Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   19 / 3562
(#) tatabike válasza Frankye hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Szia Frankye,

LOL, bakker, ezt én észre sem vettem, azt a szégyent... Na, szép, agyondícsérem azt a bigyót, aztán tessék. Vagy Te vagy szemfüles, vagy én öregszem, de ennyire...? Na nem baj, majd kipróbálom ezt is. Lehet, hogy megszámolja, hány kályha van a lakásban. Aztán kiírja a tévére, hogy Carborobot...1 db., jancsikályha 2 db., meg ilyenek... Nem mintha ezekből egy is lenne nekem, de mondjuk a szüleimnél már találna ilyesmiket. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy a tűzoltókat szponzorálja a cég...

TaTa
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Idézet:
„Vagy Te vagy szemfüles, vagy én öregszem,”

Kedves barátom mondotta vol, amikor elértem a 4. X-et, hogy aszonygya:
"Negyven fölött az embernek minden nap ajándék!"
Na ehhez tartsd Magad!

Carborobot... Ez nagyon jó!
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Nekem ezt apám 70 évesen mondta.
Aztán 91 évet élt.
(#) valve válasza Fery hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Szep kort megellt, Isten nyugtassa,.. ..
(#) Fery válasza valve hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Úgy legyen
(#) JZoli válasza Fery hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Ezek szerint "Te" sem vagy már mai gyerek? Most akarsz elkezdeni picezni? Olvastam másik topikban, hogy égetőt szeretnél, csak ezért kérdeztem, természetesen költői kérdés formájában.
(#) Fery válasza JZoli hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Miért, nem akkora durranás az. 30 év szervizgyakorlattal csak elboldogulok a PIC-el is.
Azóta már működik egy propic 2-es égető és most élesztem az én gépemen az ICD 2-őt. /Másik gépen már megy csak az enyémen nem./
Na meg összeraktam egy jó PIC-es riasztót annak csak a progiját kell átirni mert gondok vannak vele.

És ha az előbb emlitett apukám 55 éves korában megtanult korcsolyázni, 65 évesen meg latinul, csak azért hogy frissen tartsa az agyát, akkor nekem is meg kell tanulnom a PIC-et, ha foglalkozni akarok vele.
Ez igy működik, igy kerek a világ.
(#) vicsys válasza Fery hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Lassan én is belépek a vén trottyosok klubjába...
Fery! Ezt olyan szépen mondtad! Maximálisan egyetértek! (elkezdeni sohasem késő, maximum nem marad időd befejezni...)
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Na, azért 50 évesen remélem marad rá időm bőven, hogy megtanuljak egy kb 30-50 szavas utasitás készletet meg annaka paraméterezését.
Azonkivül nem vagyok még vén trottyos, nem is lehetek. / 30 az asszony/
Bár abban nem vagyok biztos,hogy ez panaszkodás vagy dicsekvés.
(#) El_Pinyo válasza valve hozzászólására (») Dec 14, 2007 / 4
 
Üdv. Megnyitod az egyik jpg-et windows kép- és faxmegjalenítővel, ott kattolsz a nyomtatásra-> megjelenik a nyomtatás varázsló->tovább , kipipálod a nyomtatni kívánt képeket aztán katt a továbbra, a nyomtatóbeállításnál kiválasztod a legördítőmenüből a PDF Creatort-> Tovább-> teljes oldalas fax, vagy amit akarsz- ez rajtad múlik, aztán nyomtatás. Innen meg már értelemszerű a dolog. Remélem tudtam segíteni!
(#) valve válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Szia. Bazzus, erre nem is gondoltam, lehet azert mert windows commander -ben dolgozom, es az explorert csak akkro hasznalom amikor nincs mar mas valasztasom,.. Tenyleg mukodik es jobban is suritt mintha pl; wordba es ugy ki vagy open office es ugy, esetleg photoshop,..
Nagyon koszonom, ez tenyleg segitett, mar mas program utan akartam nezni,..
Pedig ennek annyi jo es egyszeru a beallitasa,.. Na udv,..

(ha lehetseges kernek egy modit arra, hogy adjon El_Pinyo kolleganak egy kis pontot,..)
Meg1x Köszönöm! es Frankye kolleganak is a programert,..
(#) sándor hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
sziasztok!Kiskunfélegyháziaktól kérdezném (ha vannak itt)hol tudok beszerezni a környéken műnyomó papírt?
(#) tatabike válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szia Frankye,

nekem még van pár év addig, bár már most is ritka, hogy reggel nem fáj semmim. Én azt hallottam, hogy ha 40 év felett úgy kelsz fel reggel, hogy nem fáj semmid, akkor sajnos meghaltál...
Más. Egyik reggel a szintén egyik nagy országos kereskedelmi rádióban azt mondja a bemondó, hogy el fog tűnni a jég a pingvinek talpa alól, mert elolvad az északi-sark... én úgy tudom, csak a déli-sarkon vannak pingvinek, nem? Vagy nem tudom. Tigris sincs Afrikában, csak Ázsiában. Vagy már az emberek ezt is összekeverték?

TaTa
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Ez tényleg nagy ötlet, ez nekem sem jutott eszembe...
Amúgy szívesen, használd egészséggel!
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Idézet:
„ha 40 év felett úgy kelsz fel reggel, hogy nem fáj semmid, akkor sajnos meghaltál...”

Hát, van benne valami...
Amúgy druszám, Fery, A Jóisten tartson meg egészségben s erőben, még egyszer ennyi ideig! Örülök, hogy ilyen "régi szakik" is idetévednek az oldalra, és meg is maradnak itt!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Idézet:
„Lassan én is belépek a vén trottyosok klubjába...”

Ugyanmár! Azzal a 30 éveddel?!
(#) valve válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Egyből kiprobáltam mikor beírta El_Pinyo, és gondolatban már tudtam, hogy működni fog,.. Es tényleg működött,.. Mondjak egy hasonlítási alapot; Van 4db kép ami egyenként 47Mb, 400DPI -vel volt scannelve, színes,.. Es Photoshopból kimentve prezentációként vagy a programot használva amit adtál, a méret nem ment 28Mb alá,.. Es kiprobáltam windows fax megjelenítőből nyomtatni és a méret ugyanezen képekkel 6.4Mb lett,.. Ez szerintem nagyon jó eredmény,..
Azért nem mind1, hogy 180Mb -ból 28Mb -os vagy 6Mb -os pdf -ed lessz,..
De azért mondjam meg, meg ez is sok egy picit,.. 59db folyóiratom van amit be akarok vinni pdf -be és mindenik ~35~55 oldalas,.. Ha utánnaszámolunk akko az kb 75-85Mb körul lessz egy szám,.. Tehát az összes 5Gb alatt lessz remélhetőleg,..
Majd földobok pár rajzot belőle,..

Udv,.. (és köszönöm a pontot Topi -nak!)
(#) El_Pinyo válasza valve hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szia! Köszönöm a pontot neked is és Topinak is! Örülök h segíthettem ! Amúgy nem lenne elegendő a 300 dpi a scannelésnél? Úgy még jobban csökkenhetne a méret, de ez csak egy ötlet, ha nem akarod kisebb felbontásban akkor nem muszály. Üdv
(#) valve válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hát, mindenesetre megprobálom úgy is,.. De ha számottevően nemfog tetszeni akkor maradok a 400DPI -nél,.. Arra gondoltam, hogy kiadtam ezekért a lapokért 15e Ft -ot (egyszerre vettem meg
99-06 -ig) és ha már megcsinálom akkor legyen jól megcsinálva, elvégre nem kis időmbe fog telni
és (ideg) energiámba,..
(#) El_Pinyo válasza valve hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szerintem a sima szöveges részeknél bőven elég lesz a 250-300 dpi, maximum a kapcsolási- és nyákterveknél javasolnám a nagyobbat. Én általában 300 dpi-vel scannelek, nekem tökéletesen megfelelő, frankón lehet olvasni mindent. Valóban elég sok időt felemésztenek ezek a scannelősdik, én 300 oldalt scanneltem be legutóbb, rá is ment egy fél napom , igaz megspóroltam vagy 3e pénzt.
(#) Frankye válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szerintem a 300 dpi felbontás mindenhez elegendő. Ha nagyon részletes, vagy kis méretű rajz van valahol, akkor esetleg azt érdemes lehet nagyobb felbontással szkennelni, de a 300 általában elég.
(#) aty válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Valahol lattam egy joooo kis programot, ami skeneles utan a szöveget TXT formatumra alakitja a kepeket megmaradnak.
Meglehet hogy " Fine Reader " tudja ezt - megnezem !

A konvertalas utan kicsit ra kell dolgozni, mert a kepek alatt levö szoveget berakja a többi köze

(#) Balázs hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki közületek olyannal, hogy bejelentkezéskor az MSN "hibát észlelt, ezért leáll"? Rákerestem, nem egyedi probléma, de megoldás nincs sehol. Telepítettem újra 1000 félét, de mind ugyanígy elszáll.
(#) Topi hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Kérésre generáltam warn listát. Íme a TOP10:

nickfigyelmeztetesek
Dr.Megavolt7
Müszi4
schyber3
zoly153
Boldika3
01234567893
proksa12
duCiel2
hapro2
Fidel2
(#) Balázs válasza Topi hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hoppá... Köszönjük!
(#) puskas87 válasza Topi hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Dr.Megavolt veglegesen kivan tiltva vagy meg itt lapul valahol?
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Én Boldikának drukkoltam eddig is.
(#) sound.man hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Tudtátok hogy szilveszter péntek 13-ra esik??
(#) tatabike válasza sound.man hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szia sound.man,

én tudtam... Voltam céges vacsorán, egy étteremben, ott meg úgy reklámozták az étterem szilveszteri buliját, hogy ezzel a dumával kezdődött a plakáton a szöveg: "Felhívjuk tisztelt vendégeink figyelmét, hogy idén a szilveszter éppen december 31-én lesz..." Jópofa.

TaTa
(#) sound.man válasza tatabike hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Most lelőtted a poént Pedig elég sokan bevették eddig
Következő: »»   19 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem