Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 10, 2005
Témakörök:
Kisebb GD? de gondolom azért nem lehet megúszni büntetlenül
Passzív membrános hangsugárzó. Az elv, hogy a basszusreflex rendszerhez hasonlóan hasznosítja a hangszóró ellenfázisú mozgásából eredő hanghullámokat, csak itt nem egy hangolt reflexnyílással, hanem egy alacsony rezonanciájú membránnal.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
Tisztában vagyok a hangszóró, hangsugárzó, hangfal, hangdoboz, fogalmakkal, De az emberek 90% csak a hangszórót, meg a hangfalat ismeri! Szaküzletekben hangfalsarkot, árulnak. Hiába beszélünk hangsugárzóról ha a többség nem tudja beazonosítani, hogy a rendszer mely eleméről van szó. Az angolok a szemüveget, és a poharat is "glass"-nak mondják, és nincs vele semmi bajuk. A nyelv változik, jönnek új szavak, régieket meg elfelejtünk. Ez egy természetes folyamat. Felesleges küzdeni ellene. Kazinczy sem azért lett nagy, mert ragaszkodott a régi, elavult szóhasználathoz. Jelenleg csak a hangfal, és a hangszóró kifejezéseket használjuk. A többi a múlté.
glass = pohár
glasses = szemüveg A glass többesszámú alakját használják.
A "glass" jelentése a Google szerint:
üveg, pohár, lencse, távcső, ablaktábla, látcső De ez nem ide való téma A passzív hangszóró mivel jobb mint a reflex cső? Egy zárt hangsugárzó X méretű. Ez most zárt doboz, de a passzív hangszóró miatt 2X méretű. Ez így csak két utas, méretei alapján lehetne három utas is. Ez így öszvér megoldás? Szívesen összehasonlítanám a Videoton DC2080-al, méretben, teljesítményben hasonlóak, de 2000km választja el egymástó őket. Ilyen passzív hangszórót lehet csinálni döglöttből, a kérdés van-e értelme? A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
Kedves nyelvújító!
A reflexekkel ellentétben, hátrafelé lesugárzott hanghullámok, nem okoznak semmilyen portzajt, javul az impulzusátvitel, nem annyira "brummogós" a mélytartomány. A doboz méretével, és a passzívmembrán tömegének változtatásával hangolható hangsugárzófajta.
A passzív membrán igazából egészen pontosan ugyanaz, mint egy b-reflex doboz, a zárthoz semmi köze, csak a paraméterek másfélék, és sokkal nehezebb vele dolgozni, főleg jól dolgozni. Ez azt jelenti, hogy az előnyök mellé sokkal több hátránnyal kell szembenéznünk, ha egy újabb mozgórészekkel, és rezonáns rendszerrel rendelkező elemet viszünk be. Általánosságban arra való, hogy speciális esetekben, amikor a doboz, vagy a hangszóró tulajdonságai miatt nem tudnánk egy hagyományos reflexnyílással megfelelő hangolást elérni, passzív membránnal legalább közelíteni tudjuk azt, amit szeretnénk hallani.
Sziasztok! Költséghatékony PA közáp/magas ládát építek. Szóval olyan mélyközépet keresek, amit igazából 100Hz felett használnának. Kinéztem egy H2000 és egy noname típust. Melyik érné meg jobban? Esetleg ilyen árban jobbat tud valaki? Alá lenne sub. Igazából ez lenne haverom első PA hangsugárzója, tehát olyan nagy érzékenység/teljesítmény nem kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
Már nem tudtam módosítani: Vagy inkább két Tonsil párhuzamosan kötve? Ez ingyen lenne. (adatok mellékelve)
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
Salból, MNCből építkezni lehet, de nem érdemes... Vannak, akik ezt el akarják adni! Ajánlom figyelmetekbe a "Professzionális hangdobozokat"! (MNC mély, dóm magas)
A kettő közül egyik sem alkalmas PA felhasználásra. Keress eminence, 18sound hangszórókat, mert gondolom olcsóbb érdekel.
Az eminence hangosabb, a H2000 jobb mélyben. Mindegyik másra jó. Ti tudjátok, mit szeretnétek.
Sziasztok!
Egyszerű otthoni használatra szánt hangsugárzókhoz milyen csatlakozót javasoltok? Banáncsatlakozó? Köszönöm
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Van oldalanként 1 db RFT L3701(50 VA 99dB) + 2 db RFT L3402(15 VA 98dB), de nincs magas. Kell-e magas hangszóró a széles sávú hangszórók mellé, vagy felesleges? Elsősorban zenehallgatásra használom, Beag APX 100-al. Illetve mit érdemes használni? Ring, dóm, piezo? Mi a különbség ezek között? Köszönöm!
Szerintem valami hasonlóra gondolhatott a kolléga...
Aminek van egy menetes része is, és le tudod szorítani a kábelt, ha nincs rajta banán dugó.
Ezt a Sony 909 és 637-et hol váltanátok? 3100 Hz megfelelő 24db/oktávval (aktívan)?
Nem lehet így megmondani. A × frekvencia semmit nem mond önmagában akkor sem, ha aktív a szűrő.
Ránézve a mérésekre, kb. 820uH soros induktivitás a mélyközépnél, a magasnál talán 3,3uF, de az érzékenységet illeszteni kell. Előlap és próbadoboz hiányában nem tudom a két hszt együtt megmérni. A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
De aktív váltással, amikor külön tudom szabályozni a mély és magas hangerejét, akkor nem mindegy az érzékenység?
Gyakorlatilag én állítgatom mindkettőnél a vágási frekvenciát. Ha a vágást és a hangerőt tudom szabályozni, akkor jól sejtem, hogy mindent tudok, amit ki lehetne szenvedni egy passzív hangváltóval.
Igen, kb. ugyanazt tudod, és ugyanazt is kell megcsinálni, amit passzív szűrőkkel. Csak a módszertan kicsit más.
Az átvitelt értem, hogy ki kellene mérni, de a hangszóró változó impedanciájával nem kell számolnom.
Hát ez már az igényességedtől is függ, hogy mivel _akarsz_ "számolni". Mondjuk így belegondolva, nem tudom mivel egyszerűbb egy soros kondenzátor helyett egy egész végfokot megépíteni....
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
Újrafelhasznált anyagokból lesz az egész, ahhoz akarok hangsugárzót.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |