Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Az olló két újjal használva könnyebb, praktikusabb. Nem az egész tenyerem mozog mint fogónál, csak a két ujj. Van fogóm is, de ollóval fele fáradtság, dupla sebesség.
És a másik 3 ujjaddal mit csinálsz, uborkát gyalulsz ?
Egyébként a nyitórugós fogókat nem muszáj marokra fogni, a rugó ellenállása megtartja a mutató és hüvejkujj közt is, csak a nyél kényelmesebb, mint az ollóban a lyuk.
Több kisüzemben láttam amikor nem vették elő a gépi alkatrészhajlítót, vagy nem volt kritikus a láb hossza a forrasztás előtt, hogy Fiskars (lehet nem írtan jól) csontvágó ollóval vágták a hevederezett alkatrészeket napokon keresztül ( két ember gyorsabban vágta mint a kis alkatrész előkészítő gép).
Most olvasom hogy szó volt az SMD alkatrész-tárolásról. Nos mondhat nekem bárki bármit, szerintem messze a legeslegjobb SMD tároló ez:
Szia!
Ehhez a boxhoz tudnál egy hazai forgalmazót mondani? Előre is köszi.
Végre hazajött lesz dolga a házamban, és persze az új műhelyben!MILWAUKEE PH26X
Kissé más jellegű szerszám, de síkok készítésekor jól jön, első ütőkésem egy törött marófejből
Jó az ötlet!
Hasonló esetem volt, egy 15 mm-es alu.lap élét kellett a Tiedhez hasonlóan megmunkálni. A késtartóba nem fért bele ezért a tokmány pofák közé fogtam be lapjával, a kést a késtartóba. Szépen leesztergáltam, gondoltam veszek még egy fogást. Na azt nem kellett volna. Az ütések hatására az alu.lap kilazult és beakadt a késtartóba. Olyan ütést kapott, hogy a tokmány mögött deformálódott a főorsó és 2 - 2,5 mm-t ütött a tokmány. Azóta ezt a módszert nem alkalmazom.
Ez a szerszámbefogás több mint bizonytalan. A hátlap szemre 10mm lehet maximum, ami semmiképpen sem egy stabil megfogás.
Ha már ilyet akarsz, akkor kell egy stabil befogó rész, amibe célszerűen többféle szerszámtest is befogható, és ezt az egész aplikációt kell felcsavarozni a tárcsára. És mivel a tömege is jelentősebb lesz, a másik oldalra meg egy egy ellensúly-sonka kell, ami jót tesz az eszterga fórsó csapágyának.
Eredetileg nem a tokmánytárcsára akartam tenni, de tesztelésre nem volt rossz. Egyelőre nincs komolyabb munkám vele, ezt a vasdarabot is csak 0,1mm-enként szedtem le, kis fordulaton. Ennek annyi előnye van, ha valami beakad, vagy az él tönkremegy, akkor max letörik a késszár, de a főorsócsapágyak nem sérülnek meg tőle. Őszintén szólva meg is lepődtem mennyivel szebb felületet ad, mint egy sima maró, így első próbálkozásra
Igazából egy videót láttam a youtubeon, ahol így csinálta meg az illető (annyi különbséggel, hogy 45 fokos szögben állt a főorsó tengelyvonaltól a kés nála), és kis fogásokkal szépen vitte az anyagot. Ennek a módszernek az a nagy előnye, hogy akkora síkot lehet vele csinálni, mint amekkora elfordulási lehetőség van az ágyazat felett.
Milyen átmérőjű volt az a főorsó?
Valójában is nagyon megtetszett! Könnyű,sokoldalú, de majd viselve válik!
A főorsót nem mértem meg. Egy kis 1 méteres pad.
Valóban, azon az öntvény tárcsán kicsit közel van a széléhez, de a kiesztergáló szerszámok amibe az a kés való azok sem sokkal erősebbek. Tudni kell hogy kis fogások kis előtolással, ennyi a titok. Néha kell egy kis kreativitás a műhelybe. Én nemrég csőáthatást martam korlátcsövekbe, hogy a szerszám a tokmányba volt fogva, a cső meg a késtartóba. Szép lett és precíz. Meg még sorolhatnám a nem rendeltetés szerű használatot...
Sziasztok!
Mi a különbség a spline és az "univerzális"-nak nevezett dugókulcsok közt a gyakorlatban? Az univerzálisnál (nem tudom annak mi a rendes neve, a webshopban így volt leírva) EZEK a csavarfejek vannak. Köszi
Ami mindenhez jó, az igazán semmihez. Csak tönkre teszi, lenyalja a csavarok fejét. Akár kombinált fogóval is tekergetheted ezzel az erővel...
Dugókulcsból abban bízz, ami sima hatszögletű belülről. Hagyományos forma jó anyagból = örök élet + 20 év.
Csak 6 szögletű, rendben. Érdemes hosszítottat venni? Lincos megfelelő minőség szempontjából?
Az igaz, hogy a hatszögletű tartósabb, de egy jó minőségű univerzális meg több csavarhoz jó. Az igazi az, ha mindkétféle van a háznál. Persze a kihasználtságát csak te tudod.
Szerintem csillagot a csillaggal, hat lapot a hat lappal, és akkor sokáig örül az ember.
Nehezen lazítható hatlapú csavarfejekhez csak a hatlapú dugókulcs jó. A sokszögű (6-nál több) lekerekíti a csavarfejet, ezután lesz bonyolult a dolog. Autószerelők csak ilyennel dolgoznak.
És ha szűk helyre kell benyúlni, ahol csak pár fokot tudsz fordítani?
Így van, de ha csak az egyik áll rendelkezésre, akkor sajnos lehetetlen.
Sokszor a racsni sem fér el, csak a csillag, vagy a villáskulcs. Ekkor megy a k. a-zása aki kitalálta ilyenre.
Nekem mindig rossz élményeim voltak a sokmindenre jó szerszámokkal, ami mindenre jó az igazából te is tudod, hogy semmire se jó. Ezért inkább azt vallom, hogy legyen egy szerszám egy valamire jó, de azt bármikor bármeddig tudja. Ha spéci csavarról van szó, akkor azt akkor és ott meg kell oldani, azért nem vennék univerzális 13-ast, inkább hatlapfej.
Legalább a meglazításhoz a hatszögű. Mert ha ott lekerekíted? A hatszögűnél a dugónak a hajtószárba csatlakozó négyszög része olyan szögállású a -másik fele- hatszöghöz képest, hogy itt a négyszögnél másik pozícióba átrakva kis szögeltéréssel újra rámegy a kulcs a csavarfejre.
Konkrétan dugókulcs ügyben nincs tapasztalatom, de "zárt-villáskulcs" (ezt hívják többen csillagkulcsnak) kapcsán jól utána néztem a dolognak. Azt feltételezem, a dugókulcs működése teljesen azonos ezzel, csak annak nincs saját nyele, mert más módon forgatjuk.
Ebből gyakorlatilag nincs is olyan ami hatszög lenne, hanem ettől eltérő a "figura". És mint azt sejteni lehet, éppen ez a "figura" a dolog a nyitja. A történeti hőskorban, simán elforgatták 30°-kal a hatszöget, és az így kapott 12 szöget préselték a szerszámba, ami valóban erősen terhelte a sarkokat, és e miatt mondhatjuk, hogy joggal alakult ki az idegenkedés. Csakhogy elég gyorsan rájöttek a hibára, és egy zseniális elme kitalálta a megoldást, amit ma már minden magára valamit is adó szerszámgyártó alkalmaz. (Kerestem egy informatív videót, de nem hirtelen találtam, ezért megpróbálom magam megfogalmazni a lényeget.) Ezek a kulcsok olyan geometriával rendelkeznek, amik nem a csavar sarkát támadják meg, hanem a lapját, méghozzá annak kb. az 1/3-án. Ez nem hangzik biztatóan, de hihetetlen találmány, ugyanis mikor egy nehezen kiszedhető csavar fejét kínozzuk vele, akkor a támadó-ívek kismértékben deformálják a csavar hatszögét. És innen már sejthető, hogy ez a deformáció nem tudja a hatszöget lekerekíteni, mert minél jobban belemélyül a felületbe, annál inkább kitolja a sarkot, annál stabilabban támaszkodik, tehát szinte javítja az elnyűtt fejeket (amiket éppen a villáskulcsok szoktak tönkre tenni). Ezt a tényt tovább gondolva, nekem szimpatikus ha ilyen elven működő dugókulcsok is készülnek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |