Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   22 / 83
(#) soskajoska válasza tomipap hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez egy makacs öszvér! Belinkelnéd a másik panelt (Adapter-vizsgáló) is? Hiába neveztem át, nem hajlandó megnyitni.
(#) tomipap válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Az csak probalkozas semmi ertelmes nincs benne. Probalok csinalni egy jo kis SMD es normal furatszerelt alkatresz adaptert. De pl az a file egy butasag. Csak agyaltam, hogy mi lenne a jo megoldas.
(#) soskajoska hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Egyébként irigykedve néztem a NYÁK képeket. Forrasztásgátló lakk, feliratozás, meg minden! Teljesen gyári kinézetű az egész. Bár feliratot már én is raktam fel panelra, műnyomó és laminátor segítségével, de az nem volt ennyire OK.
(#) tomipap válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Orulok, hogy tetszik. Ez volt az elso ilyen panelem es es azert van is egy ket komolyabb hiba. Felholyagositottam a forrasztasgatlo lakkot. Elfelejtettem kireszelni a nyakot meretre es az atkoteseknek osszevissza csunya maradekokat ultettem be. Ez csak figyelmetlenseg, de a lötstop lakkal meg nem volt elotte tapasztalatom.
A felholyagosodas mar tudom mitol van. Az UV levilagito a 30 perces kikemenyitesi ido alatt felmelegszik es a meleg uvegre fektetett panelen levo forrasztasgatlo lakk ezt nem szereti ebben az allapotban. Azota ugy csinalom, hogy kiemelem a nyakot 5-10mm-re az uveglaptol es mar rendben is van minden.

A feliratokat amikor laminalom es leaztatom a papirt, akkor en nem csinalok vele semmi egyeb varazslatot, csak egyszeruen WD40-es ronggyal atdorzsolom es szep fekete lesz tole es leoldja a maradek papirt. De ezt mar a Nyak gyartas topikban erdemes folytatni
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) szekimilu hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok

Valaki tudna nekem feltenni működő hex és eep fájlt atmega168 hoz ?
Következő probléma jön elő a műszernél, amikor nincs rácsatlakoztatva semmijen alkatrész és nyomok egy tesztet, nem azt írja ki hogy az alkatrész ismeretlen, hanem pl 168uF, ha egy párszor megismétlem a dolgot akkor egy idő után rendbejön, de egy idő után újra rosszat mér, már több megépített műszeremnél előjött ez a hiba, tqfp tokozású az atmega168 !
Köszönöm a segítséget
(#) pluto válasza szekimilu hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!

Itt van egy, de nem én fordítottam és nem is próbáltam ki.

Beállítások:
Fuses for ATmega168, ATmega168p:
RC 8Mhz - lfuse:0xe2 hfuse:0xdc efuse:0xf9
Crystal 8Mhz - lfuse:0xff hfuse:0xdc efuse:0xf9

Viszont nem hiszem, hogy ez SW probléma lenne. Olyan nincs, hogy egyszer megy aztán nem. Ez nekem inkább HW problémának tűnik. De az általad megépített eszközről semmilyen információ nem áll rendelkezésre, így csak találgatni lehet.

Esetleg futtattad a beépített Test rutint? Ott már le lehet vonni következtetéseket.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) sector99 válasza szekimilu hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia !
Nekem 168-as van a teszteremben. Low: 0xF7 High:0xDC Ext: 0xF9 és külső 8 MHz-es kvarccal megy és 1.06-os firmware van betöltve.
És működik, ahogy kell neki.
Jaaa és INNEN töltöttem le.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) eyess válasza szekimilu hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Mivel mérést mutat a műszer mégpedig 168µF ot .Igy azt kell megkeresni , hogy a nyákon , illetve, ha van mérő aljzat , vagy a hozzá vezető vezetékeknél nincs e valahol átvezetés , vagy szigetelés hiba .A műszer érzékeny az ilyen dolgokra , ha nem megfelelően tiszta a nyák pl forrasztás után , akkor képes , vagy ellenállás , vagy kondenzátor értéket mutatni , addig , amíg tiszta nem lesz.
(#) zolibon hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni a "Vloss" érték %-ban kijelezve mit jelent az újabb szoftvernél? Előre is köszönöm!
(#) eyess válasza zolibon hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
A Vloss érték feszültség veszteséget jelent .Tehát adott egy kondenzátor annak a gyár feszültségéből mondjuk hány % ot vesztett a kondenzátor , azt jelezné ki ez az érték.
(#) pluto válasza zolibon hozzászólására (») Júl 31, 2013 / 2
 
Kiegészíteném eyess kolléga hozzászólását. A feszültség vesztést csak 5000pF feletti kondenzátoroknál méri. A mérés egy extrém rövid töltőáram impulzus segítségével történik, majd megméri az adott dT idő alatt a feszültség csökkenést, amit aztán százalékban mutat meg. Ez nem egy abszolút érték, csak egy viszony szám, amiből következtetéseket lehet levonni az adott kondenzátor "jóságára". Véleményem szerint semmi köze sincs a gyári feszültség értékhez - ami felett vélhetőleg átüt - hanem a töltés tartáshoz, vagyis hogy áll például a szivárgó árammal. Bár szerintem eyess kolléga is erre gondolt, csak megpróbálta a lehető legegyszerűbben és érthetően megfogalmazni.
(#) zolibon válasza pluto hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Köszönöm a kimerítő válaszod! Így már világos..
eyess-nek is köszi!
(#) eyess hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Egyébként , ha valakit érdekel már 1.08 verziónál jár a dolog.
(#) pluto válasza eyess hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Majdnem. Még nincs teljesen kész, még mindig fejlesztési verzió. Viszont megszűnt egy bosszantó hiba. Esetenként - elég ritkán - elkónak ismert fel olyan alkatrészt, ami még csak távoli rokonságban sem állt egy kondenzátorral. A mikrocontroller.net fóumán panaszkodtak páran. Nálam egyszer fordult elő. Néztem is nagyot.
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Egyébként találtam egy irományt a teszterről, viszonylag friss. A cikk
(#) Aklankrisz válasza glaci hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Az 1.08-as dokumentum újabb:
TransistorTester with AVR microcontroller and a little more - Version 1.08k

A diódánál méri a záróirányú áramot 2nA felbontással. ( 30. oldal a doksiban )

Valaki megépítette már ezt a legújabbat ?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) eyess válasza Aklankrisz hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Már az 1.09 es nél jár a dolog .Én megépítettem , és mondhatom többet tud elődjénél.
(#) sector99 válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Én Mega168-al csináltam meg, akkor nekem EZ a jó link a frissítéshez ?
(#) mps hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok! Építenék én is egy ilyen szerkentyűt. Csak egy kicsit bele kavarodtam a változatokba, tehát az lenne a kérdésem, hogy ehhez a rajzhoz melyik program illik? 328 lesz benne.
Előre is köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) eyess válasza mps hozzászólására (») Szept 1, 2013 / 1
 
Atmega 328 al van nekem is megépítve ez van rajta most jelenleg nekem.Angol verzió eredeti , és nagyon jó.
(#) eyess válasza sector99 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Igen az kell neked rá.
(#) mps válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszi!
(#) sector99 válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszi !
(#) orcika70 válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ő lenne?
(#) eyess válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nem ő az 1.06 , amit linkeltél.És amit én tettem fel az az 1.09
(#) pluto válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nem. Feltéve, ha nem a próbapaneles verziót építetted meg (Strip_grid_panel). Itt a lábkiosztásban vannak eltérések az LCD csatlakoztatásánál. Használd a default verziót, az jó a 168 és 328-ra. Egyébként így néz ki a strip_grid, lásd melléklet.
(#) orcika70 válasza pluto hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
A helyzet az hogy nem rendelkezem felprogramozáshoz szükséges eszközökkel. Egy új 328-as DIP tokozásúm van, ha esetleg segítene egy tisztelt fórumozó a 1.09 verzió hex beégetésével abban az esetben megépítésre kerül.
(#) morgo válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Szia! Nyomtatóportod van?
(#) orcika70 válasza morgo hozzászólására (») Szept 1, 2013 1 /
 
Egy régi Laptopom van így csak usb-vel rendelkezem.
(#) eyess válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Akkor előbb , vagy csinálnod kell egy programozót , vagy venned kell , vagy a másik alternatíva , ha valaki felprogramozza neked addig.
Következő: »»   22 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem