Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   293 / 442
(#) niedziela válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia,
Tessék.
Üdv,

BA1404.lbr
    
(#) kameleon2 válasza usane hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Bocsánat a közbekottyanásokért, de az Eagle - elég rugalmas ahhoz, hogy bármilyen alkatrészhez bármilyen tokot lehessen rendelni - ezért van az editor. Sőt variánsokat is kezel, így ugyanazokat a pad-eket többféle tokhoz is fel lehet használni. Sőt, ami egyszer meg van rajzolva - könnyedén mutálható, másolható, beemelhető is. Gyönyörűen összerendelhetőek adott lábak más pad-ekkel , más tokozással is, ha a szükség úgy hozza. A pad cseréket én többféleképpen szoktam megoldani. Az egyik módszer - átrajzolom az editorban a pad-et és egyedi tokozást hozok létre. Ha gyors megoldás kell - mivel a gyári pad mindig kicsi - rádobok egyszerűen egy nagyobbat is. Pédául az 1-es lábakra az IC tokoknál kerek padre ráteszek egy nagyobb szögletest, ugyanakkora furattal. Ez egyedül a cnc-nél gond, amikor fúrni kell, mert kétszer fúrja ki ugyanazt a lukat, illetve bekerül a hibalistába is - de azt egyszerűen egy kattintással jóváhagyom. Tehát módosítható a pad így is - úgy is...
(#) e-chipmunk hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Üdv, kerestem már gugliban, de nem értem. Két vezetéknél rányomtam, hogy "hidden airwires". És most nem tudom visszacsinálni. Tudna valaki segíteni?
(#) e-chipmunk hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Megoldottam, kicsit buta módszer, de sikerült. Autoroute- aztán mikor előjött a vezeték, akkor nyomtam visszapipáltam, de így nem az igazi számomra. Tudna valaki esetleg szebb megoldást?
(#) kaqkk válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Ha elegáns és gyors módszert akarsz,egyszerűen ne " nyomd rá"Én még sose nyomtam rá nem is kellett elegáns megoldást keresnem ....
(#) e-chipmunk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Hidd el, nem árt néha
Következő kérdésem, az lenne, hogy ha sok egyforma alkatrészem van egymás mellet, akkor azokat csak kézzel tudom szépen beigazítani, hogy egymás mellet pl egyforma távolságban és magasságban legyenek, vagy van erre gépi módszer?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
(#) niedziela válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Szia!
Kézzel.
(#) eyess válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Van gépi módszer is rá
Ha a Grid et bekapcsolod , és ott megjelenik a négyzetrácsozás .Ott láthatod , hogy milyen távolságokat tudsz beállítani , és a gép mindig a metszés pontokra fogja rakni az alkatrészeket négyzet közzé sose.
Szóval itt tudsz változtatni a távolságokon , csak figyelj , azért az alkatrész méretekre is.
(#) proba válasza eyess hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Ha egyszer az adott rácsnál finomabb beállítással arrébb raktam valamit akkor azt lehet valahogyan erre rácsra igazítani ?
(#) kameleon2 válasza proba hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Kézzel is tudod a pozíciót módosítani a tulajdonságoknál.... Beírod a pontos pozíció értéket és kész.
(#) cross51 válasza proba hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
A akkor átállítod mil be a rács értéket ami jó helyen van alkatrész ráhúzod és utána vissza állítod és onnantól a négyzetrácson lesz.
(#) proba válasza cross51 hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Gondoltam, van valami rácsra igazító parancs. Ha nagyon finom rácsot választok igazításhoz, utána macerás a régi rácsra visszatenni az alkatrészeket, ha mégsem jött be. (viszont történtek olyan módosítások amiket megtartanék.)
(#) niedziela válasza proba hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Szia !
Két dolgot kéne tisztázni mi az a kézi és mi az a gépi.
Kézi az amikor te húzkodod az alkatrészeket, és gépi amikor az alkatrészek adott paraméterek alapján, automatikusan helyeződnek el.
Gépi elhelyezés az Eagle-ben alapból nincs, tehát gépi modszeről nem lehet beszélni.
-----
Ha lejöttél a raszterről és az alkatrészt vissza szeretnéd igazítani a rácsra, klikk a move ikonra, majd parancssorba írd az alkatrész nevét. Igy lehet kiválasztott alkatrészeket visszatenni.
(#) zaxxon81 hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Sziasztok! Egy-két béna kérdésem van. Teljesen kezdő felhasználó vagyok
Terveztem egy áramkört, majd ennek szerettem volna elkészíteni a nyáktervét. A probléma az, hogy azokat az alkatrészeket amiket a negatívra kötöttem nem köti össsze a auto módban. Próbáltam valamilyen sorkapcsot, vagy csatlakozót tenni a "vezeték" végére, de akkor sem működik. Ez miért lehet? A másik kérdésem, hogy az így tervezett nyáktervet már csak kinyomtatom és rajzolhatom a panelre? Nem kell tükröznöm ugye? Köszönöm
(#) niedziela válasza zaxxon81 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Szia!
Tedd fel a rajzot mert igy nehéz látatlanban bár mit is mondani, felesleges köröket futni, találgatni...stb
(#) zaxxon81 hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Itt a rajz, ez alapján egész szépen meg tudtam csinálni az elvi rajzot. Az R5, a C2 a tranzisztor emittere...kb. ezeket nem köti össze.

IMPHIANY.pdf
    
(#) niedziela válasza zaxxon81 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Csak úgy egymás között,, kb a pdf fájlban látom mit nem sikerült, és miért összekötnöd ?
Azt tedd fel amit csináltál eagle fájlokat, gondolom az nem jó.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Feltéve , ha pont ugyan , így készítette el eagle ben is.
Mert ha nem , akkor még lehet más egyéb probléma is .
(#) zaxxon81 hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Most csak ez van kéznél (munkahelyen), de ugyanígy vittem be az Eagle-be is. Azt hittem ez elég lesz. Azt gondolom valami alapvető hibát vétettem, amit kapásból tudtok. Délután feltetszem a másikat is...
(#) zaxxon81 hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Szóval erről lenne szó. Mit csináltam rosszul?

szamlalo.sch
    
(#) kaqkk válasza zaxxon81 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Kattints a movie ikonra majd az r5 re mozdítsd meg és meglátod mi a hiba , nem kötötted össze az alkatrész lábát a "vonallal"
(#) zaxxon81 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Ezt a movie ikonos témát nem értettem, de alaposan összekötöttem mindent, így jó lett Köszönöm szépen, azt hiszem magamtól nemigen jöttem volna rá egyhamar
(#) Addye hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok! Megoldható az EAGLE-ben, hogy egy lapra rakjam több projekt nyák-ját?
(#) pluto válasza Addye hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Szia!

Igen. Így csinálom, ha összegyűlt annyi nyák, hogy küldjem a levilágító stúdióba.
(#) proba válasza Addye hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Ha csak a brd-ket összemásolod egy könyvtárba, utána az összes működik kivág beilleszt módon. Talán egyiket megnyitod, kivágod majd az összegzőt megnyitva beilleszted. Arra figyelj, minden réteg legyen bekapcsolva a másolások előtt.
(#) zaxxon81 hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Sziasztok! Sikerült összehozni a tervet és vasalós módszerrel a nyák is jó lesz, de az alap autoroute nagyon közel rajzolja a vonalakat egymáshoz és elég vékonyak is. Hol tudom ezeket állítani? Előre is köszönöm.
(#) niedziela válasza zaxxon81 hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
DRC ikon - Sizes ez a szélesség. Clearance pedig a távolság.
(#) zaxxon81 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a gyors választ!
(#) Addye hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Már órák óta bajlódom, hogy miképp tudnám a legkisebb módon elrendezni a nyákot eagle-ben, de sehogy sem megy. Valaki meg tudná csinálni a mellékelt kapcsolásból a nyákot? Úgy szeretném, hogy kb. 1mm-es vezetősávval a lehető legszorosabban elrendezett módon legyenek az alkatrészek. Ezzel bajlódom, de sehogy sem megy sok átkötés nélkül. Nagyon hálás lennék és előre köszönöm a segítséget!
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Tessék ezen tudsz még módosítani , ha esetleg , így nem felel meg , de kiindulási alapnak jó lesz.
Viszont , ha más helyzetet szeretnél alkatrészeknek, akkor készülj fel arra , hogy átkötések lehetnek.Ezen jelenleg egy sincs.

sch.brd
    
Következő: »»   293 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem