Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   20 / 48
(#) gb197 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Diyaudio fórumokon többnyire invertáló változatokat építenek, ezt tartják jobbnak (én is), más kérdés valóban hallható e a különbség, nem véletlen erőltetem ezt. Nem csak hallás, hanem rendszer kérdése is mibe iktatjuk be, ezek az ic komoly berendezéseket tudnak kiszolgálni, ott van pl . 47 Labs, arany árban méri az LM1875 és 3875 ös gainclone erősítőjét. Bővebben: Link
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Kedves István itt vagyok. Amit meg kérdeztem, hogy az a sok tranyó körbe, milyen szerepük van?

DSCF0690k.jpg
    
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Köszönöm a figyelmességed. Azt láttam, hogy Köbzoli és Szamóca bábáskodtak felette. Kapott az IC egy kis tápstabilizálást. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Igen. Probáltam keresni nyáktervet, de erről nincs fent infó. Akkor az IC melletti két alkatrész , valami feszültség stabilizátor lehet.?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ott van minden a kép előtti hozzászólásokban.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Igen. Probáltam keresni nyáktervet, de erről nincs fent infó. Akkor az IC melletti két alkatrész , valami feszültség stabilizátor lehet.? az LM3875 és az LM3886 lábkiosztása egyforma?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 17, 2013 / 1
 
(#) ZSozsóó hozzászólása Okt 18, 2013 / 1
 
Urak!
Egy ilyen jó tápfeszültség elnyomású IC-hez mi indokolja az ilyen tápegységet? Kíváncsiság, vagy van valami kézzel fogható műszaki alapja? Egy ilyen AB osztályú erősítőhöz ezt nagyon el kell találni nem? Úgy értem irtó alacsony táp belső impedancia kell, mert ha rángatja a tápáram, akkor megette a fene. Mondjuk a 100dB felettei PSRR akkor is ott van még, de akkor meg minek az egész? Érdekelne, pláne a hangra gyakorolt hatás, ha valaki már elkészítette. Lehet összeállítok én is valami hasonlót kíváncsiságból! Zs.
(#) gb197 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Üdv!
Bár nem én építettem a szóban forgó ill. csatolt kapcsolást, de a kérdésedben benne van a válasz is egyben: semmi nem indokolja az agyonpufferelést. Sőt kifejezetten rojtja a hangzást az LM szériájú gainclone kapcsolásoknál, egyfajta színezetet ad a mélynek, a sávszéleket és a felbontóképességet is csökkenti. A stabilizátor is csak csökkenti a kivehető áramot (kicsi az áteresztő tranyók árama) a tápfelöl, ami viszont gond, mivel valóban az ic-nek a legkisebb tápimpedanciára van szüksége a legjobb hanghoz. Lényeg az óriási trafó, nagy áramú gyors dióda, kis értékű low esr elkók (1000-2200µF max).
Persze nincs ebben semmi új, hiszen ezt utat már a sakura systems kitaposta, az Ővék a világ legjobb lm3875-ös erősítője, amit túlszárnyalni nem igazán tudott még senki.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia István, meg Zolibá!
Haladok.
Mindjárt fúrok , de elöbb aprítok, utána forrasztok, és jelentek a fejleményekről.
Nem egyszerű!!!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Persze nem is bonyolult a helyzet. Csak idő. De sebaj.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok Kedves Barátaim! Reloop, Zolibá köszönöm a segítséget 2x10 ohm ellenállással élesztettem. Szól rendesen 4 ohm ra beterheltem két Reflexemen. Nem melegszik, nincs zaj. Szerintem ezzel nincs baj a saját kategoriájában. Kíváló.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! Örülök, hogy jó lett a NYÁK. Ügyesen legyártottad
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! Keverőre kötöttem be, hangzásban különbséget nem érzékelek az ST hez képest. Van benne dinamika, mély magas. Azt nem merem kipróbálni, hogy feljebb tolom a hangot. Félek, hogy valamelyik táp elvesziti a feszt és akkor lehet, hogy jön vele a füst. Reloop kollégám próbáljam meg megterhelni. Nem lehet baja.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
István a 2 db 22K ellenállás helyet 27K tudtam csak beletenni. Nem volt más közeli érték.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Az ellenállás érték eltérés jelentéktelen a működés szempontjából.
Az IC elvileg tud magára vigyázni, terheld bátran.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Kimenő AC-t azért ne mérjek színuszjelre? Az a baj, hogy nem tudok a kondik közé benyúlni az IC -re, hogy megnézzem, hogy mennyire melegszik a tok.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
István ez vicc, ahogy szól. A tápágakba valami biztit, javasolj nekem légyszives. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Megcsináltam a műterheléses mérést +/- 22.5 V DC -vel 4 Ohm terhelés mellett 11.36 V AC-nél tört meg a színusz jel teteje. Ami azt jelenti, hogy 32 W teljesítmény hozható ki belőle ennél a tápfesznél. Nagyon jó.
Kérdés az marad, hogy a tápfesz meddig emelhető? Kibirja a +/- 30V DC-t vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) ZSozsóó válasza gb197 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Köszi, én is ezek mentén (gyors dióda, nagy trafó kb 160VA-s, EPCOS low esr) építek ezekkel az IC-kkel, nem szokott baj lenni, még extrém kis puffer mellett sem. Ezért sem értem ezt a dolgot...A hatás viszont ezek szerint egyértelmű, tehát innentől szubjektív; a színezet akár tesző vagy nem tetsző is lehet, mert kinek a pap, kinek a papné ugyebár. Kipróbálok egy ilyet, igazából sok veszteni való nincs rajta! Pár alkatrész...pár perc...Köszönöm mégegyszer a választ! Szép napot! Zs.
(#) gb197 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szívesen a válaszokat. Érdemes megpróbálni, ha tetszik a hangja a parallel kapcsolását az ic-knek. Még jobb, pláne ha 4 Ohmra kell dolgoznia, nem lesz annyira vékony a hangja, növekszik a dampig faktor, kisebb torzítás, stb.
Üdv: Gábor
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Az adatlap 27. ábrából azt olvasom ki, hogy a táp terhelt állapotban ne legyen több +/-28V-nál 4 ohm terhelés esetén.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Köszi, ez a lényeg. Akkor viszont a +/- 30V az jó lesz neki.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) jani1987 hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Saját építésű gitárkombót szeretnék építeni és érdekelne az LM1875 panelterve ha valakinek megvan.
(#) ZSozsóó válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Keress TDA2030 tervet, tökéletesen jó bele. Zs.
(#) MusicMan hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok, van nekem egy lm1875 icm és az lenne a kérdésem hogy egy 3ohm-os hangszórót rákötök lesz baja vagy csak egy méretes hűtés elég lesz?
(#) reloop válasza MusicMan hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia! Az LM1875 legnagyobb kimeneti árama az adatlap szerint 4A. Ez 3 ohm terhelésen 12V esésnél jön létre. Javaslatom: +/-12V-tól ne használj lényegesen nagyobb tápfeszültséget!
(#) MusicMan válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Értem, de a 30w körüli teljesítmény megmarad ekkora tápfesz mellett?
(#) szamóca válasza MusicMan hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
P= U2/R
(#) MusicMan válasza szamóca hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm ez hasznos dolog nekem 48w jött ki ami a 35w házimozi mélynek sok lessz de majd visszaszabályzom, köszi
Következő: »»   20 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem