Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   67 / 141
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Gondolom lehúzott magnetron-vezetékek mellett mértél.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Igen.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Nem úgy kellett volna?
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
De, úgy kell, mert így nem mérsz bele más alkatrészt.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Vagyis rossz?
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Annak tűnik. Van a közeledben másik mikró?
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Nincs.
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szerezzél egyet vagy kettőt. Sok pénzt ne költsél magnetronra, mert akkor inkább vegyél új készüléket.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Azért kérdeztem, hogy lehet-e javítani, vagy csak cserélni, és ha csak cserélni, akkor milyet kell venni helyette, mert nem tudok szerezni másikat, max. postán valakitől.
(#) mindenes válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Üdv!
Minden mérést csakis áramtalanított és az alkatrészekről lehúzott sarukkal szabad végezni ellenkező esetben a mérést a további részegységek meghamisítják..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) 20sz Jófiú válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Javítani nem lehet. Egy másik beszerzése pedig annyiba kerül, mint egy új mikró.
(#) gyulank válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Olvastam valami áteresztő kondenzátor cseréről.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia!Ezt nézzed meg:
Magnetron átvezető kondenzátor zárlat javítás
Üdv.: Feri
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ott néztem. Lecsíptem, de így már nincs ellenállás a kivezetések közt, csak az alsó, és a fémlemez közt 28 ohm és a kivezetések közt kb. 0,5 nF-ot mértem. De akkor ha jól gondolom, nem ez, vagy nem csak ez rossz. De azt se tudom, hogy kéne ezt kiszedni, cserélni, ha rossz. Fűrésszel? És milyen kondenzátorral lehet helyettesíteni?
(#) mraulajos hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Hali!
Hogy lehet azt kimérni,hogy a trafón át megy e aminek át kell menni? A trafóba bemegy a 230V, de hogy ki jön e valami azt nem tudom. Köszönöm!

100_3242.JPG
    
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia!
Ellenállásméréssel eldöntheted a trafó jóságát.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Ezt én is gondoltam, de milyen értéket kell mérni? A képen látható magnetronról lehúzott két vezeték vég között nullát/drótot mérek. Van még a harmadik, amely a biztin keresztül a kondira megy, ott mit kell mérni?
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2013
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Neked is mutatom a mikró kapcsolását: Bővebben: Link. Holnap megmérem a szekunder tekercs ellenállását és referálok. De itt is úgy van, hogy ha zárlatos, akkor azt füstfelhővel honorálja. A szakadás meg ugye egyértelműen mérhető.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Megmértem és az én példányomnál 166 ohm-os a szekunder tekercs.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Köszi, akkor ami nálam van az összeolvadt, látszik is rajta kissé, hogy valami történt vele. Ezt akár hogy mérem, 0. Egyébként ezek a trafók mennyire kompatibilisek?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Eléggé kompatibilisek. A nagyfeszültségű oldal egyik tekercskivezetése a trafó testére van kötve, és ez nehogy hamis mérést okozzon!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Amit küldtem képet, jól látszik, hogy a magnetronról lehúztam a két vezetéket. Itt mérted a 166 ohm ot?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Amit küldtem mikrórajz, abból mit szűrsz le? A trafótest (készüléktest) és a nagyfeszültségű kivezetés között mérj ellenállást. A nagyfeszültségű kivezetés a kondenzátorra csatlakozik a nagyfeszültségű biztosítékon keresztül.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Egyértelmű, köszönöm!
(#) skarlik válasza Lajos71 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia!Van a trafó mellett egy Nagyáramú Dióda,ami a Kondi,és a trafó között van!Valószinű zárlatos4sok ilyennel találkoztammár!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Hali!
Azon a ponton, amit beszéltünk, ill. Te 166 ohm ot mértél, én itt 266 ohm ot mérek. Van nálam egy másik trafó is, azon 240 ohm ot mérek. Egyébként, mikor bekapcsolom a készüléket, teljesen az a jelenség, mint ha jól működne. Szakaszos melegítésnél hallani a megszokott hangot, ahogy beindul, ill. kikapcsol a magnetron, de melegíteni nem akar. ???
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nagyfeszültségű biztosíték, dióda, kondenzátor, magnetron. Ezek lehetnek rosszak. Egy mikró szerencsére egyszerű, mint egy fagolyó
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Csupán azért próbálkozok egy kis segítséget kérni valakitől, mert azok a dolgok amiket felsoroltál, bár milyen mosolygós, szinte minden ki van zárva. Minden ki van cserélve. A magnetron átrakva másik mikróba működik. Köszi, fel adom! Kidobós!
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Még az is lehet, hogy valamit elkötöttél a cserélgetések során. Ilyen mindenkivel előfordulhat.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Ngyon jó a rajz amit kaptam Tőled, de nem találtam hibát. Még egyszer átnyálazom. Köszi!
Következő: »»   67 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem