Fórum témák
» Több friss téma |
Épp most találtam hozzá leírást, amibe az áll, hogy van egy váltószelep, ami lezárja a fűtési kört, amikor engedem a meleg vizet...
Idézet: „Épp most találtam hozzá leírást, amibe az áll, hogy van egy váltószelep, ami lezárja a fűtési kört, amikor engedem a meleg vizet...” Igen. És akkor most mi fog történni, szerinted?
"Izé, működött-e valaha rendesen neki?
Bocsánat hogy megkérdeztem, mielőtt szétszedi... " Kiegészítésnek szántam, amikor leírtam, hogy mi okozhatja (okozta nálam), amikor ez történt. Feltételezvén, hogy elötte jól müködött. (1. A termosztát nem kapcsolgat olyan gyorsan még akkor sem, ha a radiátor fölé lenne téve. Eleve azért mert van egy türéstartománya. A tünetek leírásából látható, hogy még mielött a radiátorok felmelegednének, nagyon hamar lekapcsol, és rövid idö múlva újra indul. Ha a radiátor hõje melegítette volna fel a termosztátot, akkor az a hely meleg marad egy ideig, tehát a szivattyú ki fog kapcsolni a kazánnal együtt egészen addig, amég a termosztát le nem hül, ami pl. rossz helyen még tovább eltarthat. Ezután, amikor bekapcsol nem olyan hamar melegszik fel a radiátor annyira, hogy a termosztát érzékelje. A rosszul elhelyezett termosztát nem a leírt tüneteket okozza, hanem a beállításhoz képest hidegebb, vagy melegebb lakást. 2. A gáz lecsökkentése teljesen jogos lehet. A szivattyú nem tudja elég gyorsan elvinni a forróvizet. De a gyújtogatás akkor is lassabban történik. Tovább ég a gáz. Egyébként mindenképpen jobb és kíméletesebb a kissebb láng. Nálam a melegvíznél is csinálta ezt, amikor szennyezödött a rendszer, mert a fütövíz nem tudta leadni a höt. Szerintem ezek a kombi kazánok nem elég jók. Én így vettem a házat, de nem tenném be. Helytakarékosak, de az üzemeltetésük hossszú távon nagyon költséges lesz. A mi házunkban lett volna hely egy fütö kazánnak és egy bojlernek. Az olcsóbb és megbízhatóbb lenne. Nincs höcserélö, nincs váltószelep, nem kell a mikroelektonikus panel... Szóval nem bántani akartalak, hanem az áldozatot segíteni)
Hello, ez azt jelenti hogy csak csere? Ez a kutyu ha jol emlekszem mar volt cserelve kb 5 evvel ezelott. Tipushiba vagy eloregedes? Mibe fajhat manapsag egy uj?
Koszi
De van olyan is,hogy lefárad a keringetö szivatyu, azaz nem nyom eleget! Elkezd füteni a szerencsétlen készülék-de nem tudja magábol kiszivni a melegvizet,és kitilt a felsö hömérséklet határoló leoldása miatt! Majd indul ujra a készülék!
Sziasztok!
Van egy Saunier Duval isotwin condens F30E kazánom. A használati melegvíz fűtése közben beletolja a forró vizet a radiátorokba is, annak ellenére, hogy a fűtés funkció le van tiltva a kazánon. Mitől lehet ez?
Két kérdés:
1.Milyen a fűtésrendszered anyaga? 2.Mennyi ideje üzemel?
Nem vált át a 3 járatú szelep ill. köztes állásban van!
...és próbáltad fordítva a konnektort bedugni?
38-40.000.-Ft
Igen par evvel korabban mar festes miatt forditva lett a konnektorba dugva de miutan rajottem atalakitottam a kabelcsatornat a falon, igy mar nem lehet forditva bedugni. Csodalatos modon egyebkent neha normalisan mukodik, ma reggel a melegvizet hasznalatot kovetve rendesen folyamatosan futve potolta, de ejszaka hallottam hogy amint megszokhattuk tobbszor kinlodott.
Udv Z
Sziasztok!
Nos eljutottam odáig, hogy a fernox cleaner már a 5. napja pucolja a rendszert és ma le fogjuk üríteni és kipucolni az egészet. Még ennyi kérdésem volna, hogy az előremenő víznek mennyi az optimális hőmérséklete fűtés közben? (amire be van állítva a kazán, azon a hőfokon a miénk kikapcsolja a gázt addig amíg valamennyire ki nem hűl a fűtővíz)
Ennek egyszerű oka lehet: KH (kontakt hiba).
Keresése egyszerű, de soká tartó - izgalmas tevékenység! A gyújtásvezérlő panelen a "lángőr kör"-ben van valahol egy hideg forrasztás.
Az előre menő fűtőviz hőmérséklete függ(het) a kinti és a szoba igénye szerinti hőmérséklettől.
Milyen hőigényed van, oda tekered. Azért kellene a modulációt beállítani ill. mérni a nyomást. A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
A fűtésrendszer anyaga? Itt a felhasznált csövek anyagára gondolsz?
Többrétegű fehér roppantógyűrűs csövek, illetve réz csövek kombinációja, amennyire én ezt meg tudom állapítani A rendszer 6 radiátorból és egy hétkörös padlófűtésből áll. Ehhez a gázkazánon kívűl csatlakozik még egy vegyestüzelésű kazán is. A gázkazánt tavaly nyáron szervizeltük, mert időnként elment a hmv , illetve véletlenszerűen eldobta magát valamilyen hibával... 5 éve lett építve kb. Egyébként most is dob néha egy F6-os hibát, de a készülék újraindításával ez huzamosabb ideig nem jelentkezik újra. Az alapvető karbantartási munkálatokat el lehet végezni házilagosan? Lehet erről valami korrekt leírást találni valahol? Köszönöm! üdv
Köszönöm a válaszokat most már tiszta a rendszer. Faterral megcsináltuk ma a tisztítást is.
Üdv.
Váltószelep,bypass.F6 (előremenő NTC) ha minden igaz.Szerintem bízd hozzáértőre,mert lehet hogy szétszeded de összerakni nehezebb, és azért nem egy olcsó készülék.
Üdv.
Nyomásnövekedés alaphelyzetben is van vagy csak fűtés közben?Ritka az hogy a másodlagos hőcserélő kilyukad (de nem lehetetlen).Inkább a tágtartály.A másik problémádra a tipp hogy nem tudja normálisan keringtetni a fűtési vizet (dugulás).Lehet szűrő vagy ha flexicsővel van kötve annak a belseje leszűkült (mert annak alapba kicsi a keresztmetszete).A fűtési szivattyú és a szerelőpanel között van egy könyök és ott van a szűrő méghozzá a szivattyú közelében.
Ha időközönként "dob egy F6-os hibát", az NTC értéke mászott el.
Ámbár fenn áll a rendszer szennyezettsége is.
Sziasztok,
adott egy Junkers Euroline ZW23-as kazán, melyben fűtés alkalmával felmegy a nyomás annyira, hogy le kell ereszteni a rendszerből. A tágulási tartály olyan 0,5 bar környékén van. Szerintetek mi lehet a hiba? Köszi a válaszokat! Idézet: „Nyomásnövekedés alaphelyzetben is van vagy csak fűtés közben?Ritka az hogy a másodlagos hőcserélő kilyukad (de nem lehetetlen).Inkább a tágtartály.” Alaphelyzetben is, pl. éjszaka. Szerintem mindenképpen a HMV höcserélö ereszt át (eloxidálódott a belseje) vagy a váltószelep bár azt amennyire tudtam kitisztitottam. A tágulási tartályban van levegö. Abban gyülik fel a viz, amit leengedek néha napjában többször. Szóval tudja-e valaki, hogy az Isotwin c24ea kazánba jó-e 24.765 ft-os 10058-as vagy mindenképpen a 057330-as termék számú kell? A probléma az, hogy a közelben nincs olyan üzlet, ahol megnézhetném a terméket. Az webáruházak pedig azt írják, hogy a kép lehet csak illusztráció, nem feltétlen pont olyan a termék...
1. a HMV hőcserélő nem tud eloxidálódni! Legfeljebb deformálódni vagy a lemezek "egymástól eltávolodni"
2. a tágulási tartályban a gumi membrán, egy idő után átdiffundál (átengedi az oxigént).
1. Nem tudom mi történik a belsejében, de egy idö után kilyukad, és átereszt. (Nem ezért mondják, hogy csak kétszer lehet savazni?
2. Ez így igaz! De a gumimembrán nélkül is mûködik a tágulási tartály egy ideig. A membrán két funkciót tölt be: Tartja a levegö nyomását, hogy az pl. leeresztéskor se szökjön el, így ritkábban kell utánatölteni (elvileg sose kéne), és védi a tartály anyagát a korróziótól (anyag takarékosság és hosszabb élettartam). De nem vitatkozni akarok, hanem segítséget szeretnék
Szia! EZ már egy lerágott csont! A Junkersnek ezen típusánál nincs külön leeresztő csap úgy, hogy ebben az esetben ténylegesen a biztonsági szelepes leeresztés marad ha belecsavarsz egy megfelelő toldatot és felfogod egy vödörbe a kazán vizét a kiszakaszolás után. Ha nincsenek ilyen elzáró csapok beépítve, akkor az macerásabb. A lényeg a művelet helyes sorrendbeli végrehajtása. Remélem a "miért megy fel a nyomás" kérdésre nem kell külön okfejtés. Kettő évente szinte biztosan korrigálni kell.
Üdv.
Bele tudod rakni csak a másik jóval vastagabb így nagyobb a hőleadó felület..A 10058 a Thema Classic-ban van.A hidraulikus ház belső repedésével még nem találkoztam (de nem lehetetlen),esetleg még megnézném a nyomásmérőt.Elszokott dugulni és hülye adatokat közöl.Szivattyútól balra. Ezt viszont szerintem sokan nem értik: Idézet: „2. Ez így igaz! De a gumimembrán nélkül is mûködik a tágulási tartály egy ideig. A membrán két funkciót tölt be: Tartja a levegö nyomását, hogy az pl. leeresztéskor se szökjön el, így ritkábban kell utánatölteni (elvileg sose kéne), és védi a tartály anyagát a korróziótól (anyag takarékosság és hosszabb élettartam).” A membrán nem dísznek és nem a szerelést könnyíti meg,se nem korrrózió védő.A zárt fűtési rendszer tágulását kompenzálja.A nincs benne levegő akkor teli van vízzel ,így nem tud sehova se tágulni ergo nyomásnövekedés ,majd biztonsági szelep kinyit stb. A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
Szia! Az idézet, eme gépészeti elemről egy sajátságos aspektusból nézve amivel nem tudunk mit kezdeni.
Szia! Köszi a választ! Megcsináltam a leírtak szerint, de ugyanúgy elkezd felmenni a nyomás fűtés esetén. Nem hirtelen, inkább szakaszosan. Mi lehet még, ami ezeket a tüneteket produkálhatja!
Tisztelt Toro, mint egykori muszeresz ember nekifoghatok a panel atforrasztasahoz vagy elofordulhat a tobbretegu panel kellemetlen esete is? A langor kort emlitetted, van ertelme csak ezt atforrasztani vagy celravezetobb a teljes tatarozas? Esetleg van olyan kabelkorbacs amiben lehet kotesi gond? Bent meleg van a dobozolas mogott a tobbi sarus csatlakozas is potencialis kh hely? Koszonettel Zoltan
Átforraszthatod, ha van affinitásod hozzá.
A vezérlő panelen lévő trafótól melegszik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...