Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   252 / 399
(#) Ge Lee válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ugyanazok nem is lehetnek, csak hasonlók. Attól hogy teljesen más színük van, az értékük még lehet egyforma, nekem egyformának tűnnek, 1k/2W.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Azt hiszem ez magas nekem én ilyen mérésekhez egyéb dolgokhoz nem nagyon értek.. :S Lehet jobban járok ha elviszem egy okosabb emberhez mint én
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ami megbarnult az a munkaellenállás, 560/2W.
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Amúgy van egy kimeneti LED jelző rajta amin mutatja az oldalakba irányuló teljesítmény. És 1-2 LED közti különbség van. Ebből gondolok arra, hogy valószínűleg nem egyenlő a 2 oldal.
(#) sonny007 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Nekem ezeket mondták cseréljem ki rajta:
4db 1K , 3 W
és 4db 560R , 3 W-ra.
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Szerintem semmit se cserélj ki egyenlőre. A végfok panel körül sok minden van, amik okozhatnak hibát, és tippem szerint itt kellene keresgélni, de valamit mégis jó lenne mérni.
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
A képen bejelölt ellenállásokat lemértem mind 2 oldalon, ugyan azt az értéket kaptam. Úgyhogy valami más a probléma.. :/
(#) sonny007 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
És hol kellene azt mérnem?
(#) CHZ válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Hangerő szabályozó kivezetésein, ellenállás méréssel hasonlítsd össze a két oldalhoz tartozó potik ellenállását, három kivezetésén mérve, különböző állásokban.
A kivezérlés jelző állásából nem biztos, hogy valós információt kapsz ez erősítő szimmetriájáról. Mivel beállítása nem biztos, hogy hiteles. Füllel is jól hallható?
(#) Andrasirex válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ha kivezérlésjelzőre gondolsz,és ott nem mutat egyformán akkor az 1-2 led eltérés nem biztos hogy baj,mert lévén házi gyártmányú darab,sosem volt beállítva ipari pontossággal a két kivezérlésjelző szimmetriája.Ha hallásra egyformán szól akkor semmi baja.
(#) sonny007 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
hangerő szabályzó potmétere csak 1 van, akkor most jön az hogy azt így hogy tudom bemérni?
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Igazad van, a mérete rendesen becsapott.
(#) sonny007 hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Mértem pár adatot.
Az ellenálásokon ugyan az a mérés jött ki mindkettő oldalon. Viszont a végtranyóknál
Állón: 3.50 körüli értéket kaptam mind két felén.
Fekvőn:
Jobb oldali: 4.75 körüli érték
Bal oldali: 4.71-4.85 közt ugrál.

Bal oldali végtranyó is cserére szorulhat?
(#) CHZ válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Egy van, látom, de dupla poti, tehát 2db egy tengelyen.
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Nem bolygatom annyira nem értek hozzá :/
Találtam még 1-2db ellenálást ami fekete, és ha jól láttam alul volt egy lyuk Mérése viszont ugyan akkora mint a másik oldalon..
Eltekintve a hibás/fekete ellenálásoktól, megoldottam a problémát. Legalábbis a LED-ek gyönyörűen egyszerre villognak, nincs 2-3 LED eltérés.. Ez ami zavart, talán az is lehetséges, hogy még sincs semmi baja?! A pár kicserélésre szorult ellenálásokon kívül?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) torzito hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Három éve épitettem egy quad-ot, kifogástalanul működött, de most az egyik oldal elkezdett sisteregni. Lekötöttem az előfokrol, átforrasztottam a forrasztásokat, bemenetet rövidre zártam, de ugyan úgy sistereg. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baja?
Segitségeteket előre is köszönöm.
Ezt a kapcsolást épitettem meg.

quad405b.jpg
    
(#) sonny007 hozzászólása Szept 23, 2013 /
 
a napokban arra lettel figyelmes, hogy zúg az erősítőm jobb fele.. Ötletek, hogy mitől lehet?
(#) uli hozzászólása Szept 23, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Erről van valakinek véleménye? Vásárolt már valaki ilyet?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) Doncso válasza uli hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Nem néz ki rosszul, és szerintem árba se olyan vészes.
(#) fordkapcs válasza uli hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Vasmagos tekercsek vannak benne, amik nem lineáris viselkedésűek, és valahogy kevés tranyó van a nyákon (vagy csak így első ránézésre?). Talán valami mod. lehet. Amúgy jól néz ki, de hogy a hangminőség milyen lesz ezzel, azt nem lehet megjósolni.
(#) Andrasirex válasza uli hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Üdv!
Ez a Quad 405 M12368 panel felújított változata lesz.
(#) Pioneer válasza uli hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia!
Ezt a változatot rajzoltam meg és tettem itt közzé még régebben.

Quad_405.pdf
    
(#) soos csaba hozzászólása Szept 24, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kérdésem volna, miért használják még az LM301-as műveleti erősítőt mikor van jobb is nála, mint például a TL071, NE5534, vagy az OPA604-es? Vagy csak jó az LM301-es és nem is olyan el avult műveleti erősítő?
(#) CIROKL válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Idézet:
„LM301-es és nem is olyan el avult műveleti erősítő?”

Elavult mi ? akkor a többi felsorolt is elavult !
Egyéb iránt az LM301 az külső kompenzálású , ellenben a többi felsorolt meg belső !
(#) soos csaba válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia! Sok helyen olvastam már hogy a mostani műveleti erősítőkhöz képest az LM301-es már el avult, de ezek szerint ha még mindég használják akkor nem lehet rossz műveleti érőstő!, már csak a hangja a kérdéses menyire különbözik a többi felsoroltaktól?.
(#) soos csaba válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Amúgy itt van ez a cikk, a Konstrukció, technológia leírásban írnak az LM301-esröl.

Quad_405.pdf
    
(#) havranarpi hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy mekkora hangerőpoti kell a régi Alap változatos Quad 405 elé?
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Érdekes a kérdés így feltéve. A végfoknak ugyanis szinte mindegy a poti értéke, mert azt ő nulla és maximum érték között minden állapotban láthatja. Egészen más a helyzet a forrás szempontjából, aminek nem illik a kimenetét túlterhelni. Mindehhez járulna az illesztettség kérdése is, de ezt nagyvonalúan úgy intézik el, hogy az ideális érték 5-10 szeresét használják, mert abból nem lehet baj.
Feltételezve egy alacsony impedanciás kimenettel rendelkező forrást, 10kR és 50kR közti potmétert javaslok használni. Ha bármit választhatsz, akkor inkább lefelé mozdulj el, pl. 22kR.
(#) uli hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Quad 405-be milyen műveleti erősítőt javasoltok? Hallani a különbséget, vagy felesleges foglalkozni vele?
Köszi!
(#) Doncso válasza uli hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Milyen környezetben hallgatnád? (Jelforrás, hangsugárzó, stb)
Következő: »»   252 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem