Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   188 / 578
(#) Gombszem válasza zolszabo72 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Idézet:
„...nekifoghatok a panel atforrasztasahoz vagy elofordulhat a tobbretegu panel kellemetlen esete is...”

Arra vigyázz, hogy a pákahegy ne legyen nagy, és túl forró. Legjobb lenne egy forrasztó állomás, vagy egy korrekt Weller páka. Pillanat páka semmiképpen sem jó. Gyantát mindenképpen használj. Nagyon vigyázz nehogy maradjon ónszál két pont között (könnyű hibázni), ami a rövidzár miatt komoly, visszafordíthatatlan hibát okozhat.
A többrétegű panel igen drága technika, a cirkó vezérlő panelek nem olyan bonyolultak, hogy erre szükség legyen. Mellesleg, ha fény felé tartod, és a fóliák között át lehet látni, akkor biztos, hogy kétrétegű. A többlet rétegek általában a földelés és a nagy áramú tápvezetékek.

Ja igen: az elektrolit kondenzátorok (elko) is szoktak buta hibákat okozni. Ha ránézel, nem lehet púpos a teteje (akkor biztos, hogy rossz), vagy az elko alatt fehér folt (kifolyt az elektrolit). Mivel a meleget nehezen viselik, könnyen kiszáradnak. Az öt évnél öregebbet talán érdemes kicserélni akkor is, ha nincs feltűnő hibája (nem drágák). Persze mérni a legjobb, ha erre van lehetőséged.
(#) VIM válasza gyoret hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia! Tehát mégsem tudtad megcsinálni JÓL! Ha csak a fűtés ideje alatt megy fel a nyomás az sajnos még mindig a rendszer tágulását jelzi mint nyomásnövekedés. Ha jól csináltad volna akkor a ballonnak fel kellene tudnia venni ezt a tágulást és azon a nyomáson expandálni amit beállítottál.
(#) saf173 hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
A kazán. Mark beretta mynute cai 20 20. Problémám van a vezérlő doboz.
Modellek s4565QM 1012.
Két ellenállás égett A fotó. RI , RII
Szeretném megtudni, hogy az ellenállások értékei .

Köszönöm.
(#) Gombszem válasza saf173 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Idézet:
„... Szeretném megtudni, hogy az ellenállások értékei...”

Ebből már sehogy sem lehet megállapítani, mert leégett a csík kód. Vagy kell szerezni egy kapcsolási rajzot, vagy valaki segíthet, ha van egy pont ilyen panelje. Ha van fotó, meg tudom mondani az értéket.

Mellesleg nem biztos, hogy a cserétől megjavul a panel, mert az ellenállások leéghettek valami egyéb zárlattól (túlterheléstől) is. Ha meg így van, újra le fog égni, azaz a további hibát is meg kell keresni.
(#) ilias hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Nagy valószínűséggel valami gond van a váltószelepemmel. Melegszik a fűtőkör, amikor melegvizet engedek. Leszedtem róla a motort, kézzel be tudtam nyomni a szelepet, mind a két állásig. Ha leszedett motor mellett elindítom a cirkót, akkor ugyanúgy működnie kellene a motornak is mintha a helyén lenne ugye (persze nem tudja nyomni a szelepet)? Így letudnám tesztelni, hogy a motor rendben van e.
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Kazán típusa?
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
SD Thema Classic C25
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Az egész rendszert kelleni kitisztítanod. Vasiszap szindróma.
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nem érdemes előtte külön megtisztítani a váltószelepet? Vagy a Fernox F3 úgy is leszedi miközben hat és "meglazítja" azt?
Utána persze egy alapos átmosás.
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ha Fernox F3-al tisztítod, az leszedi minden honnan. De, a HMV-t is kapcsolgatod, a szelepet is letakarítja!
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Az jó hír, köszi.
Amikor a radiátort mosom ki, akkor le kell okvetlenül egyenként szedni a radiátorokat és úgy megdöntve kimosni vagy az is jó, ha mindegyiket lezárom és csak egyesével nyitogatva mosom át nagy nyomással egy helyről engedve bele a meleg vizet? Erre a célra van egy radiátor kiállásom, amire nincs radiátor kötve. Fent be, alul ki a víz egy slagon keresztül.
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
A tisztítás után át kell mosni, tehát érted!
Ezt úgy tudod könnyen megcsinálni - ha zárhatók a radiátor szelepek - hogy
1.az összeset elzárod-,
2.leengeded a fürdőszobairól a nyomást-,
3.beletekersz egy 1/2" közcsavart-,
4.rátekered a zuhany vezetékét.
A kazán vissza térőt is el kell zárnod.
Nyisd meg a feltöltő szelepet. Lassan töltsd a vizet. A legtávolabbi radiátornál kezdve nyisd meg, ha tiszta a kifolyó víz a fürdőszobain, zár és következő.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Értem, köszi.
Ezek szerint az átmosáshoz nem kell meleg víz.
Amíg napokon keresztül keringteti az F3-at, addig ne is nyitogassam alul az iszapleválasztót?
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nem, nem kell nyitogatni.
Cirkuláltasd az egész rendstert!
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Oké.
Még egy "utolsó" kérdés. A váltó szelep nyugalmi állapotban merre engedne vizet? Vagy akkor mindent zár?
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Idézet:
„De, a HMV-t is kapcsolgatod, a szelepet is letakarítja!”

De, ha a rendszerbe öntöd - előbb a fűtőkört tisztítsd át.
(#) gyoret válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia,
igazad volt, nem jól csináltam meg, mivel a tágulási tartályból nem akart lejönni a víz. De adtam neki levegőt (meglazítottam a nyomásmérő vezetékét és így lejött. A leírtak szerint újra feltöltöttem a kazánt+rendszert, viszont még így is feljebb megy a nyomás a kelleténél. Ezért kb 1,5 dl le kell engedni, hogy ne nyisson ki a szelep. A tartály 1 barra fújtam. Szerinted fújjak többet vagy kevesebbet? A gyári értéke 0,75 bar.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) Gaben06 hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Helló!
Saunier duval F24 el kapcsolatban lenne egy kérdésem. A fűtőköri meleg víz hőfokát szeretném beállítani de A leírás szerint hiába állítgatom a helyzet változatlan.4-es kapcsolót felkapcsoltam letekertem a potmétert minimumra 38C lekapcsoltam a 4-est de a radiátor 65C
Ha esetleg tudna valaki segíteni azt megköszönném
(#) VIM válasza gyoret hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia! Javasolnám, hogy olvasd el ezeket az írásokat, talán akkor majd érteni fogod a dolgokat. Ha a nyomás nem annyi amit Te magad állítottál elő a ballonban, akkor feltehetően túltöltötted vízzel az egészet. Csak annyit tölts utána, hogy a zöld mező első harmadában legyen a mutató, hiszen a betöltött víz nyomását majd a ballon fogja expandálni! Többet nem akarok erről beszélni, mert ez a fórum nem erről szól és már sokat beszéltünk róla érthetően. Remélem most érthető voltam.
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
A HMV részt hogy tudom tisztítani? Van ott mit a szelepen kívül?
Először mindenféle képpen a fűtőkört csinálom meg.
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
Megnyitod a HMV csapot, így átvált és azon keresztül is áramlik az F3.
Igaz - valamennyi elfolyik, de azt "fogd meg", hogy ne a lefolyóba menjen.
(#) ilias válasza toro hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Várjál, akkor az elejétől:
Kb. 5 napon keresztül keringtetem a rendszerben 50 fokon. Eközben, amikor fürdünk, kezet mosunk, mosogatunk, akkor szivároghat a HMV csőbe a fűtőkörből? Nyílván, ha 10 cseppnyi átjön az nem gond, de ha jelentős mennyiség, az gáz, rendellenes, vagy nem? Hogyan szűrném le?
Bocsi, ha nem értem, csak ebből ezt szűrtem le.
(#) attila1 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Sziasztok. Az én kérdésem rendszer feltöltéssel kapcsolatos,tudom,hogy lerágott csont már,de ez lehet,hogy más,mint az otthoni rendszerem,vagy átlagban a többi. Nos a melóhelyemen van két Thermo Öv 35-ös kazán,két külön rész fűtésére.Bár az nem tiszta,hogy miért van közösítve mindkét rendszer elmenő,és visszatérő ága egy olyan házi-készítésű hengeres keverő teleppel.Bár ez lehet azért van,ha valamelyik kazán kiesik,a keverőn lévő csapok variálásával mindkét kört fűti egy kazán... Víz leeresztése után mennyire pumpáljam fel a tömlőt a tartályban,és utána meddig engedjem fel vízzel óra szerint?Még nem lettek elindítva a kazánok ebben a szezonban,tehát amit a képeken látni lehet,azok az elmúlt szezon ,,maradékai" . Köszönöm a válaszokat előre is!

Az utolsó képpel gondom van,ezt nem tudom miért csinálja a telefon...De szerencsére látni lehet az egyik óra állását...
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) toro válasza ilias hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
A HMV és a fűtőkör egymástól elválasztott rendszer!
Nem jut be tisztítás alkalmával csak akkor ha a hőcserélő átenged. Igaz akkor is csak a hidegviz megy a rendszerbe, mivel nagyobb a hidegviz nyomása.
(#) toro válasza attila1 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
1. Gazdag cég, amely még ilyen kazánnal fűt ill. pazarolja a gázt!
2. A két darab 50 literes tág. tartálynak nem sok jövőt jósolok.
3. A két kazán azért van összekötve, mint írod.

Engedd le a vizet és pumpáld fel mindkettőt 1,5 bárra, majd töltsd fel a rendszert vízzel.
Az égő részét sem ártana megtakarítani!
(#) attila1 válasza toro hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
Üdv toro! Erre gondoltam én is,csak gondolkodóba ejtett a tartály címkéjén lévő felirat,amire 3Bar van írva...
Köszönöm a választ!
A takarítást is megejtem a héten...
(#) esox hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok,

Ferolli Oasi F24E kombikazán tágulási tartály nyomását szeretném helyesen bállítani, mert melegvízkészítéskor a kazán olyan rezdő hangot ad, hogy már a szomszéd szólt, hoyg valamit csináljunk. 3-4 havonta hívjuk a szerelőt hasonló problémák miatt, de sosem voltam itthon, hogy véiginézzem a lépéseket.
A kazánból ki kell engedni a vizet, előtte elzárni a bejövőt és utána kell 1.5 bar-ra pumálni a tartályt? Nem akarok kárt csinálni, ezért kérdezlek inkább titeket.

Melyiket zárjam, nyissam?

Köszönettel,
Esox
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) gtabori hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok. Júniusban költöztem és most egy kombi kazánnal rendelkezem, Ocean Eco 20p. Szivattyút kellett cserélni, a membrán szelepet nem nyomta fel meleg víz vagy fűtés kapcsolásakor. Ez sikeresen meg is történt. Viszont most a meleg víz megnyitása során langyos a víz és a radiátorok melegednek, mintha a fűtési körre menne a meleg víz. A fűtés jól működik. Mi lehet a baj? Kerestem manuált a készülékhez, de már nem gyártott, sajnos nem is találtam. Bármi segítséget előre is köszönök.
(#) karathe hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok. Tud valaki segíteni? Van egy Vaillant vrc 410-es szabályzóm de nincs hozzá külső érzékelő mivel lehetne helyettesíteni? Ami lehet hozzá kapni az elég drága. Ez sima NTC
csak nem tudom ??Ohm . Előre is köszönöm.
(#) fejko hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni.

Mielőtt "lelkes szakemberem" javaslatára vezérlőpanel csere mellett döntenék, szeretném kikérni a Ti véleményeteket.
Van egy Renova Star 24 zárt égésterű kombi kazánom a következő hibajelenséggel. A melegvíz megnyitásakor, vagy termosztát felvételekor rendesen indul, viszont körülbelül 6-8 perc után kikapcsol. Hibakódot nem ír ki és 30 perc után ha megpróbálom a melegvizet akkor újra fűt, de a kettő közt meg se mozdul.
Amennyiben lenne valami javaslatotok hogy merre induljak megköszönném.

Üdv.
Következő: »»   188 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem