Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1455 / 2501
(#) Doncso válasza painkiller23 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Persze. Meg kell keresni a hifi rajzát, kikeresni a végfokozat bemeneti ponját, ezt kivezetékeled a hátfalra mondjuk egy RCA csatira, majd ezt rákötöd az autós erősítő bemenetére.
(#) tcupper hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Sziasztok. A minap elkészult a szimetrikus tápegyszégem ami 36,1 voltot at pozitív és negatívat is. Szeretnék kérni kapcsolási rajzot, ami kb 100 wattos es konnyen elkeszitheto.
(#) reloop válasza tcupper hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
(#) speed008 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Üdvözletem!

Segítségeteket kérném egy problémában.
Egyik jó ismerősöm beállított hozzám egy SAL Active XB10/A subcsővel.

Az lenne a problémám, hogy meg sem nyikkan, sem a kis, sem a nagy jelszintű bemenetről megtáplálva.
Eddig max hangerőn szoba erősítőről meghajtva apró zizegést tudtam kiszedni belőle.

A tesztelés egy erős labortápról történt. A + és a vezérlő kábelen állandó 12.5v feszültséggel.

A csőbe egy TA8220H lapul. A táp kondija felrobbant. Esetleg ez nyírta volna ki a rendszert?
Miért van, hogy semmire sem reagál? A visszajelző led világít és ennyi...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Üdv!
Mitől robban fel egy tápban a kondenzátor?
Fordított polaritást kapott, vagy túlfeszültséget.
Vajon elviseli az IC bármelyiket is?
Nem sajnos.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Üdv!

Az elko 32 v-os volt benne ha jól emlékszem.
A polaritás felcserélésére van benne egy dióda.

Nem tudom mi lelte szegénykét...
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Eljut-e a táp az IC-re? A kimenetek beállnak-e féltápra, a 4-es (Standby) lábon van-e legalább 3V testhez képest?
(#) Gafly válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Leírásod alapján már amikor odahozták is annyi volt neki
Szóval meg kellene javítani.
Komoly (életfontosságú és drága szerveket érintő) műtét lészen
(#) speed008 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Ahogyan mondod.
Kemény műtét várható
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Összerakom és megnézem a pontokat.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
4 es láb 4 voltot kap.
Az IC feszültség alatt.


Azt hogy a kimenetek beállnak-e féltápra, az alatt mit kell érteni?

Bocsi, de még nem nagyon csináltam erősítőt.
(#) lukacsp válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Ha például a tápod 12V, akkor a 11, 12, 15, 16 lábakon 6V kell legyen, ezt jelenti a kimenetek beállnak-e féltápra.
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Működőképes IC esetén a 11, 12, 15, 16 lábakon a tápfeszültség fele (6V) mérhető.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Meg is van!
Innentől lesz a probléma. Az említett lábakon 0,05v feszültség van.
Ez akkor azt jelenti, hogy az IC halott?
(#) lukacsp válasza speed008 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szvsz. konkrétan igen. Tuttira DC-t mértél, igaz?
(#) speed008 válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Dc-t mértem
(#) speed008 válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Vajon, ha kicserélem az IC-t működésre bírhatom még az erősítő részét?
Vagy építeni kellene inkább egy új erősítő modult hozzá?

Nagyon köszönöm a segítséget mindannyitoknak !
(#) hackerfish hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy villámkáros Genius SW-5.1 HT mode erősítő javításával próbálkozom. A hibajelensége az volt, hogy a surround csatorna nem működött, a többi igen.
A szemmel láthatóan sérült alkatrészeket cseréltem ki először. Két ellenállást, elkókat és diódákat. Egy olvadóbiztosíték is van benne, de az ép volt. Majd két TDA végfok IC-t cseréltem ki a négyből. Így már szól a surround, de sípol, kattog, minden baja van. A kerámia kondikat is kicseréltem, jelenleg várom a másik két TDA-t.

Találtam hozzá a neten kapcsolási rajzot: Bővebben: Link
Meg tudjátok mondani, hogy a D4 és D5 (bal alul) milyen diódák?
Vásároltam helyettük újakat (mert azon a részen voltak a megpörkölődve az ellenállások R11 és R12) de nem biztos, hogy megfelelő típust kaptam, az eladó is bizonytalan volt.
Azért gondolom, hogy nem megfelelőek a diódák, mert ezen a részen melegszik használat közben, illetve ugyanezen a panelen a két gyári erősítő is melegszik. Az újak nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) sleepwalker21 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Üdv ! Nos a gitárpedál erősítő témájában eredmény született. Petemazi javaslatára 47 pF -os kondi némileg segített , de nem volt az igazi , aztán a gyanú a arra a tranyóra terelődött ami a bemenő jeleket erősítí az opamp számára. Itt volt a kutya elásva, ugye a rajzon szereplő kissé beszerezhetetlen típus ezért helyettesítenem kellett egy épp kéznél lévő BC 547 - es tranzisztorral , csakhogy az erősítési tényezője több mint 400x-os , hát persze hogy összeszedett mindenféle zavart ha a gitárt használta antennának . Ezt kicseréltem egy 2n2222A-s tranyóra (100x erősítés melett) és máris megoldódott a dolog , a pedál gyönyörűen szól immár zaj nélkül! (Bár egyszer hallottam benne egy kis földhurkot valamiért) Agépész , bátorkodom megkérdezni te mivel / hogyan oldottad meg az oszcillátor részét ? Nálam az eredeti nem nagyon akart működni , helyettesítenem kellett .
(#) reloop válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia! A D4, D5 Zener diódát pótolhatod például ZY12 vel.
(#) ares9281 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok, építettem egy 2.1 es erősítőt , amiből a mélynyomót egy dracula végfok hajtja, a két speakert peddig egy tda 7375 integrált erősítővel hajtom. A tda tápját egy lm317t-vel oldottam meg , fold - pozitív sínről.A bemenet egyik sávját mélyre kötöttem , s a két sávot nyilván a tda-ra. Az erősítők külön külön szépen szólnak viszont ha mindkettöt bekötöm akkor hallani lehet egy 50hz es zúgást,tehát ha valameikről lehúzom a bemenetet megszűnik a zúgás(az erősítők be vannak táplálva). Kérlek segítsetek, nem jövök rá a bajra... A zenét lehet hallani csak zavar ha lehalkítom.
(#) Ge Lee válasza ares9281 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Földhurok.
(#) manson1989 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok! Ha már draculánál tartunk, nekem is van egy és azt a jelenséget produkálja, hogy ha nyitott a bemenete akkor nem hallani semmit, ha zárt, ugye le van tekerve a poti, akkor halkan hallani egy kis zúgást. Ez mitől lehet?
(#) ares9281 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Erre valami megoldást tudnál javasolni, pl szűrő,vagy egyéb?
(#) ares9281 válasza manson1989 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Érdekes, én 2 drakulát is epítettem és nem hallottam zúgást... próbáltad poti nélkül?
(#) manson1989 válasza ares9281 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Nem próbáltam poti nélkül. Szerinted a poti hibás? Egyébként fémházas, és a doboz is fém. Földhurokra gondoltam az elején, de ha az lenne akkor szerintem mindig zúgna.
(#) Agépész válasza sleepwalker21 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Csatoltam a kapcsolást, amin van egy bekeretezett piros rész. Ezt a részt teljesen kihagytam.
Ehelyett egy SPDT kapcsolót kötöttem be (1 áramkör, 2 állás), aminek a középső lábát földre kötöttem. A két szélső lábát pedig az R22 és R23 lábaira. Ez kicsit hibrid megoldás, de így megmaradtak a C18 és C19 kondik, amiknek (ha jól tudom) az a szerepe, hogy a két fet ne kapcsoljon túl gyorsan. Remélem segítettem, és jó játékot a pedállal

(Egyébként nekem tetszik a hangja, sokkal jobb, mint az erősítőm beépített torzítója.)
(#) marone hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok !
Láttam erősítő kapcsolásokat, ahol színuszjel szétválasztását diódával oldották meg. (PP végfok)
Közben meg agyon-vissza dicsérték hogy ilyen meg olyan alacsony a torzítása.
Nem gagyi megoldás ez ?
Nincs valakinek valami szkópképe, hogy hogy néz ki az ilyen félhullám, mennyire torzul ?
Kösz !
(#) petemazi válasza Agépész hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Ne már, ~500 pénz a lomexben egy DPDT lábkapcsoló. FS-45 a neve. Igaz, a ledet nem kapcsolja fel, de arra ott a millenium bypass 2. Google kiadja.
(#) Agépész válasza petemazi hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Nem egészen értem, mi az a "Ne már" a hozzászólásod elején. Én ezt használtam, ez is hasonló lábkapcsoló. A bypass kialakítása szerintem inkább "hit-életi" vita, rengeteget olvastam fórumokat, cikkeket (hallottam a milleniumról is), de a legtöbben a saját megoldásukat dicsérik
Következő: »»   1455 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem