Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   58 / 193
(#) Johnny0004 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Akkor olyat én is szeretnék. Ha van valami írjál privit.
(#) Johnny0004 hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Egy kis moddolás. Weller nyélbe építve SL-NI páka, a méretek, csavarok helye teljesen megegyezik, ezzel a silány nyél probléma kilőve. Még egy jó kábelt teszek rá.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) Gabó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Na erre már nem mondok semmit Ez még a ferrari-suzuki elképzelésnél is dúrvább... Csak a nyél le ne olvadjon.
(#) Johnny0004 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ezt nem értem, miért olvadna le a nyél? (Ebben csak a fűtőbetét nem Weller, de az mitől jobb, ugyanúgy fűt, max. hosszabb az élettartama.)
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) Gabó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Amikor kellett ilyen pákát használnom, hosszabb távon, akkor annyira felmelegedett a nyél és a fűtőbetét közti rész, hogy égetett.
(#) Johnny0004 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ebben az is a Weller-é! Csak kizárólag a fűtőszál nem az.
(#) Gabó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ahol a nyél és a fém találkozik. Arra a részre gondoltam.
(#) Johnny0004 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Igen tudom, az egy műanyag karika, az is a Weller-é. Egyébként most próbáltam, nem tudom az milyen páka volt, de én 300 foknál simán megfogom a fémet, az minden pákán meleg, hiszen fémes kapcsolatban van az egész alsó résszel, ráadásul a pákát lefele tartod, és a hő felfele megy ugyebár.
Szerk.: na mindegy ezt nem azért csináltam, hogy ez Weller, csupán kicseréltem a repedt nyelet, mert volt egy ilyen nyelem, ennyi az egész, semmi többet nem kell bele gondolni.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) halasizs hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok.
Segítsetek nekem. Páka tartót keresek a WSP-80-as pákámhoz.
A gyári wellert ami hozzá való, sokallom. A rúgósokat néztem csak hát kép alapján nehéz dönteni, hogy melyik be megy bele és tartja rendesen. Olyan kellene amiben a hegy nem ér a rúgóhoz.
Tud valaki ajánlani valamilyent? Akár típus alapján is. Még a használt is jó!
Köszönöm.
(#) Gabó válasza halasizs hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
(#) resystance válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ez most itt tényleg egy nettó 8000 forintos vasdarab?
(#) halasizs válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Igen -igen . Ez a fajta ami sok.
Itt van egy ilyen rúgós . Mondjuk csak nem mehetek pákával a kezemben próbálgatni, hogy csak kicsit betenném és ki próbálnám .
(#) Gabó válasza resystance hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ha nézel használtan fele ennyiért is kapsz!
(#) resystance válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Nem, én fele ennyiért veszek két másikat, amit legfeljebb átalakítok. Tudom, hogy a kapitalizmus csúcskorát éljük, de van mindennek egy ésszerűségi határa. Ez egy vasdarab. Nettó 8000 forintért. Ne már...
(#) Gabó válasza resystance hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Elolvastad amit írtam? Használtan FELE ENNYI... Az is 2 db, ha úgy nézed... Amúgy is, a normális rugós is hasonló árkategória..
(#) halasizs válasza resystance hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Nekem is ez a bajom, hogy csak egy vasdarab!!! Azért szeretnék rúgósat, csak ha a fekete gyűrű átmérője túl nagy akkor be eshet, lóghat és hozzá ér a rúgófalához ami nem túl egészséges a hegynek.
(#) resystance válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
És te elolvastad? 8000 forintért veszel vasdarabokat? Bruttó 250 forintból összerakom, ha annyira ilyen kell. Ha 36000 lenne, akkor is jó, mert ez tartja a wellert?
(#) Gabó válasza resystance hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Az, hogy ide belinkeltem, nem jelenti, hogy itt kell megvenni! Ötlet volt csak, hogy ez tuti jó hozzá, (azaz csak képi illusztráció!) Sőt a WP80hoz is. Enyi erővel vehetsz rugósat is tényleg 250ftért, de ha arra a légy rá...ik, fel is borul.
(#) resystance válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Hát verek a talpára egy nagy vasdarabot! Kreatívnak kell lenni ilyen árak mellett.
(#) Gabó válasza resystance hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ennyi erővel minek tartó? Tedd le az asztalra egy U alakú kerítés drótból hajlított tartóra. Na az aztán ócsó
(#) resystance válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Látod, megy ez.
(#) halasizs válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Na, ez az ! Csak ne boruljon fel! Hányszor fordult elő velem, hogy leesett, lelökte, kicsúszott.
Utána ment a bosszankodás.
Használtat nem nagyon találtam az itthoni árverés oldalakon és sajnos ittenin aprón sem.
Talán körbe nézek a hunyorgók oldalin hátha akad valami kicsi ocsón.
(#) Gabó válasza halasizs hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Csak, hogy ne azt mondjátok, hogy kamu az egész, én 3e magyar forintért vettem a linkelt tartót. Igaz használtan, de szivacs is volt hozzá Eddig meg vagyok elégedve a stabilitásával.
(#) halasizs válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Na, ja de milyen pákához?
Ilyet találtam Bővebben: Link.
Csak majd lefotózza felülről.
(#) Gabó válasza halasizs hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
WSP80hoz és itt apróba leltem.
(#) halasizs válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Akkor ez szerinted jó?Bővebben: Link
(#) Gabó válasza halasizs hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ránézésre jónak tűnik, de elképzelhető, hogy a hegy a fémhez ér. Bár egy kis "tuningolással" elkerülhető.
(#) dzsoki75 hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Üdv!

Megelégeltem a JLT-02 páka rövid élettartamát, ezért valami tartósat keresek.

Itt van ez a hegytípus, ami

Fahrenheit 28010
Fahrenheit 28011
ZD 929
ZD 931
ZD 937
ZD 200NDQ
ZD 707
ZD 72
LS 450

Ezek állítólag mind ilyen kerámia betétesek. A képen látható pákaheggyel üzemelnek. 12V-os ZD 200-at, meg 230V-os ZD 707 ledes pákát vettem is már. Viszont nekem hőfok szabályozott páka sem ártana, amit rá tudnék hekkelni a JLT-02 állomásra. Farenheit? ZD 931? Lenne jó választás? Esetleg az SMA051? Ahhoz az SMA051-hez is ilyen hegy kell?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013

hegy.jpg
    
(#) Gabó válasza dzsoki75 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Szerintem add el a maradékot, és ruházz be valami kulturált pákára állomással.
(#) dzsoki75 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Vettem 2-2 ilyen kerámiabetétes pákát(230V led és 12V), meg egy marék hegyet, mert nagyon olcsó volt.

De érdeklődnék, hogy tényleg hosszú élettartamra lehet ezektől számítani? Vagy nincsenek csodák 950 Ft-os pákától (ZD200 12V-os)? Szétszedtem az egyik ZD 200-at, azt egy kerámia rúd a fűtőbetét. Tehát a fűtőszál légmentesen el van zárva elvileg az ilyenekben. Valakinek van tapasztalata, hogy ezeknek milyen hosszú az élettartama?

Elsősorban a JLT 02 helyére szeretnék venni valami szabályozottat is, mert olyanok is vannak több gyártótól is. Csak melyiket lehet a JLT 02 helyére bedrótozni?
Következő: »»   58 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem