Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2166 / 3960
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Sziasztok hogy kell egy jack kábelt bekötni?És ha rákötöm egy hangszóróra és bedugom akkor szólni fog? Mikrofon csatlakozóval is meglehet csinálni? Légyszíves segítsetek előre is köszi.
(#) laszlo raduj válasza killbill hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek hogy bevezettetek a témában .
Most mar tiszta .
De van egy bibi és lehet ez kavart meg , ami alapján én kérdezgetek abban tényleg 2 SB1040 dióda van és a páros FR302, csakhogy ezen azt írja hogy PEC 122 SB1040 és 2 dióda van benne , rá is van rajzolva , ki is mertem és úgy van .

Képet sem adatot nem találok Rolla hogy bemutasan de találtam egy hasonló képet IME ITT van

Meg egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket .
(#) Kovabe hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Sziasztok
A minap beüzemeltem első LCD kijelzös vezérlésemet és van egy olyan problémám hogy az LCD relé váltásra (230V-ot kapcsol) meggárgyul és össze-vissza karakterek tömkelegét irja ki folyamatosan. Ha az LCD-t tarto fedelet elhúzom a reléktöl 20mm-t kb akkor tökéletesen müködik.
A kérdés a következő, elég leárnyékolnom az LCD-t hátulrol vagy már a bekötövezetéket is érdemes?
(#) vicsys válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Válaszd szét a relék tápját a stab IC-től egy dióda+ kondi taggal.
(#) sakk3 hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Vettem 2 db relét és mind a kettő behúzórelé. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan vegyek( milyen néven ) kiengedő relét?
(#) kadarist válasza sakk3 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Keresd úgy, hogy váltóérintkezős relé. Ebben elengedő és behúzó érintkező is van. Egyébként milyet vettél, mert lehet, hogy az is ilyen.
(#) proli007 válasza sakk3 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Hello! Új relé típust találtál ki? Minden relé tekercsel működik, amit ha áram jár át behúz. A működtetett kontaktusok között lehet záró-bontó-váltó érintkező. Vagy is általában váltóérintkező van bennük, és ha ebből a nyugvó érintkezőt használod, akkor a relé behúzásakor bontja majd az áramkört. Mert az a gerjesztés mentes állapotban zárva van. Gondolom ez lett volna a téma. üdv!
(#) jdani hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Hali!. Egy kisebb erősítőben 2200µF helyet használhatok párhuzamosan két 1000µF kondit?
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Hello! Természetesen. üdv!
(#) sakk3 hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Szilárd test relét vettem.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) proli007 válasza sakk3 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Annak nincs "nyugvó érintkezője", mert működéséhez áram kell.
(#) Kovabe válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ok ezt értem és valoban a dioda nincs benne de azt nem értem hogy mi köze van ehez a kapcsolásnak a távolsághoz?
(#) kadarist válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
A zavar kisugárzódik, mit ahogyan egy rádióadónál a nagyfrekvenciás energia. Ha messzebb van, csökken a térerő és nem okoz zavart.
(#) pucuka válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
A jack egy csatlakozó fajta, többféle van belőle.
Bővebben: Link
Van még 2,5, ill 6,3 mm -es méretben.
A kábelt úgy kötöd, ahogy akarod, ill. ahogy a működéshez szükséges, ha mikrofont kötsz rá mikrofon, ha hangszórót, akkor hangszóró kábel lesz belőle..
(#) Kovabe válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ha a kijelzö mögé rakok egy földelt alulemezt akkor ki tudom szürni a zavart?
(#) kadarist válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Lehet. Próbáld ki! De inkább a zavarforrást kellene megszüntetni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) Kovabe válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
A zavarforrás a környezetben lévö kapcsolgatott 230V (szivattyuk illetve váltomotorok) szerintem. Ha megszüntetem a zavart akkor mit is csináltam? Az LCD, PIC, relémodul és a többi aproság összefügg. Sajnos kidobni semmit nem tudok de az árnyékolás szerintem megoldás lehet de még mindig nem tiszta hogy az LCD vezetékét is kell vagy csak magát az eszkzt.
(#) elektroncso hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok, egy elég amatőr kérdést tennék fel. A csatolt kapcsolásban az Rb vagyis ha jól értem a bázisellenállás mire szolgál? A többi alkatrészt értem, de erre nem jöttem rá.Netán előfeszíti a bázist, vagy visszacsatolás a szerepe? A választ előre is köszönöm.
Rajz
Nem tudtam csatolni, a linkelt rajzon az R1 és R3-ról van szó.
Máté.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) bokor28 válasza killbill hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Köszönöm a választ!
I
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia!
Nézd meg a 7-ik ábrához tartozó leírást: Bővebben: Link
(#) kérdező hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy kis relés áramkört, ami arra lenne alkalmas, hogy a régi TV-ben megfordítsa a hálózat "polaritását" abban az esetben, amikor úgy kerül a dugvilla a konnektorba, hogy a fázis jut a sasszira. Biztonsági, és kísérleti okból kellene. Amikor az antenna, (a kábel árnyékolása) és a sasszi közt megjelenik a 220V, át kell kapcsolnia. (Természetesen az antenna leválasztó kondenzátorral van a TV-be kötve.) Így még biztonságosabban üzemelne, és a javításkor is előnyös lenne. A lényeg, hogy mikor megjelenik a fázis a sasszin, a relé átkapcsol, és onnan kezdve a 0 lenne rajta. Valami tranzisztoros relés megoldásra gondoltam.
(#) gerdenes hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, kellene szereznem valahonnét DC tápcsatit HP MINI 210-hez, ami egy foxconn PJ065. probléma annyi hogy csak külföldi oldalakat találtam ahol kapni lehet, de ha lehetséges, kis hazánkból szeretném beszerezni.

http://www.dcpowerjacks.net/catalog/index.php?main_page=product_inf...d=1437
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) Addye hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kapcsolásban ezt a tekercset írják. Helyettesíthetem ezek közül valamelyikkel?

10 uH / 0,68A / 0,5R
10 uH / 0,4A / 0,7R
10 uH / 0,16A / 1,5R
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) pucuka válasza Addye hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Attól függ, mekkora egyenáram folyik át rajta. Azt mondod, hogy az eredeti ajánlásban 1,4 A (1400 mA) van, akkor én nagyobb terhelhetőségűt tennék, pl.
Bővebben: Link,
ebből baj nem lehet. Már ha elfér, mert ez nyilván nagyobb méretű.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Szép estet!

Csak annyit kérdeznek , hogy a PC tápban az egyenirányítás utáni tekercsnek bekötéseit megváltoztathatom? Úgy értem az 5Vdc részét át tehetem a 12Vdc ágra , mivel az vékonyabb és csak 1 tekercs van, az 5V-on 2 tekercs és vastagabb.
(#) gkari válasza kérdező hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Abszolút biztonság így sem lehetséges (pl. ha a betáplálásnál a biztosító elszállt, akkor a sasszi akkor is fázison van - pl. a csövek fűtőáramkörén keresztül -, ha a másik ág is a fázis. Egyszerűbb, ha vizsgálat, szerelés alkalmával a sasszin fázisceruzával, vagy műszerrel megnézed, hogy feszej alatt van-e, vagy sem. A legbiztosabb a leválasztó trafó.
(#) kérdező válasza gkari hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Természetesen javítani csakis óvatosan, leválasztótrafóval. De ez a relés dolog mégiscsak jó lenne, ha másért nem, kísérletnek.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia!
Az a baj, hogy a relének kellene egy viszonyítási alap, amihez képest meghatározná azt, hogy az adott ponton fázis vagy nulla van.
(#) mikrokapcsolo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
A viszonyítási pontod viszont nem lehet föld, mert tegyük fel, fordítva dugod be, a mért pontod és a föld között megjelenik a feszej, a relé fordít a tényfelálláson, és miután megszűnt a feszültség a sasszi és a föld között, a relé elejt, a polaritások megint felcserélődnek, és kezdődik az egész elölről. Ezzel egy relés berregőt készítesz, ami nem jó.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Illetve most gondolkoztam, olyat kellene csinálni, ami ha a két pont között feszt érzékel, akkor meghúzza a relét, és öntartóba kapcsolja rögtön, ezzel elkerülhető a "berregő" létrejövetele.
Következő: »»   2166 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem