Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   472 / 728
(#) Primary válasza Action2K hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Kisebb GD? de gondolom azért nem lehet megúszni büntetlenül
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Passzív membrános hangsugárzó. Az elv, hogy a basszusreflex rendszerhez hasonlóan hasznosítja a hangszóró ellenfázisú mozgásából eredő hanghullámokat, csak itt nem egy hangolt reflexnyílással, hanem egy alacsony rezonanciájú membránnal.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 30, 2013 1 /
 
Tisztában vagyok a hangszóró, hangsugárzó, hangfal, hangdoboz, fogalmakkal, De az emberek 90% csak a hangszórót, meg a hangfalat ismeri! Szaküzletekben hangfalsarkot, árulnak. Hiába beszélünk hangsugárzóról ha a többség nem tudja beazonosítani, hogy a rendszer mely eleméről van szó. Az angolok a szemüveget, és a poharat is "glass"-nak mondják, és nincs vele semmi bajuk. A nyelv változik, jönnek új szavak, régieket meg elfelejtünk. Ez egy természetes folyamat. Felesleges küzdeni ellene. Kazinczy sem azért lett nagy, mert ragaszkodott a régi, elavult szóhasználathoz. Jelenleg csak a hangfal, és a hangszóró kifejezéseket használjuk. A többi a múlté.
(#) ptesza válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
glass = pohár
glasses = szemüveg

A glass többesszámú alakját használják.
(#) konyak6 válasza ptesza hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
A "glass" jelentése a Google szerint:
üveg, pohár, lencse, távcső, ablaktábla, látcső
De ez nem ide való téma

A passzív hangszóró mivel jobb mint a reflex cső? Egy zárt hangsugárzó X méretű. Ez most zárt doboz, de a passzív hangszóró miatt 2X méretű. Ez így csak két utas, méretei alapján lehetne három utas is. Ez így öszvér megoldás? Szívesen összehasonlítanám a Videoton DC2080-al, méretben, teljesítményben hasonlóak, de 2000km választja el egymástó őket. Ilyen passzív hangszórót lehet csinálni döglöttből, a kérdés van-e értelme?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) szamóca válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Kedves nyelvújító!
A reflexekkel ellentétben, hátrafelé lesugárzott hanghullámok, nem okoznak semmilyen portzajt, javul az impulzusátvitel, nem annyira "brummogós" a mélytartomány.
A doboz méretével, és a passzívmembrán tömegének változtatásával
hangolható hangsugárzófajta.
(#) Hangszoro2000 hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
A passzív membrán igazából egészen pontosan ugyanaz, mint egy b-reflex doboz, a zárthoz semmi köze, csak a paraméterek másfélék, és sokkal nehezebb vele dolgozni, főleg jól dolgozni. Ez azt jelenti, hogy az előnyök mellé sokkal több hátránnyal kell szembenéznünk, ha egy újabb mozgórészekkel, és rezonáns rendszerrel rendelkező elemet viszünk be. Általánosságban arra való, hogy speciális esetekben, amikor a doboz, vagy a hangszóró tulajdonságai miatt nem tudnánk egy hagyományos reflexnyílással megfelelő hangolást elérni, passzív membránnal legalább közelíteni tudjuk azt, amit szeretnénk hallani.
(#) Benji94 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Helló
Nem, SAL DT 6-om nincs.
Üdv
(#) andras99 hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Sziasztok! Költséghatékony PA közáp/magas ládát építek. Szóval olyan mélyközépet keresek, amit igazából 100Hz felett használnának. Kinéztem egy H2000 és egy noname típust. Melyik érné meg jobban? Esetleg ilyen árban jobbat tud valaki? Alá lenne sub. Igazából ez lenne haverom első PA hangsugárzója, tehát olyan nagy érzékenység/teljesítmény nem kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Már nem tudtam módosítani: Vagy inkább két Tonsil párhuzamosan kötve? Ez ingyen lenne. (adatok mellékelve)
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) andras99 hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Salból, MNCből építkezni lehet, de nem érdemes... Vannak, akik ezt el akarják adni! Ajánlom figyelmetekbe a "Professzionális hangdobozokat"! (MNC mély, dóm magas)
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Ebből egy darab 174000 Ft-ba kerül... Kíváncsi lennék, mennyit adnak el belőle...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) Buvarruha válasza andras99 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
A kettő közül egyik sem alkalmas PA felhasználásra. Keress eminence, 18sound hangszórókat, mert gondolom olcsóbb érdekel.
(#) Hangszoro2000 válasza andras99 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Az eminence hangosabb, a H2000 jobb mélyben. Mindegyik másra jó. Ti tudjátok, mit szeretnétek.
(#) nzozz hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Egyszerű otthoni használatra szánt hangsugárzókhoz milyen csatlakozót javasoltok? Banáncsatlakozó?

Köszönöm
(#) konyak6 hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Van oldalanként 1 db RFT L3701(50 VA 99dB) + 2 db RFT L3402(15 VA 98dB), de nincs magas. Kell-e magas hangszóró a széles sávú hangszórók mellé, vagy felesleges? Elsősorban zenehallgatásra használom, Beag APX 100-al. Illetve mit érdemes használni? Ring, dóm, piezo? Mi a különbség ezek között?
Köszönöm!
(#) Primary válasza nzozz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Én csavaros banánt raknék
(#) nzozz válasza Primary hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hogy értve csavaros? A rögzítése?
(#) Gafly válasza nzozz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szerintem valami hasonlóra gondolhatott a kolléga...
(#) Primary válasza nzozz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Aminek van egy menetes része is, és le tudod szorítani a kábelt, ha nincs rajta banán dugó.
(#) Primary válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ezt a Sony 909 és 637-et hol váltanátok? 3100 Hz megfelelő 24db/oktávval (aktívan)?
(#) Hangszoro2000 válasza Primary hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Nem lehet így megmondani. A × frekvencia semmit nem mond önmagában akkor sem, ha aktív a szűrő.

Ránézve a mérésekre, kb. 820uH soros induktivitás a mélyközépnél, a magasnál talán 3,3uF, de az érzékenységet illeszteni kell. Előlap és próbadoboz hiányában nem tudom a két hszt együtt megmérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Primary válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
De aktív váltással, amikor külön tudom szabályozni a mély és magas hangerejét, akkor nem mindegy az érzékenység?
Gyakorlatilag én állítgatom mindkettőnél a vágási frekvenciát.
Ha a vágást és a hangerőt tudom szabályozni, akkor jól sejtem, hogy mindent tudok, amit ki lehetne szenvedni egy passzív hangváltóval.
(#) Hangszoro2000 hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Igen, kb. ugyanazt tudod, és ugyanazt is kell megcsinálni, amit passzív szűrőkkel. Csak a módszertan kicsit más.
(#) szamóca válasza nzozz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Egyszerűbb, vagy az igényesebb.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Primary válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Az átvitelt értem, hogy ki kellene mérni, de a hangszóró változó impedanciájával nem kell számolnom.
(#) Hangszoro2000 válasza Primary hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hát ez már az igényességedtől is függ, hogy mivel _akarsz_ "számolni". Mondjuk így belegondolva, nem tudom mivel egyszerűbb egy soros kondenzátor helyett egy egész végfokot megépíteni....
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) nzozz válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
(#) Primary válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Újrafelhasznált anyagokból lesz az egész, ahhoz akarok hangsugárzót.
(#) andras99 hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok! Ez használható lenne egy PA ládában? 100Hz-től. 2-3k fölött kompressziós driver dolgozna. A driver milyen legyen? Az FS Audio COMP34S-re gondoltam, de már nem kapható... Hasonló árban kéne valami.

Az adatlapot majdnem elfelejtettem...
Következő: »»   472 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem