Fórum témák
» Több friss téma |
Ez egy makacs öszvér! Belinkelnéd a másik panelt (Adapter-vizsgáló) is? Hiába neveztem át, nem hajlandó megnyitni.
Az csak probalkozas semmi ertelmes nincs benne. Probalok csinalni egy jo kis SMD es normal furatszerelt alkatresz adaptert. De pl az a file egy butasag. Csak agyaltam, hogy mi lenne a jo megoldas.
Egyébként irigykedve néztem a NYÁK képeket. Forrasztásgátló lakk, feliratozás, meg minden! Teljesen gyári kinézetű az egész. Bár feliratot már én is raktam fel panelra, műnyomó és laminátor segítségével, de az nem volt ennyire OK.
Orulok, hogy tetszik. Ez volt az elso ilyen panelem es es azert van is egy ket komolyabb hiba. Felholyagositottam a forrasztasgatlo lakkot. Elfelejtettem kireszelni a nyakot meretre es az atkoteseknek osszevissza csunya maradekokat ultettem be. Ez csak figyelmetlenseg, de a lötstop lakkal meg nem volt elotte tapasztalatom.
A felholyagosodas mar tudom mitol van. Az UV levilagito a 30 perces kikemenyitesi ido alatt felmelegszik es a meleg uvegre fektetett panelen levo forrasztasgatlo lakk ezt nem szereti ebben az allapotban. Azota ugy csinalom, hogy kiemelem a nyakot 5-10mm-re az uveglaptol es mar rendben is van minden. A feliratokat amikor laminalom es leaztatom a papirt, akkor en nem csinalok vele semmi egyeb varazslatot, csak egyszeruen WD40-es ronggyal atdorzsolom es szep fekete lesz tole es leoldja a maradek papirt. De ezt mar a Nyak gyartas topikban erdemes folytatni A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
Sziasztok
Valaki tudna nekem feltenni működő hex és eep fájlt atmega168 hoz ? Következő probléma jön elő a műszernél, amikor nincs rácsatlakoztatva semmijen alkatrész és nyomok egy tesztet, nem azt írja ki hogy az alkatrész ismeretlen, hanem pl 168uF, ha egy párszor megismétlem a dolgot akkor egy idő után rendbejön, de egy idő után újra rosszat mér, már több megépített műszeremnél előjött ez a hiba, tqfp tokozású az atmega168 ! Köszönöm a segítséget
Szia!
Itt van egy, de nem én fordítottam és nem is próbáltam ki. Beállítások: Fuses for ATmega168, ATmega168p: RC 8Mhz - lfuse:0xe2 hfuse:0xdc efuse:0xf9 Crystal 8Mhz - lfuse:0xff hfuse:0xdc efuse:0xf9 Viszont nem hiszem, hogy ez SW probléma lenne. Olyan nincs, hogy egyszer megy aztán nem. Ez nekem inkább HW problémának tűnik. De az általad megépített eszközről semmilyen információ nem áll rendelkezésre, így csak találgatni lehet. Esetleg futtattad a beépített Test rutint? Ott már le lehet vonni következtetéseket. A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
Szia !
Nekem 168-as van a teszteremben. Low: 0xF7 High:0xDC Ext: 0xF9 és külső 8 MHz-es kvarccal megy és 1.06-os firmware van betöltve. És működik, ahogy kell neki. Jaaa és INNEN töltöttem le. A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
Mivel mérést mutat a műszer mégpedig 168µF ot .Igy azt kell megkeresni , hogy a nyákon , illetve, ha van mérő aljzat , vagy a hozzá vezető vezetékeknél nincs e valahol átvezetés , vagy szigetelés hiba .A műszer érzékeny az ilyen dolgokra , ha nem megfelelően tiszta a nyák pl forrasztás után , akkor képes , vagy ellenállás , vagy kondenzátor értéket mutatni , addig , amíg tiszta nem lesz.
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni a "Vloss" érték %-ban kijelezve mit jelent az újabb szoftvernél? Előre is köszönöm!
A Vloss érték feszültség veszteséget jelent .Tehát adott egy kondenzátor annak a gyár feszültségéből mondjuk hány % ot vesztett a kondenzátor , azt jelezné ki ez az érték.
Kiegészíteném eyess kolléga hozzászólását. A feszültség vesztést csak 5000pF feletti kondenzátoroknál méri. A mérés egy extrém rövid töltőáram impulzus segítségével történik, majd megméri az adott dT idő alatt a feszültség csökkenést, amit aztán százalékban mutat meg. Ez nem egy abszolút érték, csak egy viszony szám, amiből következtetéseket lehet levonni az adott kondenzátor "jóságára". Véleményem szerint semmi köze sincs a gyári feszültség értékhez - ami felett vélhetőleg átüt - hanem a töltés tartáshoz, vagyis hogy áll például a szivárgó árammal. Bár szerintem eyess kolléga is erre gondolt, csak megpróbálta a lehető legegyszerűbben és érthetően megfogalmazni.
Köszönöm a kimerítő válaszod! Így már világos..
eyess-nek is köszi!
Majdnem. Még nincs teljesen kész, még mindig fejlesztési verzió. Viszont megszűnt egy bosszantó hiba. Esetenként - elég ritkán - elkónak ismert fel olyan alkatrészt, ami még csak távoli rokonságban sem állt egy kondenzátorral. A mikrocontroller.net fóumán panaszkodtak páran. Nálam egyszer fordult elő. Néztem is nagyot.
Egyébként találtam egy irományt a teszterről, viszonylag friss. A cikk
Az 1.08-as dokumentum újabb:
TransistorTester with AVR microcontroller and a little more - Version 1.08k A diódánál méri a záróirányú áramot 2nA felbontással. ( 30. oldal a doksiban ) Valaki megépítette már ezt a legújabbat ? A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Már az 1.09 es nél jár a dolog .Én megépítettem , és mondhatom többet tud elődjénél.
Én Mega168-al csináltam meg, akkor nekem EZ a jó link a frissítéshez ?
Sziasztok! Építenék én is egy ilyen szerkentyűt. Csak egy kicsit bele kavarodtam a változatokba, tehát az lenne a kérdésem, hogy ehhez a rajzhoz melyik program illik? 328 lesz benne.
Előre is köszi a segítséget! A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Atmega 328 al van nekem is megépítve ez van rajta most jelenleg nekem.Angol verzió eredeti , és nagyon jó.
Nem ő az 1.06 , amit linkeltél.És amit én tettem fel az az 1.09
Nem. Feltéve, ha nem a próbapaneles verziót építetted meg (Strip_grid_panel). Itt a lábkiosztásban vannak eltérések az LCD csatlakoztatásánál. Használd a default verziót, az jó a 168 és 328-ra. Egyébként így néz ki a strip_grid, lásd melléklet.
A helyzet az hogy nem rendelkezem felprogramozáshoz szükséges eszközökkel. Egy új 328-as DIP tokozásúm van, ha esetleg segítene egy tisztelt fórumozó a 1.09 verzió hex beégetésével abban az esetben megépítésre kerül.
Egy régi Laptopom van így csak usb-vel rendelkezem.
Akkor előbb , vagy csinálnod kell egy programozót , vagy venned kell , vagy a másik alternatíva , ha valaki felprogramozza neked addig.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |