Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   193 / 578
(#) szerviz válasza toro hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Legyünk következetesek!
Tehát ha egy kazán biztonsági rendszerében hiba áll elő, akkor azt a kazán vezérlése megpróbálja tudatni nekünk!
A Westen Digiteknél elég bőséges hibakódlista van.
Ha nem ír hibát, és mégsem indul, hát, akkor jó esély van a panelcserére.

Egyébként ebben a történetben nekem valami nem kerek.
Arról volt szó, hogy a hőcserélő HMV oldala lyukas lett, oszt' az eláztatta a panelt.
Háát, lehet, hogy még néhány évet el kéne töltenem a szakmában, de én még olyant nem láttam, hogy Quasar hőcserélő HMV oldala úgy lyukadjon ki, hogy az kifelé spricceljen.
De hát minden lehetséges....
(#) merciabc válasza szerviz hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
...Lehet hogy megsavazták?
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
Köszi a hozzá szólásod!
A kazán - mint írtad Tanca1- bitermikus!
Ezek a kazánok olcsók, mivel a 3 járatú szelep-, a hőcserélő és néhány cső hiányzik belőle.
A HMV ága a hőcserélődnek - valószínűleg - a bekötésnél lyukadhatott ki. Biztos kiváló anyag felhasználás miatt! Tény, ha a vezérlő panelhez folyik be a víz, az nem használ neki, mivel vezeti a feszültséget.
Keress egy tv. szerelőt, hátha meglátja-, kiméri-, rátalál a hibára!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) tanca1 válasza szerviz hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Kedves Fórumozók! Először is mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.

1. Kezdjük a végén! Savazva nem volt a hőcserélő és még is kilyukadt, és igen, kifelé folyatott ami eláztatta a panelt. A hőcserélőt sikerült megjavítani, viszont a panel meghalt.) A panelt is sikerült életre kelteni, lett HMV. A fűtésrendszert viszont nem próbáltuk ki, csak most lett volna elindítva..
2. HMV módban minden tökéletesen üzemel.
3. Amit próbáltunk: termosztátot direktre kötni. Külön betápról a keringetőt elindítottuk. Kizártuk a nyomáskapcsolót, semmi változás. Kizártuk a biztonsági termosztátot, semmi változás. Kizártuk a fűtés NTC szondát, úgy hibakódot ír.

Kérdésem lenne! Ha a termosztátot bekapcsolom, akkor mi az indulási sorrend a kazánban?
Valahol itt kellene szerintem a hibát keresni (akár a panelon is).
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Azt kerestem! próbálkozik..! Köszönöm az ötletet.
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
Termosztát - rövidzár,
szivattyú - indul,
áramláskapcsoló - rövidzár a panel felé,
ventillátor indul - pressostát rövidzár a panel felé,
gyújtás-gáz-tüzelés-lángőrzés.
Röviden.
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Tehát ha HMV módban minden ok, akkor az első hiba valószínűleg a termosztát rövidzár és a szivattyú indítása között keresendő? (mivel már a szivattyú sem indul el)
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Így van.
A bitermikus hőcserélőjű kazánoknál a HMV készítésekor áll a szivattyú!
Ezért fontos a fűtőkör állandó nyomáson tartása, mivel a hőt ez kapja először és adja át a HMV-nek. Ha elzárod a HMV-t a szivattyú rövid ideig bekapcsol, hogy a levigye a hőt.
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Elnézést a sok kérdésért, szólj ha meguntál!

Írtam előbb, hogy a szivattyút külön 220v-ról megtápláltuk és ilyenkor elindult. Ha a termosztátot bekapcsolom (a szivattyú már megy) akkor nem kellene a bekapcsolási sorrendnek folytatódnia? Tehát: áramlásérzékelő, ventillátor, gyújtás..
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ha meguntalak volna, nem írogatnám javaslataimat!
A szivattyú direkt megtáplálása után az áramláskapcsolónak kell rövidzárat visszaadnia a panelnek.
De már a gond az is, hogy nem indul a szivattyú a panelről.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszi!
Ajjaj, ez még nagyobb baj! Akkor elvileg több hiba is fent áll.
Szerintem :
1. Mivel nem kapcsol be a szivattyú,ott valami nem működik.
2. Külső szivattyúmegtáplálás után sem indul a kazán (viszont az áramlásérzékelő elvileg jó), így valahol ott is hiba van. Tovább nem is írom..

Szerinted mivel próbálkozzak? A keringető külső betáplálása és az áramláskapcsoló egyidejűleg rövidre zárásával érdemes próbálkozni?
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Szerintem a panelen a szivattyú indító relé lehet a hibás avagy az körül valami!
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ok, ezt a szivattyú indító relé dolgot továbbítom a tv szerelőnek. A baj csak az, hogy nincsen meg a panel kapcsolási rajza és sehol nem találtam meg a neten.

Még egy utolsó kérdés: "Szerinted mivel próbálkozzak? A keringető külső betáplálása és az áramláskapcsoló egyidejűleg rövidre zárásával érdemes próbálkozni? " Így elindulhat elvileg a kazán?
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Próbálkozni lehet, de valószínűleg panelgondod lesz.
Kapcsolási rajzot ne keress, mert nem lelsz hozzá - főleg áramutasat nem.
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ok, köszönöm szépen a segítségedet! Ha máshol lennénk, azt írnám: Pálinkás szép napot!
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
De ott van még a ventillátor indulása és a pressostát rövidzár jele!
További szép napot Neked is!
(#) szerviz válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Néhány dolgot hadd tegyek még hozzá, mielőtt félrecsúsztok a hibavadászatban!
A Quasarban néhány alapvető perifériának rendben kell lennie ahhoz, hogy a kazán egyáltalán indulni próbáljon.
Ezek: a hőkorlátozó, a víznyomáskapcsoló (és nem áramláskapcsoló, mert a Quasar statikus fűtővíznyomást ellenőriz), és az NTC-k jósága.
Ezek bármilyen hibája egyrészről hibakódot ír és nem indul.
De neked HMV-re indul a kazán, tehát ezek jók és erről tud a panel is.
Ugyanis nincs külön fűtés és HMV hibaellenőrzés.

Ezekután, ha működési igény van , akkor indul a ventilátor, ennek indulását ellenőrzi a levegőpresszosztát. Ha ez pozitív, akkor egyszerre gázt ad és szikráztat. Ez is párhuzamosan, egymástól függetlenül történik.
És a végén ott a lángellenőrzés és a boldog működés.
HMV üzemben ez is rendben van nálad.

Akkor mi a különbség fűtésnél, ami miatt ekkor nem indul?

Fűtésnél indítja a szivattyút is. De ez abból áll, hogy feszt ad, a szivattyú működését, vízszállítást már nem ellenőriz. Ezzel párhuzamosan, a szivattyú működésétől függetlenül indítja a HMV-nél leírt folyamatot és azt be is fejezi. Ezért tudja dugulásnál, szivattyúhibánál megforralni magát, amit aztán a stemcó "lő le".

De nálad nem ez történik.
Ha jól értem, a szobatermosztát zárásakor semmi sem történik. Ha így van, akkor a termosztát panelra való csatlakozásától lehet végigvizsgálni a panelt, jó esetben ott találsz hibát.
Rossz esetben a mikrovezérlő akadt ki, bár ennek ellentmond az, hogy HMV-re működik.

Közben itt nézegetek egy rossz panelt, és arra gondoltam, hogy a kijelző körüli érintőgombos "kapcsolókat" , és azok áramköreit érdemes lenne végigvizsgálni, hátha egyszerűen nem kapcsol át téli üzembe. Tényleg, a téli üzem ikonja megjelenik a kijelzőn?
(#) tanca1 válasza szerviz hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Üdv "Szervíz"!

Igen, a téli üzem ikonja látható. Ez azt jelenti, hogy át is kapcsol téli üzemre?
A termosztát bekapcsolásakor rámértünk a panelra. 220V vs 60V az ingadozás.
Tehát ha jól értem, akkor Te azt írtad hogy a termosztát kapcsolásakor először nem a szivattyú indul, hanem a ventillátor? Mert akkor először itt kellene a hibát keresni, miért nem indul el.
(#) tanca1 válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Még annyit had tegyek hozzá, hogy természetesen nem ír ki hibakódot a kazán.
(#) tanca1 válasza toro hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Sajnos a keringető külső megtáplálása és a nyomáskapcsoló direktre zárása nem segített..
(#) szerviz válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
Én azt írtam, hogy a szobatermosztát kapcsolásakor egyszerre, párhuzamosan indul a szivattyú és a ventilátor. A szivattyú indulását nem ellenőrzi semmi!
A ventilátor indulását ellenőrzi a légpresszosztát. Engedély esetén szintén párhuzamosan, egymásról nem tudva indul a gáz és a szikráztatás. Ez azt jelenti, hogyha nincs szikra, akkor is 10s-ig megy a gáz. És fordítva is. Aztán hibára kiáll.

Mégegyszer mondom, ha a panelon nem találtok hibát a termosztátindítás áramkörében, akkor panelcsere lesz.
Hibát ne keressetek a panelon kívül, mert ha ott lenne a hiba, akkor HMV-re sem működne!
Logikus, nem?
(#) Lala88 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy sanuier duval isotwin f24e kombi kazánom. (f15 ös hibával rendelkezik jelen pillanatban :S )
Előzmény elszált egy tömítés a HMV tartály alatt és szétáztatott mindent sajnos. Kérdés az h tönkrement a gáz adagoló motor, avagy csak beázott és kiszáradás után jó lehet.
Mit lehet csinálni, és ha cserére szorul az mibe kerül?
Ötletet segítséget előre mis köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) tanca1 válasza szerviz hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ok értem, köszönöm!
Utolsó kérdés: A digitális kijelzővel rendelkező Quasar kazánomhoz jó a manuális vezérlőgombokkal ellátott quasar kazán vezérlőpanelje? Simán átrakható bele?
(#) Lala88 válasza Lala88 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
senkinek semmi ötlete :S
(#) DoDo69 válasza Lala88 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Szia!
Szerintem a választ lassan tudod . A motor szerintem vagy 35 legalább ,vagy használtan 25.
Neten keresni kellene, de lehet elvitte a panelt is .
Holnapra biztosan kiderül.
(#) szerviz válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Értelemszerűen csak a saját panelja jó bele!
Abból is több verzió került forgalomba, attól függően, hogy milyen gázszeleppel készült a kazán.
A panelok az adott verzión belül univerzálisak, tehát be kell állítani a paramétereket, hogy turbós, kéményes, bitermikus, hőcserélős (Pulsar), vagy csakfűtő kivitelről van-e szó.
A panelhoz van erről leírás , igaz, hogy magyarul nincs.
Jahh, és kétféle kezelőgomb-kiosztással készíti a Baxi.
(#) merciabc válasza Lala88 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia! Remélem a tetéjét levetted a panelnak, és hajszáritóval kiszáritottad?! ANÉLKÜL BE SE INDITSD!!! Ill. a száritás után fujd át az egészet WD40-el,mert az konzerválja a panelt és nem oxidálódik tovább! Ha nem csinálod gyorsan meg, tényleg ellszállhat a paneled! (igy is benne van a kockázatban hogy elszállt)
(#) Lala88 válasza merciabc hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia!
Persze levettem, és csodával határos módon egy csepp víz nem volt a panelon, ill a körül.
Amit tudtam azért ki haj-szárítóztam. Hívtam szervizt, délután meglátjuk mi a történés.
(#) Gombszem válasza merciabc hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Idézet:
„fujd át az egészet WD40-el,mert az konzerválja a panelt”

Ne haragudj, de ezt nem javasolnám. A WD40 tartalmaz olyan összetevőket, amik tisztításra, kenésre kiválóak, de elektronikai alkatrészekre károsak lehetnek (oldhatják a tokozást, törékennyé tehetnek műanyag alkatrészeket, vezetékeket). A csatlakozók kontaktusainál átmenetileg javulást hoz, de később fokozott kontatkhiba léphet fel.
Panel impregnálásra, illetve kontaktus tisztításra, ápolásra vannak anyagok, de az nem a WD40. A hajszárítós szárításnak elegendőnek kell lenni. A panelek egy korrekt készüléknél úgy vannak behelyezve, tokozva, hogy átmenetileg jelentkező fröccsenő víz nem érheti.
Ha mégis víz éri, legfontosabb hogy azonnal áramtalanítani, és mielőbb szárítani kell. Ha még koszos is lett, ioncserélt vízzel nyugodtan lemosható, de ilyenkor a szárítás kicsit bonyolultabb.
(#) BD249 hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Szasztok!
segítsetek léci egy saunier duval kombival cirázok.
a termosztát kapcsol a kazán mutatja a fütés ikont keringtető megy
, de nem jön se gáz se gyújtó szikra.
A meleg víz csap nyitásakor ad szikrát és gázt az jó is.
Néha ki áll F1 hibára amit néha lehet reszetelni néha nem.
Ilyenkor kikapcs bekapcs és megy tovább.
Köszi a jótanácsokat.
Ja 2 hónapja cseréltem hőcserélőt..........lehet összefüggés...................????????????
Következő: »»   193 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem