Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   243 / 583
(#) szerelo1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Üdv!
Kondi valamint az ntc értéke és csatija ok. Másik fűtőszállal csinálok mindjárt egy próbát. István
(#) misike01 hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Sziasztok!Van egy indezit wil105 tipusu mosogépem,amely mosás közben leált,és azota nem akar müködni üzemszerüen.Ha ujra inditom a vizet szivja majd leal.A piros led szaporán villog és nemhajlandó tovább lépni.Szerintetek mi lehet a hiba?Köszönöm a választ. Üdv Misi.
(#) acdc hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Sziasztok!
A minap megadta magát a mosógépünk (whirlpool awe 7727) A probléma két részből tevődik össze az egyiket már orvosoltam, egy fél zoknit bányásztam ki a szivattyúra menő fekete gumicsőből. A másik gond viszont az ajtózár körül van és nem tudom, hogy mi lehet még a gond, mert az elektronikát már megnéztem ott elvileg minden jó (tavaly is volt itt gond, akkor egy feketére égett alkatrészt cseréltem) az ajtózárat szétszedtem, megpucoltam ott volt gond, valószínűleg beázás miatt, de még mindig nyitott ajtót érzékel... Megmértem az ajtózárat 3 pólus a két szélsőn 1,06 kOhm ja és kijön idáig a 230V is.
Tudnátok segíteni mi lehet a gond?
Peti
(#) korvic hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Haier ms1460s mosógépem,mely inditáskor nagyon lassan engedi be a vizet a dobba. Kb.10 perc. Öblitésnél ugyanez a helyzet. Csövek rendben voltak,igy megnéztem a képen látható csatlakozást. A zöld áram alatt van de a piros nincs. Gondolom ezek szabályozzák a viz be-
engedését. Valami ötlet?

mm 023.jpg
    
(#) korvic hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Na kiderült,hogy az alsó is áram alatt van csak olyan gyengén világitott,hogy nem láttam elöször.
(#) acdc válasza acdc hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Senki? Semmi ötlet? Valaki legalább el tudná magyarázni érthetően a működését ennek az ajtózárnak?
Peti

Csatolok egy képet is..
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) .colin válasza acdc hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Ha jól látom ez egy Wörpúl mosógépé. Mellékeltem a képet a bekötésröl kipróbálásáról.
Ez úgy müködik mint 1 "idözitö". Becsukod a gép ajtaját és kis idö múlva elindul a mosás.
Van benne egy kristály (ami be van keretezve) ha feszültséget kap akkor el kezd füteni addig mig nem kattan eggyet. Ha kattant mozgásba hozza az érintkezöket, és visszajelez a programkapcsolónak, panelnek...stb, hogy az ajtó zárva van és indulhat a mosás.
Eggyes tipusoknál csak a centrifugánál zár le, mosás közben ki lehet nyitni az ajtót.
Remélem érthetö voltam

Üdv.

DSCN5190.JPG
    
(#) Czini válasza kardosarpad hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Szervusz Árpád!
Nekem hasonló problémám van. A motorpanelt kikormozás után visszaraktam, de a szükséges kondik értékét nem írtam fel. Nem vagyok egy alkatrész raktár így utána kell járnom az alkatrészeknek. Ha megvan még az alkatrész listád szívesen venném, ha megküldenéd.

P1000845.JPG
    
(#) botesz válasza Czini hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Egy hároméves hozzászólásra válaszoltál.A kolléga 16 hónapja nem volt itt.
(#) Czini válasza botesz hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
((( AEG Lavamat 41270 E-Nr:913 761 321 01
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) acdc válasza .colin hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia!
Igen jól látod, mint írtam is ez egy whirlpool. Amúgy énis erre a működésre gondoltam csak nem voltam biztos benne, köszönöm a magyarázatot. A kristály megkapja a feszkót mert melegszik, csak éppen nem billenti át az érintkezőt, nem tudom miért nem, mi mehet ebben tönkre? Rásegítettem egy csavarhúzóval, ameddig nyomva tartottam addig jó is volt, tehát az elektronika rendben van...Cserén kívül lehet valamit csinálni vele? Csak mert ha nem muszáj nem akarok 6-7 ezret költeni rá..
Peti
(#) .colin válasza acdc hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Akkor a kristály lesz a bünös mert nem tudja mozgatni az érintkezöt. Egy cserét megér.
Vagy át is kötheted csak akkor nem szabad az ajtót nyitogatni. Ez a legolcsób megoldás
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia.

A billenőt egy fogóval kihuzod és kiszeded a kristályt meg a lapokat ami közrefogja, valószinü hogy oxidáltak, egy smirglipapírral megtakaritod a fémlapokat és a kristályt is, összerakod és valószinü müködni is fog.

Üdv
(#) vestits válasza korvic hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nekem is volt hasonló problémám és el volt dugulva a szűrő a víz csatlakozásnál. A mosószer adagoló felett ahol bemegy a víz a kis lukakon ott is el volt dugulva. Ezeket orvosoltam és még akkor sem volt tökéletes a víz befolyás én is a víz csatlakozásra gondoltam még de nem az volt hanem a víz bekötőcsöve. Tettem rá egy ujjat és tökéletes lett! Érdemes megnézni először az egyszerű dolgokat nekem bejött!
(#) korvic válasza vestits hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Köszi,tényleg bejött! Nem vizköves volt hanem túl vasas a viz és rozsdadarabok tömitették el a szüröt. Mégegyszer köszi!
(#) palko0125 válasza misike01 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Szia!
A leírásod alapján a motor nem indul el.
Próbáld ki, hogy csak centrifugázást indítasz, hogy úgy megy e a motor, mert valószínű, hogy a főmotor szénkefèi vannak elkopva.
Üdv, Palkó.
(#) vestits válasza vestits hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Úgy néz ki a csere után minden rendben lett a géppel! Azokat csináltam amiket leírtál és 2 program is rendben lement a gépen! Mégegyszer köszönöm a segítséged!
Lenne még egy kérdésem kérésem! Van egy INDESIT WIA82 előtöltős gépem és bármilyen állásban van a programkapcsoló csak a vizet veszi fel és mos. Először kevés vizet és forgatja a dobot utánna enged még rá vizet és mos aztán ha vége a mosási programnak kinyomja a vizet és ezt kezdi előrről a végtelenségig! Tudnál tanácsot adni mi lehet a ludas? Akkor is ezt csinálja ha áram alatt van és a programkapcsoló nincs programon.
(#) vestits hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy INDESIT WIA82 előtöltős gépem és bármilyen állásban van a programkapcsoló csak a vizet veszi fel és mos. Először kevés vizet és forgatja a dobot utánna enged még rá vizet és mos aztán ha vége a mosási programnak kinyomja a vizet és ezt kezdi előrről a végtelenségig! Tudnátok tanácsot adni mi lehet a ludas? Akkor is ezt csinálja ha áram alatt van és a programkapcsoló nincs programon.
(#) atos30 hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Sikerült megcsinálni a LG WD-8021c mosógépet.
Ez volt a hiba: Este csak úgy lecsapta a Fi-relét. Másnap bedugva a 220-ba lecsapta megint. Utána be lehetett kapcsolni és ajtózáráskor csapta le. Aztán meg minden jó volt és kezdődött előröl az egész.
Javítás: A panelon a bejövő tápvezetéknél volt két relé és egy varisztor. Az egyik relé közvetlen a fűtésre ment a másik szintúgy csak sorba volt kötve az ajtózárral is. Cserélve lett a két relé és a varisztor is.

Bónuszban ki lett takarítva a gép, az összes csatlakozó átmozgatva, és az ajtózáró kipucolva.
Az ajtózárót szétszedtem és lecsiszoltam amit lehetett. A kristály alatt van az állítócsavarja. Ez kívűlről le van dugaszolva egy kis gumiszerű anyaggal. Ezt eltávolítva be lehet állítani az új holtpontot. 1/8-ad fordulattal kellett beljebb tekernem. (ha túltekerjük, akkor lezárni lefog, csak kinyitni nem fog, mert nem tud visszabilleni)

Lement 6 mosás + 1 tisztító mosás. Úgy néz ki ,egy darabig megint jó lesz.
Köszönöm a segítségeteket!
(#) papus51 válasza atos30 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hurrá!
(#) lukovicsek válasza vestits hozzászólására (») Szept 9, 2013 / 1
 
Szia.

Tipus hiba ezeknél, a pr.kapcsoló egy potméter ami elkopik, viszont van benne még egy a hőfokállitónál, ha a kettőt kiforasztod és megcseréled akkor müködni fog.
(#) vestits válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ok! Holnap ki is próbálom és irok ,hogy sikerült e vagy sem, de akkor viszont a hőfokszabályzója nem fog menni ugye? Nem lehet ilyen potit rendelni valahol? vagy vegyek egy hibás programkapcsolót és abból orvosoljam? Nagyon köszönöm a hasznos tanácsaidat! Lassan már annyit segítesz nekem, hogy én leszek a tanítványod
(#) lukovicsek válasza vestits hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
A pr.kapcsolónál nagyon érzékeny a minimális eltérésekre is, viszont a fokszabályzónál annyi lehet a változás hogy 50 helyett csak 48 fogja melegiteni, de gondolom ez nem olyan nagy probléma.
(#) alexamos hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Tud Valaki segíteni?
Egy Indesit WITL 106 mosógépem összes ledje villog, mikor bekapcsolom a gépet.
Eddig pár perc után elindult, és gond nélkül kimosott, most viszont nem hagyja abba, órák óta sem. BÁrmit csináltam, konnektorból ki, várakozás, semmi.
Hol lehetne tenni valamit. a kapcsoló borítást leszereltem, úgy tűnik, tiszta, és nem sérült sehol semmi.
8 éves mosógép.
Köszönöm!
(#) proczy hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
sziasztok ha tudtok nekem segíteni szükségem lenne kombi gáztüzhely Pelgrim tipusu a programkapcsoló bekötésére lenne szükségem előre is köszi
(#) sarbun hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna Valaki segíteni, szükségem lenne Candy CTY 105-1 eprom tartalomra.
Segítséget előre köszönöm.
(#) zolika60 válasza proczy hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Milyen tűzhely az, hogy programkapcsoló van rajta? Egyáltalán mit lehet programozni?
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Szerintem nem a témába való.....
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok.
Elin WM 25 E, ami centrizés közben nagyobb fordulaton rákezdi a vizet engedni befele mindkét szelepen, egyszer láttam már ilyet a neten egy videón ugyhogy nem egyedi eset. Valaki találkozott már ilyennel?

Üdv. Laci
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Azt a videót én is láttam.Ezekben a garetz szokott elmenni ha jól tudom.Az nem okozhatja?
Következő: »»   243 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem