Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2160 / 3961
(#) laszlo raduj válasza pucuka hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Idézet:
„kapcsolókkal, csak meglehetősen babrás”


Ez jól hangzik , esetleg írnál 2 szót hogyan kell?
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Ebbe olvastam bele, ezt talaltam a neten, de magas egy kicsit

Idézet:
„11.-ik oldalt ott a lényeg”


A kezdő kérdések topikban van?
(#) pucuka válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Ha megtanultad az adatlapon a komunikáció módját, kapcsolókkal is beállíthatod, sorba egymás után. Ez sem egyszerű.
(#) mindenes válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Mikrokontroller és mikroprocesszor. Talán még logikai áramkörökkel lehetne megoldani a vezérlést de ahhoz is egy tucat IC kellene, plusz digitális világban jártasság.
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Milyen feszültség tartományban vannak azok a négyszögjelek?
(#) laszlo raduj válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Én azóta se juttam egyről a kettőre pedig mar szédülök annyit néztem a képernyőt.
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok tudna valaki egy olyan 2 ledes villogót amiben egy potméterrel lehetne szabályozni a ledek villogását?
(#) laszlo raduj válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
ITT van, a bázis árami ellenalast cseréled potmétere.
(#) reloop válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia! A kapcsolás adott. Az R1-ek helyére tégy sztereó potenciométert. A potival köss sorba 1k ellenállást, hogy a végállásban korlátozza a tranzisztor bázisáramot.
(#) granpa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Már pedig vezeklés nélkül nincs bűnbocsánat!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
(#) laszlo raduj válasza granpa hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Hihetetlen ,hogy sehol nem írnak 2 szót a jelek feszültség tartományról, vagy hasonló kőnyű dolgokat amit egy kezdő is megért. Egyes IC adatlapja olyan szépen meg van szerkesztve hogy ha életedben lattal nyákot akkor mar tudjál valamit kihozni belőle.

Nincs vezeklés amíg van kuka elment az elektronika örök vadászmezejére , pedig olyan szépen írta open, close, stb.
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Hello! Azért még néhány dolgot meg kell tanulnod, amíg egy ilyen vezérlését megérted, és alkalmazni is tudod. Minden egyszerű, mint a faék, csak éppen lehet több száz faéket kell megismerned. üdv!
(#) pucuka válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Már hogyne lenne. Az adatlapon ott van az IC tápfeszültsége, Vcc. A kimenet 0 V (GND), és Vcc között változik, ezeket nevezik logikai szinteknek.
Csak olvasgasd szorgalmasan. Ha elfáradt a szemed, tarts szünetet, vagy ha jobb, nyomtasd ki.
(#) kérdező hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 220/12V-os kis trafóm, de nekem stabil 24V 100mA-ra van szükségem. Ha egy feszültség háromszorozó egyenirányítással csinálok olyan 35V körülit, majd beteszek egy 7824 IC-t, megoldható a 100mA?
(#) nedudgi válasza kérdező hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Lehet úgy is, de megoldható egyszerűbben is. Nem kell háromszorozó.

*A hibás kép törölve!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
(#) Alkotó válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Ez így nem lesz "stabil", és ha jól figyeltem az lenne az igény.
A diódák rosszul állnak, és a pufferek is megfordultak! Vagy a polaritást kell megfordítani, és akkor jók az alkatrészek.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
(#) ropy hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki segítsen, olyan problémám lenne van egy szellőztető ventilátor amit termosztát vezérel a nap 24 órájában ki-be kapcsol, természetesen mágneskapcsoló és társai segítségével. A mágneskapcs behúzója leégett, nem működött a szellőztetés, jelentős az anyagi kár! Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni hogy ez ne forduljon elő és figyelni kell, hogyha a motor nem indul el!
(#) Gafly válasza ropy hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Miből van a ventillátor lapátja? Lehetne például mágneses forgásérzékelőt csinálni/használni.
Nincs a másik végén zsalU? Ha megy a ventillátor és huzat (pontosabban "fuvat " ) van, akkor annak a nyitását lehet érzékelni.
Hődrótosan is lehet áramlást érzékelni.

Mindenképpen valami olyasmi kellene, ami koszosan is működik, ezért optikai megoldásokat nem használnék.
(#) Csupasz válasza kérdező hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Egy step up konverterrel stabil lesz...
(#) kérdező válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
A "mF" mikrofarad akar lenni? A polaritást megfordítom, és ezután jöhet a 7824?
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
sziasztok honnét tudok szerezni 10nanofarad-os kondit ,mert amik itthon vannak olyanok vannak rájuk irva pl 682j meg 100volt vagy csak 15 és aláhúzva. Légyszives segitsetek.
(#) ropy válasza Gafly hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
A lapát anyaga azt hiszem acél, de lehet alu is nem igazán emlékszem, szerdán akarom megnézni. A huzat érzékelő jó ötlet, de azzal is az a baj, hogy ugye a motor ki-be kapcsol és vagy ezt vagy azt jeleztetem és nekem csak azt kellene ha tartósan nem működik a levegőztetés.
(#) nedudgi válasza kérdező hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Igen. Még nem sikerült úrrá lennem a rajzprogramon.
A kondenzátor kapacitása az áramtól, és a felhasználástól függ. 1mF az 1000uF. A 7824 jó lehet, de nem tudjuk, milyen trafód van, mi a felhasználás célja.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013

Duplazo.PNG
    
(#) elektro777 válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Az első, jelen esetben két szám, (68) az értéket jelöli, a harmadik szám pedig a hatvány szorzó, jelen esetben 2, ami azt jelenti hogy 10 a másodikon. Tehát a kondid 68*10 a másodikon, és pF-ban azaz 6800 pF tehát átváltva 6,8 nF. Az utána lévő betű a tűrése ami azt mutatja meg hogy mennyiben térhet el a kondenzátor értéke a névleges értéktől. neked J ami +-5%-ot jelent.
Kondenzátorokat és egyéb alkatrészeket erre szakosodott boltokban tudsz venni, tehát szét kell nézned a lakóhelyed közelébe hogy merre található legközelebb elektronikai bolt, vagy rendelsz Interneten valamilyen webáruházból, mint például a HEStore.
üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
(#) deak francis hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Szia.Azt szeretném kérdezni lehet-e késziteni (barkácsolni )DIAK-ot ,vagyis DB3 megfelelőjét házilag?És ha érdemes-e?köszönöm
(#) krisztian990621 válasza elektro777 hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
találtam egy 103j 100v akkor az 10nf?
(#) Medve válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Igen!
(#) efraim válasza deak francis hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Ha megnézed az elem struktúrát, magadtól is rájössz, hogy nem lehet. De nincs is értelme. Többe kerülne a leves, mint a hús. Olcsó alkatrész.
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Köszi ,mert eddig ezt nem tudtam azt hittem ,hogy ugyan úgy rá van irva mint a sima kondira hagy pl 100uf 25v
(#) proli007 válasza deak francis hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Hello! Bemész egy olyan helyre, ahol gyűjtik az elektronikai hulladékot, és kukázol egy olyan fénycsövet, amit foglalatba lehet tekerni. Abban van Diac, gondod megoldva. üdv!
Következő: »»   2160 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem