Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   5 / 93
(#) vtsoftware válasza Dzsoni hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Hogy állok...
Kösz a kérdést.

Mivel nem vagyok egy pénzzel megáldott ember így egy picit spórolnom kellett a BD-kre. DE NEM ADOM FEL...

Most trafót keresgélek, boltban nem akarok venni mert MARHA drága (HQ: 6954 Ft).
Ide az Apróhirdetésbe nem nagyon akartam felírni mert sztem nem nézik olyan sokan de lehet - sőt - tévedek de mind1.

Beszéltem néhány emberrel, köztük haverommal azt mondják inkább tekercseltessek - vagy hogy is mondják - egyet az olcsóbban kijön.

Haverom 1.500-ért áttekercseltetett egy fúrót, erre akivel beszéltem egyikük mondta hogy ha "kisöreg" akkor olcsón kijövök.
Szerintetek trafót is csinálhat? És merjek egyet csináltatni? Mármint minőségileg hogy merjem-e használni?


Amúgy a trafón és a hűtőbordán kívül minden megvan.
De ha valaki tud hűtőbordát amekkorka a 4 BD-re kell és egy 2x28V-os 200W-os trafót lehetőleg olcsóbban akkor szóljon

Ja és ha már rámjött a szóf0sás akkor szerintetek lehet-e 2 ST151-est hídba kötni?
Úgy értem összeadni a teljesítményüket, hogy 200W legyen.

Így állok...
(elég nagy szóf0sásom volt de kijött De jól esett, megkönnyebbültem )
JAAJ DE VÁROM HOGY MEGLEGYEN
(#) toroid hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Sziasztok

Sztereó erősítőnél az "L" idomot a két csatorna paneljára egybe szerelhetem, vagy jobb ha külön-külön darabbókból?
(#) Dzsoni válasza toroid hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Toroid,

Jobb ha kulon van. Termikus es biztonsagi okokbol, valamint kesobbi mozgathatosag miatt.

Vsoftware,

Szerintem vard ki az alkalmat mig olcson hozzajutsz trafohoz meg bordahoz. Sokat lehet sporolni.
Sztem adj itt fel hirdetest, es nezegesd a Vaterat pl.

Trafobol egyebkent nem baj ha nem pont 2*28V, lehet 2*25...30V. Nevleges teljesitmenye kb. 200W legyen.
(#) toroid válasza Dzsoni hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Köszi szépen az útbaigazítást.
(#) Gery hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Ebben a végfokba tudtommal van rövidzárt elleni védelem meg minden. Koppanásgátlót érdemes hozzá építen vagy felesleges?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Bekapcsoláskori tranziensek ellen, nincs védelem. Tehát kell hozzá szerintem. :yes:
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Értem. Van a fórumon egy kapcsolás is ami jónak néz ki, de ugye kell neki 12V. Az én erősítőmben van +-12V a subszürőnek. Most ha a koppanásgátlót bekötötm ebbe a tápba, csak a pozitív részébe ugye akkor az nemfog bekavarni, esetleg zúgást okozni?
(#) Peti_85 válasza Gery hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Nem hiszem hogy zavarani fog. Mert a relének is csak minimális áramfelvétele van, úgyhogy sztem nem gond
(#) Carter hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Sziasztok!
Gondolkodom az ST151 megépítésén. +-32 V-ra mekkora teljesítményt adna le 4 Ohm-on? VF2-höz képest milyen?
(#) szabi83 válasza Carter hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
+-30V 100W 4ohm....

Idézet:
„VF2-höz képest milyen?”


van benne védelem, tranyós stb
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Szabi,

100W 4Ohm-ra 56Vpp (2*28V). Ehhez hozzájönnek a veszteségek (10.000µF-os puffernél csúcsáramnál 6V; 1V a diódákon, 4V "bennmarad" az erősítőben). Az eredmény kb. +/-39V nyugalmi tápfesz, 2*27...28V trafó kell hozzá.

+-30V-ról 100W 4Ohmra stabil tápról sem menne, +1.7V nem elég a kapcsolásnak, számolj csak utána! 4V kell kb.
De erről ne is beszéljünk, stabil táp szóba sem jöhet.

Carter,

kb. 65W-ot adna le (RMS - szinuszos teljesítményről van szó) 4Ohmra +/-32V-os nyugalmi tápfeszről.

VF2-nél bonyolultabb, de megbízhatóbb.
Hangosításra ST151 a jobb az biztos!
(#) Carter hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Nekem csak itthoni zenehallgatásra kéne.
Nemrég építettem 2 TDA7294-t, és hát elég nagy csalódás ....
A hangfalam 130w-os, szvsz pont jó lenne a 65w kimenő.
(#) Tarzan válasza Carter hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Én vf2-t építettem, és hallásra nálam jobb emebereket is lenyűgözött. Most az ismerősöm jvc tranyós végfokán hallgatózom, és hiányérzetem van.
Ez egy szubjetív vélemény volt, otthonra 8ohmra, zenehallgatásra a vf2-t ajánlom, de megjegyzem, nem hallottam még st151-et.

(#) zoz11 hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Erről az erősítőről már olvastam sok jót, a teljesítményéről viszont 60-200W-ig mindent, most végül is ez mennyit tudhat 8Ohm-on maximális tápfesz mellet, ezt úgy értem hogy mennyit visel el ha 8Ohm-od hangszóró van rajta, és 4Ohm-on mekkora tápfesz kell neki és ott mennyit tud, 2 pár TIP tranzisztorral???
(#) V8David hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
sziasztok!!! első erősítőm építeném meg, és nagyon szimpatikusnak tűnik ez a konstrukció, és nagyon jó, hogy sixtek mennyi mindent leírt róla.
Viszont a kérdésem az lenne, hogy gitárerősítésre mennyire lenne jó? Előerősítő kapcsolási rajzot valaki tudna ajánlani ehhez? (figyelembevéve, hogy gitárhoz kell)
(#) Istike88 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
2 pár TIP tranyóval 100W-ot ad le 4Ohm-on +-40V-os tápfesz mellett 60W-ot ad le 8Ohm-on ugyanekkora táp mellett! ezek az eredeti kapcsolás tulajdonságai! nagyobb teljesítményhez már megkell változtatni a félvezetőkészletet meg néhány passzív elemet. ebbe a részbe nem nagyon folytam bele mert nekem az eredeti konstrukció kellett de valahol le van írva hogy 200W eléréséhez mit kell tenni! Asszem talán Dzsoni csinált belőle egy ilyen átalakított verziót és ő is írta le hogy mi kell hozzá!

üdv
(#) szabi83 válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
(#) Istike88 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
köszi a segítséget!
(#) szabi83 válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
nm

nálam így nézki, az st151

kép

Üdv
(#) Müszi hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
Lenne egy kérdésem: lehetne e az ST151-et 2ohm-on járatni?
Mit kell módosítani rajta, hogy jó legyen?

Köszi
(#) Peti_85 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Háát elég necces. Baromira fog melegedni az biztos. de mindenképpen két tranyó kell.
(#) V8David hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
hell! megbízható előerősítő kapcsolás hozzá???
Elektromos gitár hangosításához kéne!!!
(#) Istike88 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
jól néz ki! nekem is van már kettő, már az egyikről régebben raktam fel képet de ha meg lesz a véglegeshez minden akkor felrakom tokkal vonóval együtt!

V8David:
előfokot nem tudok hozzá, én is érdeklődtem iránta sixteknél és ő mondta hogy cseréljek ki benne egy kondit meg egy ellenállást és nem kell majd elé előfok

idézek a leveléből:
Idézet:
„Ha megis szeretned novelni a vegfok erzekenyseget, csereld ki R5-ot 390 ohm-ra, C7-et 220µF-ra. Igy nem kell majd elofok, mert a vegfok erzekenysege 0.5V-eff lesz.”


üdv
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Hát azt gondoltam, hogy 2 pár tranyó kell, de azt nem tudom hogy a teljesítmény megtartásához a tápfeszt mekkorára csökkentsem...
(#) Dzsoni válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
V8Davidnak mindenkepp kell elofok, a gitar csak par mV-ot ad, nem ~500mV-ot!

Neked nyilvan azert javasolta ezt az alkatreszcseres megoldast mert a jelforrasod nem tud 1V-ot hanem 500mV-ot.
(#) V8David válasza Dzsoni hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
A gitár hangszedője tényleg nem bír 1V-ot leadni!!!
Na és ha tényleg kicserélem az alkatrészt???
(#) V8David hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Vagy itt van ez....
most találtam, #85906 hozzászólás, sistektől.
Szóval melyik megoldást válasszam?
(#) Dzsoni hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
az erositot ne modositsd, nem fog tudni 2000...20000-szereset erositeni! nem is mukodne az oriasi hurokerosites miatt.
epits ele elofokot, rengeteg rajz van a neten. pl. amit sixtek javasolt...
(#) Carter hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Sziasztok!
Sixtek oldalán olvastam hogy stereohoz 4x10000 µF puffer kell a tápba. Nem jobb lenne 2x22000 uF? Vagy miért kell 4?
(#) Dzsoni hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
hat nyilvan azert mert a 10.000µF sokkal gyakoribb.

persze ha akarsz hasznalj 22000µF-osokat!
Következő: »»   5 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem