Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2152 / 3961
(#) ilyesimre hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
A diodák in5408 asok Bővebben: Link
(#) proli007 válasza bally hozzászólására (») Nov 7, 2013 / 1
 
Ha a hálózatról való leválasztás nem fontos, akkor egy Triac közvetlenül is meghajtható a kimenetéről. Bár én ezt igazából nem javasolnám, mert amúgy is kell tápfeszültséget készíteni hozzá. Akkor pedig a szilárdtest relét lehet készíteni egy így ahogy a 8. ábra mutatja. Ha sziréna van,akkor meg úgy is kell 12V abból is előállítható a PIR tápfeszültsége, és vezérelhető a sziréna is róla. üdv!
(#) qvasz2 válasza ilyesimre hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Zöld színnel te rajzoltál rá, vagy az gyári jelölés? Mert az egy ellenállás jele, ha gyári, és akkor egy sima áramkorlátozó ellenállással oldották meg a ledek meghajtását.
(#) ilyesimre válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Gyárilag van ott a jelölés!
(#) bally válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm, tökéletes!
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Újra én , csak úgy passzióból töltöm a fórumot kérdésekel, na de kérdő útját nem veszti.
A csatolt kapcsolást működésre tudom bírni, Pic nélkül?


Megint nem engedi képet csatolnom.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
sikerult

sm1628b.jpg
    
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Sikerült , egyúttal ott is a válasz a kérdésedre.
(#) zolika60 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Örömmel látom, megjöttek az ékezetek.
(#) laszlo raduj válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Véletlen fedeztem fel ,hogy az opera támogat helyes írás javítást , így létöltotem a szótárat, ami elég hiányos, azt használom Ha nem lesz ékezetem akkor a googlival vagyok )).

Például ; "létöltotem" csak ebben a formában ismeri.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) brenato hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Üdv!

Megépitettem ezt:
http://www.dextrel.net/diyzerocrosser.htm

A kimenetet PIC lábra kötöttem, de nem működik a dolog.
Sajnos oszcilloszkópom nincs, de tekintettel arra, hogy az opto kimenetét földelve a megszakítás lefut biztos vagyok benne, hogy az áramkör erősáramú oldalán van a probléma.
Minden alkatrész a megadottak szerinti és jól is lett bekötve. Egyetlen dolog amire gyanakszom a C1 kondenzátor, amelyiknek nem teljesen értem a funkcióját.
A 2db 220K ellenállás AC bemenet felöli oldalán 240 voltot mérek. A "kimeneteken" pedig nullát. Az egyik "bemenet" és a másik "kimenetén" 120Voltot. Tehát valami leterheli. A kondenzátorom nem új, sőt lehet vagy 30 éves, de nem merem nélküle kipróbálni az egészet, nehogy eldurranjanak a diódák, mert abból sajnos nincs több.
Segitsetek hol lehet az áramkör buktatója?
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Én csak kérdek, megállás nélkül, legalább van aktivitás a fórumon .
Igaz ebben az esetben nem tudom hova találna a kérdésem, az a baj , vagyis kezdjem az elején, 3 DVD lejátszóból összeraktam 1-et, úgy ahogy működik pedig kombinált fogót és drótot is használtam . A távirányító része is egy mástól van, igy nem minden működik róla, DE. Sikerült bemaszak a menübe és az S-video jelről elvittem ,most nem latszik semmi a TV-ben , mit tegyek hogy vissza allithasam, mar vagy 3 perce kihúztam gondolva arra hogy elfelejti az állításokat.
(#) laszlo raduj válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Na ez megvolna, behunyt szemel elkebzeltem a menüjét és boktostem a gombokat , masadik próbára bejött. Maradt a hibája hogy a dvd-et- bad disc-et ír, eddig csak az audiot sikerült ráerőltetnem, mit tegyek?
(#) marcsi33 hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok az elöltöltös mosogépm azt irja ki hogy p13 és a szerelő gombb világít. tudtok segíteni mit tegyek? Marcsi
(#) laszlo raduj válasza marcsi33 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Az atol fugg, irjal tipust is, tipusonkent mas a kodja esetleg mast jelent.
Az egyik tipusnal az F13 ajto hibat jelent. Pontosaban a wirhpool-nal.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) marcsi33 hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
köszönöm László közben megnéztem a whirpool a gépem és megnéztem a kodokat és igaz angolult van a hiba de a fortitó nekem is ezt adtta meg hogy ajtót nem érzékeli hogy be van csukva. csak azt nem tudom most mitt csináljak hogy érzékelje mert az áramtalanítás után sem érzékeli.
(#) laszlo raduj válasza marcsi33 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Érdekes kütyü az ajtó zár, ha nem értesz elektronikához akkor csere, de amúgy is ha hibás 90%-ba cserélni kell. Vagy ki iktatható késleltető elektronikával, nem magyarázom meg mert túl bonyolult .
(#) usane hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Erősítsetek meg hitemben.
Van egy 12V/0.6W venti. 120 ohm előtét elég neki 18V-ra, igaz?
(#) efraim válasza usane hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Elégnek elég, de kevesebb jobb lenne, ha teljes fordulatszámot akarsz

tina2.png
    
(#) enmate95 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
AHA!! értem köszönöm szépen a segítséget! lehetne még egy kérdésem? ugyanígy megtennéd hogy leírod nekem a földelt emitteres kapcsolását is a bc109-nek 12v-os tápfesz mellett?
(#) Luczi István válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszi a segítséget.
A 12 voltoshoz gyorstöltöm van, a gyárihoz meg 1 400mA-es töltö ami igen lassan tölt föl majd 5 óra.
Az a helyzet, hogy ennyire nem értek az elektronikához, és mennyibe kerül egy ilyen stabilizátort venni vagy építeni? Mert ha olcsó (1-2 ezer Ft-ból megvan) akkor dobok bele egy 5Ah-ás robogó akksit az is van elfekvőbe és az már jóval több mint az 1,7Ah.
Amúgy egy 1:16-os Tigris harckocsiról van szó és a gyári akkuja kb 20-30 percet ha bir. 5 elektromotor van benne, abból 2 a meghajtó, 1 a toronyforgató, 1 a lövegmagasság állító, 1 pedig a Hop-Up motorja. Azt nem tudom milyen fesz kellene nekik. Lehet van átalakító a nyáklapon? Ha lefotózom valaki tud ebbe segíten?
(#) Luczi István válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Az a converter meg mi a fene?
Nem értek hozzá. Sajna
(#) usane válasza efraim hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm.
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem sima venti, hanem pc venti.
(#) Csupasz válasza Luczi István hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Amit pucuka kolléga írt, az is megfelel neked, csak az egy kicsit fog fűteni.Az egy 5V stabkocka, 50Ft + pár kondi, egy 100-asból kijön. Keress rá a HE Storéban, 7805 címszó alatt.
Amit én ajánlottam, az egy kicsit bonyolultabb, de jobb hatásfokkal dolgozik, nem fűti el az energiát, mint a 7805.Viszont drágább.
(#) Medve hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok, Egy igen jó minőségű (High-end, audiofil) hangfrekis erősítőn van-e "loudness" avagy fiziológiás hangerőszabályzás?
(#) nyakas00 hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok.

Találtam a fiókomba egy fűtőpatront. Csak annyi van ráírva hogy 24V. Ez most dc vagy ac lehet? Vagy mindegy?
(#) 20sz Jófiú válasza Medve hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Régen az összes Hi-Fi magazint elolvastam és ott azt állították, hogy akármilyen hangszínszabályozás csak a rossz hangátviteli láncot próbálja kompenzálni. Tehát egy profin megépített hangrendszerbe nem kell ilyesmi, mert egyébként nem az eredeti művet kapod vissza. Ezt már nagyon régen olvastam, lehet azóta megváltozott a világ.
(#) nyakas00 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
köszönöm az infót
(#) danydosster hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy régi IBM ATX tápegységem. Egy akkumulátoros fúróhoz szeretném felhasználni.
A gond az vele, hogyha rá akarom kötni a 12 voltra (sárga kábel ) akkor a táp megáll.
Az 5 voltal (piros kábel) tökéletesen működik csak ugye nagyon kicsi a fordulatszám.
Az akkus fúró 14.4 voltos, és a táp a papír szerint 11A rel terhelhető 12V on és 14Arel 5 volton.
Ha tudtok megoldást, léci segítsetek.
(#) kérdező válasza danydosster hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
A fúró indításakor áll le? Ha igen, tegyél elé pár Ohm-os ellenállást. Én egyébként egy tönkrement hajszárító huzalából tettel elé 2cm-t. Az már megfelel, csak műanyagtól messze legyen, mert melegszik.
Következő: »»   2152 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem