Fórum témák
» Több friss téma |
Diyaudio fórumokon többnyire invertáló változatokat építenek, ezt tartják jobbnak (én is), más kérdés valóban hallható e a különbség, nem véletlen erőltetem ezt. Nem csak hallás, hanem rendszer kérdése is mibe iktatjuk be, ezek az ic komoly berendezéseket tudnak kiszolgálni, ott van pl . 47 Labs, arany árban méri az LM1875 és 3875 ös gainclone erősítőjét. Bővebben: Link
Kedves István itt vagyok. Amit meg kérdeztem, hogy az a sok tranyó körbe, milyen szerepük van?
Köszönöm a figyelmességed. Azt láttam, hogy Köbzoli és Szamóca bábáskodtak felette. Kapott az IC egy kis tápstabilizálást. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
Igen. Probáltam keresni nyáktervet, de erről nincs fent infó. Akkor az IC melletti két alkatrész , valami feszültség stabilizátor lehet.?
Ott van minden a kép előtti hozzászólásokban.
Igen. Probáltam keresni nyáktervet, de erről nincs fent infó. Akkor az IC melletti két alkatrész , valami feszültség stabilizátor lehet.? az LM3875 és az LM3886 lábkiosztása egyforma?
Urak!
Egy ilyen jó tápfeszültség elnyomású IC-hez mi indokolja az ilyen tápegységet? Kíváncsiság, vagy van valami kézzel fogható műszaki alapja? Egy ilyen AB osztályú erősítőhöz ezt nagyon el kell találni nem? Úgy értem irtó alacsony táp belső impedancia kell, mert ha rángatja a tápáram, akkor megette a fene. Mondjuk a 100dB felettei PSRR akkor is ott van még, de akkor meg minek az egész? Érdekelne, pláne a hangra gyakorolt hatás, ha valaki már elkészítette. Lehet összeállítok én is valami hasonlót kíváncsiságból! Zs.
Üdv!
Bár nem én építettem a szóban forgó ill. csatolt kapcsolást, de a kérdésedben benne van a válasz is egyben: semmi nem indokolja az agyonpufferelést. Sőt kifejezetten rojtja a hangzást az LM szériájú gainclone kapcsolásoknál, egyfajta színezetet ad a mélynek, a sávszéleket és a felbontóképességet is csökkenti. A stabilizátor is csak csökkenti a kivehető áramot (kicsi az áteresztő tranyók árama) a tápfelöl, ami viszont gond, mivel valóban az ic-nek a legkisebb tápimpedanciára van szüksége a legjobb hanghoz. Lényeg az óriási trafó, nagy áramú gyors dióda, kis értékű low esr elkók (1000-2200µF max). Persze nincs ebben semmi új, hiszen ezt utat már a sakura systems kitaposta, az Ővék a világ legjobb lm3875-ös erősítője, amit túlszárnyalni nem igazán tudott még senki.
Szia István, meg Zolibá!
Haladok. Mindjárt fúrok , de elöbb aprítok, utána forrasztok, és jelentek a fejleményekről. Nem egyszerű!!! A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
Persze nem is bonyolult a helyzet. Csak idő. De sebaj.
Sziasztok Kedves Barátaim! Reloop, Zolibá köszönöm a segítséget 2x10 ohm ellenállással élesztettem. Szól rendesen 4 ohm ra beterheltem két Reflexemen. Nem melegszik, nincs zaj. Szerintem ezzel nincs baj a saját kategoriájában. Kíváló.
Szia! Örülök, hogy jó lett a NYÁK. Ügyesen legyártottad
Szia! Keverőre kötöttem be, hangzásban különbséget nem érzékelek az ST hez képest. Van benne dinamika, mély magas. Azt nem merem kipróbálni, hogy feljebb tolom a hangot. Félek, hogy valamelyik táp elvesziti a feszt és akkor lehet, hogy jön vele a füst. Reloop kollégám próbáljam meg megterhelni. Nem lehet baja.
István a 2 db 22K ellenállás helyet 27K tudtam csak beletenni. Nem volt más közeli érték.
Az ellenállás érték eltérés jelentéktelen a működés szempontjából.
Az IC elvileg tud magára vigyázni, terheld bátran. A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
Kimenő AC-t azért ne mérjek színuszjelre? Az a baj, hogy nem tudok a kondik közé benyúlni az IC -re, hogy megnézzem, hogy mennyire melegszik a tok.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
István ez vicc, ahogy szól. A tápágakba valami biztit, javasolj nekem légyszives. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
Megcsináltam a műterheléses mérést +/- 22.5 V DC -vel 4 Ohm terhelés mellett 11.36 V AC-nél tört meg a színusz jel teteje. Ami azt jelenti, hogy 32 W teljesítmény hozható ki belőle ennél a tápfesznél. Nagyon jó.
Kérdés az marad, hogy a tápfesz meddig emelhető? Kibirja a +/- 30V DC-t vagy sem. A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
Szia!
Köszi, én is ezek mentén (gyors dióda, nagy trafó kb 160VA-s, EPCOS low esr) építek ezekkel az IC-kkel, nem szokott baj lenni, még extrém kis puffer mellett sem. Ezért sem értem ezt a dolgot...A hatás viszont ezek szerint egyértelmű, tehát innentől szubjektív; a színezet akár tesző vagy nem tetsző is lehet, mert kinek a pap, kinek a papné ugyebár. Kipróbálok egy ilyet, igazából sok veszteni való nincs rajta! Pár alkatrész...pár perc...Köszönöm mégegyszer a választ! Szép napot! Zs.
Szívesen a válaszokat. Érdemes megpróbálni, ha tetszik a hangja a parallel kapcsolását az ic-knek. Még jobb, pláne ha 4 Ohmra kell dolgoznia, nem lesz annyira vékony a hangja, növekszik a dampig faktor, kisebb torzítás, stb.
Üdv: Gábor
Az adatlap 27. ábrából azt olvasom ki, hogy a táp terhelt állapotban ne legyen több +/-28V-nál 4 ohm terhelés esetén.
Köszi, ez a lényeg. Akkor viszont a +/- 30V az jó lesz neki.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
Saját építésű gitárkombót szeretnék építeni és érdekelne az LM1875 panelterve ha valakinek megvan.
Keress TDA2030 tervet, tökéletesen jó bele. Zs.
Sziasztok, van nekem egy lm1875 icm és az lenne a kérdésem hogy egy 3ohm-os hangszórót rákötök lesz baja vagy csak egy méretes hűtés elég lesz?
Szia! Az LM1875 legnagyobb kimeneti árama az adatlap szerint 4A. Ez 3 ohm terhelésen 12V esésnél jön létre. Javaslatom: +/-12V-tól ne használj lényegesen nagyobb tápfeszültséget!
Értem, de a 30w körüli teljesítmény megmarad ekkora tápfesz mellett?
Nagyon szépen köszönöm ez hasznos dolog nekem 48w jött ki ami a 35w házimozi mélynek sok lessz de majd visszaszabályzom, köszi
|
Bejelentkezés
Hirdetés |