 ilyen antennát. A biquadot mi alul és felül vízszintes határoló lemezzel építettük és így állítottuk be a fókuszpontba a hagyományos parabolával.
Minél nagyobb nyereséget akarsz annál kisebb lesz a "nyitási" szöged, így amit írtál az helyes.
A link paramétereit előre ki kell számolni és akkor nem érhet meglepetés.
http://dpartner.dlink-intl.com/PS_CAL_ind.asp
Bővebben: Link
Egy kalkulátorba add meg a link paramétereit és nézd meg jó lesz e? Mostanában én mindig így csinálom és 99%-ban jók a linkek, igaz nem határesetre tervezek soha.
Egyedüli nehézség ebben az esetben az, hogy nem tudod pontosan, hogy az általad készített antennának mennyi a nyeresége.
Ennek a kiszámolására is van megoldás, ha érdekel leírom hogy szoktam.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013
Következő: »»   22 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem