Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   66 / 91
(#) Gyimate válasza kalmangabi hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Még annyit had mondjak, hogy szerintem a gyártó sem hasraütés szerűen választotta pont az 5V-os referenciát, elvégre választhatott volna kisebbet is vagy nagyobbat.
(#) akos153 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Ehhez a táp kapcsoláshoz megfelelne egy 14V AC 0,8A trafó + egy hangszóróvédő lenne még rákötve. A trafó kielégítené a 2 eszközt?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Gyimate válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Üdv,
Bőven megfelel ekkora terhelhetőségű transzformátor a két modul működtetéséhez, bár azt mindenképpen ajánlom, hogy a 1036-os tápágát lehetőleg külön stabkockával lásd el, minél nagyobb puffert használj hozzá, elengedhetetlen a 100nF-os szűrőkondenzátor is és még azért zavarszűrő tekercs is javasolt hozzá, sajnos elég érzékeny tud lenni a tápra ez az IC.
(#) akos153 válasza Gyimate hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Úgy szerettem volna, mivel a hangszóróvédőmnek a panelen van külön egyenirányítás úgyhogy arra AC-t kell kötnöm. A rajz csak is az lm1036 ic-nek lesz szánva. A puffer ezen a rajzon a 2200 µF kondenzátor az? Ezek szerint lehet nagyobb is.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Gyimate válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Üdv,
2200µF elég lesz oda, viszont a stabkocka mögött is legalább egy 470µF-osat használj, bár javaslom inkább az 1000µF-ot. Ez egésszel sorosan pedig köss be egy ferritmagos tekercset és utána tegyél még egy 100nF-os kondenzátort, ez is sok zajt le tud szedni.
(#) akos153 válasza Gyimate hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Valahogy így?
(#) morgo válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia!
A tekercs úgy nem lesz jó, mert rövidzárat okoz! Sorba kell kötni a pozitív ágban.
Egyébként, én nem látom értelmét ennek sem, meg a 2200µF-os elkónak sem.
Elég lesz oda 1000uF. A 100n viszont kell az IC mindkét oldalára. A kimenetén sincs szükség
10-47µF-tól nagyobbra.
Üdv.
(#) akos153 válasza morgo hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Még olyan kérdésem lenne, hogy a táp kapcsolásban szereplő 7812 jelölésű alkatrész lehet 7812A jelölésű is? Van 7912A is de gondolom az a - tápot állítja elő.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Gyimate válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Használhatsz 7812A-t is, a A betűjel csak azt jelenti, hogy ez már továbbfejlesztett modell (vannak kivételek persze, akkor mást is jelent), a negatív tápot előállító stabkockák 79-el kezdődnek.
(#) Alkotó válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Jelen esetben akár 7912-it használhatsz, mert mindegy melyik "madzag" van stabilizálva, csak polaritáshelyesen kösd be.
(#) akos153 hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Hello, a tápból kijövő + - ágakat be kell kötni mind kettőt? A + azt tudom hova annak megvan a jelölése. De a - ágat nem tudom hova tegyem, ki próbáltam hogy nem teszem sehova és az erősítő így nem indul el, a hangszóróvédő bekapcsol.
(#) kissadam válasza akos153 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Szia!
A képen pirossal karikáztam azt a jelölést amivel a közös GND (negatív tápágat) jelölik a rajzokon. A táp negatív pontját, a hangszínszabályzó ilyen jelölésű pontjára kell kötni. A kapcsolást milyen nyákon építetted meg?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2013
(#) nagytom14 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Üdv, a kivezérlésjelzőnek megvan a lay terve? Vagy az nem saját készítésű? esetleg kifejezetten ennek a kivezérlésjelzőnek tudnád-e valahol bővebb leírását? köszönöm.
(#) Gyimate válasza nagytom14 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Üdv,
Ahogy nézem a képen szereplő kivezérlésjelző KIT-ben volt megvásárolva, viszont e CIKK alapján után építhető.
(#) reloop válasza nagytom14 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
(#) mraulajos válasza nagytom14 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
KIT készletben vettem, amiben minden benne volt.
(#) Robi85 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok.

A mellékelt kapcsolást épitettem meg, de olyan gondom van vele, hogy mikor CD-ről szól a zene akkor nagyon torz. Az erősítésre gyanakszom, mert mp3 lejátszóról teljesen jó. Hogyan tudnám az erősítést egy picit lejjeb venni?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia! Az R1, R6 ellenállásokat cseréld 47k-ra, vagy távolítsd el teljesen.
(#) boris92 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Kéne nekem a nyomtatható nyák terv , lehetőleg méretbe pontos , meg szeretném építeni.
Előre köszönöm segítségedet.
(#) Alkotó válasza boris92 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Egy másik alternatíva.
Javaslok olyat választani, ahol az erősítő fokozat is része a tervnek.
(#) erik001 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Ebbe pdf-be minden benne van. Én megépítettem már és működik.
(#) Alkotó válasza erik001 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A "minden" egy filozófiailag nehezen definiálható fogalom, és akkor még mindig csak az elvi síkot feszegetjük.
A szóban forgó IC-nek nincs erősítése, ezért javaslom az erősítőfokozattal kiegészített változatot. De ez nem jelent kritikát a javaslatoddal szemben, ha nálad jól működik, és az elvárásoknak megfelelő szinteket tudja biztosítani, akkor éppen jól választottál.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Kicseréltem az R1 és R6-ot 27k-ról 47k-ra de még mindig torzan szól. A cd lejátszó smán túlvezérli a bemenetet.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Az előerősítő résznél az R2-R7 felel az erősítésért? Ha azokat lejjeb viszem pl 27k-ra akkor már nem vezérelné túl a cd lejátszó?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Az erősítés az egyes csatornánál például: 1+R7/R6. Úgy látszik nem csak picit kell csökkenteni az erősítésen. Mint írtam, távolítsd el R1 és R6 ellenállásokat, akkor a műveleti erősítő csak egységnyit fog erősíteni!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy eléggé merész kérdésem lenne: ha a loudness kapcsolóját egy potméterrel helyettesítem, az adhat valamiféle szabályzást erre a funkcióra?
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Szia! Most is potin van - a hangerőjén. Teheted függetlenre is természetesen. A szabályzás karakterisztikáját az adatlapban találod.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Köszönöm a választ. Így kell elképzelni?
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A Off állás felé tekerve a potit nőni fog a magas és a mély kiemelés. Ha kivitelezed, ezt érdemes figyelembe venni a poti bekötésénél, az óramutató járásával egyező irányban növelném a kiemelés mértékét.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha jól értem, akkor lehet szabályozni így a Loudness erősségét, (egyébként meg ugye lehet magas, mély, balansz és hangerő)?
Következő: »»   66 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem