Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1459 / 2501
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Látok még a panelen diódákat, azokra is mérj rá! Az ellenállásokat is érdemes összehasonlítani a jó és a rossz csatorna között. A képen jobb oldalon a 0,22 ohm előtt mintha meg lenne kicsit sülve.
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Találtam is egy szakadt ellenállást a másik oldali 10 Ohm-hoz hasonlítva
(#) Anden hozzászólása Dec 6, 2013 / 2
 
Sziasztok!! Gondoltam megosztom veletek néhány képben, és információban az elkészült B5 végfokomat!
Igazából már több mint egy éve készen volt, de újra építettem, átdobozoltam, egy régi rossz erősítő dobozát kapta meg!
Info..: 300VA torroid, két, egymástól független szekunder 2* 2*28V
ALPS Blue Velvet japán potméter
Ledes visszajelzésű koppanás gátló, és hangfal védelem, piros (protect), kék (main) led!
Külön táp a két végfoknak
Aranyozott csatlakozók
Szálhúzott alumínium előlap, és alu hátlap
Egyedi Alumínium polírozott hangerő, és bekapcsoló gombok..

Remélem sikerül kedvet csinálni az építéshez!

Üdv! Anden
(#) Buvarruha válasza Anden hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Látom adtál a helyes elrendezésre is Szép munka!
(#) Anden válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Köszönöm!! Nincs is alapzaj, sem gerjedés, és elképesztő hangminősége van, legalább is nekem..
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Pisti! Csináltam egy tesztet az erősítőn. 4 db IC-t próbáltam ki. A próba úgy történt, hogy minden IC +/-15V ot kapot. A teszt a kimeneti AC feszültség mérés 1KHz szinusz jellel a megtörésig. A legnagyobb kivezérelhetőséget azOPA134 érte el, a sorrend lefelé : OPA134; LME49710; TL071; OPA604. Ezt a mérést még megismétlem +/- 17-18V al is.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Érdemes lesz a műveleti erősítő tápját növelni, mert az Output swing-ek eltérését észlelted ezzel a méréssel.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Mekkora áramot tudunk kivenni az IC felé a 2W os ellenállásokon keresztül? Én közel 10mA ert számoltam. Nem tudom az OPA134 nek mekkora áramigénye van teljes kivezérlésnél.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Csatolom a rajzot, hogy pozíciószámra hivatkozhass. Nem utolsó sorban így válik érthetővé a Fórumtársak számára a beszélgetésünk.
Az IC tápáramigénye a nyugalmi áramából és a kimenő pillanatnyi értékéből adódik össze. A kimenő áram csúcsértéke számításim szerint nem haladja meg az 1,2mA-t.
Ha a 2W-os ellenállás alatt R6, R9-et érted akkor áramukat a rajtuk eső feszültségből tudod meghatározni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Igen R8, R9. Bocsánat a Többiektől. Igen, így helyes, hogy a rajz is felkerült.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Az ezeken az ellenállásokon folyó áramot azért méretezzük a szükségesnél nagyobbra, hogy az erősítő jelentős terhelésekor bekövetkező tápesésnél is elégséges legyen.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
A 18V Zenerek után az IC +-17.2V kap terheletlenül, szinuszos terhelésnél (törésnél) az IC már csak +- 16V marad. Mi a teendőm? Talán ez nem is rossz érték.
A +-91V is bezuhan ilyenkor 82-83 V ra a biztik után a nyákon mérve.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Próbáld meg R8, R9-et csökkenteni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ezt azért mondod, mert az IC tápfeszültségének nem kéne ekkorát esnie. ?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
A Zener dióda adatlapján esetleg megtekintheted hogyan változik a letörési (könyök) feszültség az áram függvényében. Ha már van benne Zener, legyen egy kicsit masszívabb a stabilizálás
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Az R8, R9 10K 2W ellenállásokat kicseréltem 6,8K 2W ra nem esik semmit az IC tápfesz.
Max. egy kicsit jobban melegszik majd.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Akkor kérem megint a segítséged, mert ezekkel a testrészekkel és azok feszeivel nem vagyok képben.
A Zener sima Z18 2W os.
Pisti a 6,8K helyett mit lehetne betenni, hogy ne süssön? 2 db 12K 2w párhuzamosan nem nyírja ki a 2_W Zenert?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Hihetetlen, de még ennek is van témája.
A Zenert csak a rajta folyó áram érdekli, mindegy hogyan épül föl az előtét-ellenállás, csak az eredője számít. Szükség esetén vedd elő a Svájci-bicskát.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Légyszives segíts, ha előveszem a svájci bicskát akkor már nem kell többet forrasztanom.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Fixed 18V Low Dropout Voltage Regulator . Nem erre a megoldásra gondolsz?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Nem. Hagyni kéne azt az ellenállást melegedni. P=U2/R, azaz 70V*70V/6800 ohm. 720mW-tól csak nem áll fejre egy 2W-os ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) dckiller hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni és megoldást találni a problémámra.

Erősítő kikapcsolásakor hangos pattanó hang hallható a szórókból*. Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?

Köszönöm a választ

Nem só, és nem bors. Mod.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) reloop válasza dckiller hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia! A pattanás a kikapcsolási tranzienstől, vagy akár a kapcsoló szikrázásától is származhat. A témájában találsz rá megoldást.
(#) Koncsar hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok! Keresek olyan kapcsolást ami DC12V ból csinál 2 x 24V DC-t. A Baji elektroikának volt valami kitt je 100W teljesítménnyel. Egy kisebb erősítőhöz kéne az áramkör. Ha valaki tud egy linket küldeni, megköszönöm. Üdv
(#) ladislave válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia!
Ebbe a topikba kellene átnézned.
(#) Koncsar válasza ladislave hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) kormika hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok! Ma kaptam egy ismerőstől pár régi dobozt, amiben alkatrészek voltak. Az egyik kis dobozban egy sztereó erősítőhöz való alkatrészek voltak, panelostól, mindenestől. Felrakom a kapcsolási rajzot, szerintetek hány W lehet a kimenő teljesítmény, illetve mennyiren jó/rossz a kapcsolás? Ha nem érdemes vele vesződni, akkor inkább másra használom fel az alkatrészeit.

img005.jpg
    
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia! Egy kis információ: Bővebben: Link
(#) mindenes válasza Anden hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szép munka! És az érintésvédelem kialakítása is fontos szerepet kapott, ami nem elhanyagolható szempont
(#) mindenes válasza kormika hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Üdv. Ettől a végtranyótól ne is várj többet ha azt veszed hogy az egész konstrukció kb,. 30-40 éves fejlesztés ez az a kapcsolás ami illik hozzá, jól megtervezett táppal kb. max. 50-60W lehet.
Következő: »»   1459 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem