Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7375 quad
 
Témaindító: Kovidivi, idő: Márc 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 15
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Rendben
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Na készen van!(elírtam a 7375-töt de ez az)

tda7275.LAY
    
(#) Matatka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
A bal oldali része nem jó!! A bemenetet rá kötötted a 470nF-en keresztül a tápfeszültségre! A + tápnak nem a 11-es lábra kell mennie, hanem a 13-ra. A bal oldali bemenet a kondin keresztül a 11-es lábra megy. Ezt javítsd kérlek. A led 1k-s ellenállása megy a tápra. Hirtelen ennyi.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Max hétvégén tudom megcsinalni.
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Úgy néz ki mi ketten maradtunk ebben a topikban Matatka
csinálok egy nyáktervet ami nekem is bevállt itthon azzal kedvetekre játszhattok
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Szia! Mi lenne érdemi tennivaló?
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
nem sok minden csak én is és ő-is írt és senki sem válaszolt sokáig.Aztán így ketten elkezdtünk fórumozni és azóta.......
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
ő lenne az ez nem a tükrözött oldala tehát a beültetési!Használjátok nyugottan!

tda7375.LAY
    
(#) Matatka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Nem néztem ugyan, de én köszönöm! Szerintem is jó dolog, hogy néha irkálunk.
Az mondjuk tény, hogy eléggé ki lett vesézve a kis erősítő, de tény, hogy szuper. Én mostanában mással foglalkozom, de még mindig van egy félkész TDA-m, így néha benézek ide is. Jó építgetést!
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Én sem ezzel foglalkozom mostanság, de ezt még megfogom majd csinálni.(TDA7294-et és 100W-os szimmetrikust építgetek mostanság)
(#) Matatka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A 7294-hez már nekem is meg van a két IC csak a táp miatt nem csináltam még meg. Nincs trafóm. De most tanulgatom a hogyan alakítsunk át pc tápot (az van) és akkor nem kell kiadjak húszezret egy normális trafóért. Kíváncsi leszek az eredményre, de majd csak jövőre.
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Mindenképp jó a hangja ennyit mondhatok!Sok szerencsét!
(#) dada válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia!

Légyszíves küldj nekem egy normális nyák tervet.
Köszönöm. Az én nyák tervem nem működik. Vasalásos technikával csináltam de nem lett jó. Kérnék szépen tőled egy nyák tervet.

Köszönöm előre is.

Szia
(#) Matatka hozzászólása Feb 18, 2013 / 1
 
Én kezdem idén
Néhány újabb tapasztalatot szeretnék megosztani ezzel az ic-vel kapcsolatban. (Hátha valakinek segít) Kellett csinálnom egy 7375-ös erősítőt. Gondoltam nem lesz nehéz, mert már sokat csináltam. Csak, hogy ezt doboz nélkül kérték, minél kisebb méretben. Gondoltam csupa lyuk panelon összedobom és kész. Egy napom ment rá és most kezd jó lenni. A hibák: először se kép se hang. A 7-es lábat kapcsoló ST-BY ellenállás és kondenzátor volt a ludas. Jól be voltak forrasztva, de mégis át kellett forrasztani. Aztán bekapcsolt, de iszonyat zajos volt. A becsatoló kondiknak elkót raktam, mert az volt kéznél. Cserélni kellett fólia kondira. Ezzel még nem szűnt meg a hatalmas búgás. 2650µF kondi kellett a táp ágba puffernak és egy pici kerámia kondi hidegíteni a tápot. És az utolsó jelenség: a plusz és mínusz tápmadzag is hibátlanul lett forrasztva, sőt még a lehulló alkatrész lábakból csináltam nekik lefogatást is, de mégis üzem közben, ha mozgatom a vezetékeket, akkor recsegés jön a hangfalból. Nagyon érzékeny a vastag és stabil vezetékekre, tehát mindenkinek ajánlom, hogy nyákba ültetve készítse el. Ha random módon recseg a hangfalad, akkor szinte biztos, hogy a tápágak érintkezése nem megfelelő.
Amiket itt leírtam, azok mind alap dolgok, hogy úgy kellett volna csinálni, ahogy azt a nagyok kitalálták. Jó kis lecke volt, hogy inkább építsem egy órával tovább, de menjen elsőre hiba nélkül és akkor este együtt tudok lenni az asszonnyal.
Jó építést mindenkinek!
(#) Matatka hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
És néhány kép, hogy mit nem szabad
(az öngyújtó és a kétszázas a méretarány kedvéért kerültek a képre)
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Hello!Melyik nyáktervet csináltad meg?Képeket tudsz feltenni?
(#) Pék Pál hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Hali!Megépítettem az erősítőt de nem igazán szól valami nagyot,előerősítő is kell vagy elég simán a CD kimenet?
(#) vipera1997 válasza Pék Pál hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Elég simán a kimenetre.
Valamit akkor elrontottál.Nekem elég nagyot szólt!
(#) Pék Pál válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Köszi! Megpróbálom a tápot 12-ről, 16 voltra cserélni.
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Hello!
Lenne egy olyan kerdesem hogy ez a beultetesi rajz mukodik?
Jo a rajz?
(#) vipera1997 válasza csabacsaba hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Igen, jó a rajz!
(#) Elektro Boy hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Hali!
Pont tegnap építettem meg egy TDA7375-öst próbanyákra. Nekem elsőre tökéletesen működik. Jó pár IC-s TDA-t építettem már és nekem szinte mindig könnyen mentek a dolgok. Néha volt csak probléma, de az sem volt nagy. Én becsatoló kondinak 1µF-os fóliát használok, talán ezért is azdja jobban a mélyet. Hídban használom. Nekem azért tetszik ez a végfok, mivel könnyedén lehet építeni belőle 2.1-et.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) Aklankrisz hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok,

ha a maximumhoz közelit akartok kihozni az IC-ből, akkor legalább 120 VA-es trafót használjatok és legalább 50000µF-ot.
Nálam 120 VA - 18 VAC trafó -> 4 db SBL1040CT-ből kialakított schottky diódahíd -> 68000µF pufferkondi-> LM338T 5A-es fesz. szabályzó 18V-ra állítva ! -> IC.
Na így már igazán jó mélye van
Természetesen a nagy hűtőborda elengedhetetlen, különben az IC magas hőmérséklet miatt áramot fog korlátozni, valamint az LM338T-nek is kell egy kb harmad-negyed akkor borda, mint a TDA7375-nek.

*Szerk: Tudunk olvasni, nem kell a felesleges kiemelés!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) vipera1997 válasza Aklankrisz hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ne nevess ki de én amikor az első TDA7375-ömet építettem(autórádióból kibontott) egy 12V-os aksira volt kötve szűrés és minden nélkül, elég jó hangja volt így is. Szerintem ez az IC elég alkalmazkodó és szegényes feltételekkel is elindul.
(#) Elektro Boy válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Sok féle képpen lehet megépíteni, mindenki a maga módján. Meg mondom őszintén én is megépítettem. Egy Sony Vaio laptop táppal hajttatom. 16V 4,15A. Nekem nagyon bejön. Mivel nincs előerősítőm, ezért rákötöttem számítógépemre, melynek hangkártyája előerősítőként is működik így és megvallom őszintén a két darab hangfalamat, amelyben egy 50W-os Pioneer közép, illetve egy 250/180W-os mélynyomó van hagváltóval, persze 4Ohmosak kegyetlenül hajtja. A mélytől rezeg mindenem
Szóval ez az én véleményem. Egyszerűen a legjobb TDA végfok számomra a 7375.
Kezdők is könnyedén el tudják készíteni az erősítőjüket ezzel az IC-vel.
(#) anuka hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Srácok, a DIAG (10.) lábat nem fogom használni, ezt simán a földre köthetem igaz, mert lényegében ez egy kollektoros kimenet? Tehát az emitter amúgy is a földön van.
http://i.imgur.com/LG8slNF.png
(#) vipera1997 válasza anuka hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Melyik kapcsolást építed meg inkább azt mondd meg mert ez a környezettől függ!
(#) anuka válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
A gyári BTL kapcsolást.
Nem értem, mitől függene ez a környezettől? Az egy sima tranzisztornak a kollektoros kivezetése és az emitter a földön van. :O
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) furko hozzászólása Szept 21, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Volt egy bontott TDA7375 ic-m és megépítettem az adatlapon lévő hidalt verziót.
Szépen szól ajánlom mindenkinek.
Mellékeltem a nyáktervet vasaláshoz, és egy képet a kész áramkörről.
Akinek tetszik annak sikeres után építést kívánok.

Üdv.: Furko
(#) reloop válasza furko hozzászólására (») Szept 21, 2013 1 /
 
Szép munka, gratulálok!
Következő: »»   12 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem