Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
CCS C fordítóhoz létezik ENC28j60.C driver fájl, vagy valami példaprogram amiből ki lehet indulni, hogy hogyan is lehet összehozni egy PIC-et ezzel az ethernet vezérlővel?
Nem biztod, de nekem úgy rémlik, mintha lenne a CCS demók között ilyen kód
A honlapja szerint a CCS C 5. verziója is tartalmaz egy webserver mintapéldát (PIC18F4550 + ENC28J60). (Azt viszont nem írják, hogy az 52664 bájtnyi program hogyan fér bele a PIC 32 kB memóriájába...)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
Köszi szépen. Hát ez nagyon jó kérdés
![]()
Sziasztok! Megépítettem EZT a C28J60 -ra épülő kapcsolást, amit itt az oldalon találtam a cikkek között. Most ott tartok, hogy minden kap megfelelő tápot (a pic 5V-ot az ethernet modul 3.3V-ot), de nem tudom, hogy kell beállítani az IP-címét és azt sem, hogy hogyan lehet megváltoztatni, mert a cikkben ez nincs leírva.
![]() Illetve biztos be van állítva valami alap cím, de a router-oldalán se látom, se telefonon (a programmal amint ajánl) nem tudom milyen címet kell megadni. Segítsen valaki legyen szíves. ![]() Előre is köszönöm! István
Igen, arra is rájöttem, (remélem jól), hogy azok a címek hex-ben vannak. DE! Mit kezdjek velük? Ne haragudj a kérdésekért, de nem csináltam még ilyet :/
Szóval ezt most a routerben kell beállítanom? vagy a programba kéne a router adatait beállítani? Mi a következő lépés ha a hardware működik és már csak szoftveresen kéne beállítani mindent? A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
IP-cím: $00-$03: a szerkezeted IP címe, ezt fogja használni.
Alapértelmezett átjáró: $04-07 ez a routered IP címe DNS-kiszolgáló: $08-$0B valószínűleg nem kell. Alhálózati-maszk: $0C-$0f az otthoni hálózat alhálózati maszk. MAC-cím: $10-$15 tulajdonképpen tetszőleges. A tartalmakat át kell alakítani hexadecimálissá, mert a PICKIT szoftvere csak azt tudja értelmezni. Nem a routerben, hanem a PIC-ben kell ezeket módosítani, az EEPROM mezőben.
Ja, így már értem, felprogramozásnál kell ezeket beállítani. Meg is találtam EEPROM Data nevű "ablakot". Viszont még annyi segítséget kérnék, hogy ezt milyen formátumba kell beírni? egymás alá új sorokban? Honnan tudja a program, hogy melyik melyik? A routerem adatait megtaláltam azokkal talán nem lesz baj. pl.: Internet IP Address: 188.4.105.2 (kitalált cím a példa kedvéért) Ha ez lenne az IP-jre a routeremnek akkor ezt kéne beírnom az EEPROM ablakban: BC 04 69 02 ?
Az egérrel a területre tévedve rájöttem, hogyan kell beírni...
![]() A tartomány van megjelölve a cikkben hogy hova kell beírni a router adatait... Kipróbálom és visszajelzek, egyelőre nagyon szépen köszönöm a segítséget!! ![]()
Nem akar működi, valamit szerintem nem jól csinálok
IP-cím: $00-$03: 192.168.0.10 (amit választottam) Alapértelmezett átjáró: $04-$07: 192.168.0.1 Routerem címe DNS-kiszolgáló: $08-$0B a routernél találtam kettőt is, kipróbáltam azzal is és nélküle is de semmi Alhálózati-maszk: $0C-$0F az otthoni hálózat alhálózati maszk: 255.255.255.0 MAC-cím: $10-$15 tetszőleges?: 13 5A 03 10 0A 18 Van valami ötleted? Pár órája szenvedek vele ![]()
Nem építettem meg az áramkört, de talán: reagál a pingre?
Hali!
Ki kéne találni "mi nem működik", a pic elindul-e egyáltalán, vagy a háló beállításai rosszak....
Szia!
Gyanús, hogy nem látom a router beállításainál, hogy ott lenne mint eszköz. Meg annyi esetleg még, hogy ez 18F452 -re van írva nekem meg 18F4580 van. De elvileg ez nem gond. Eddig 5V-ról ment a PIC és 3.3V-ról az Ethernet modul. A szintillesztő IC-t kihagytam, a cikk szerint elhagyható. Gondoltam arra, hogy ha a PIC 5V-ról megy akkor 5V-os jelszinteket "vár". Ezért most mindent 3.3V-ról hajtok. A PIC 3.3V-al is elindul ha jól olvastam. Így talán 3.3V-ról hajtva nem lesz szintillesztési gond (már ha van ilyen gond). Megpróbálnám először belső hálózatra beállítani, hátha a router beállításaival van gond. Egyébként a routerben kell valami portot kinyitni vagy Portforwardingot, MACfiltert használni? semmit nem állítottam be. ![]()
Hali!
4580 elvileg miért is nem gond? jelentős különbség van szerintem regiszterszinten, ezt szerintem csak a forrásszöveg ismeretében lehetne kijelenteni.... Gyanús nekem hogy még a configbitek sem stimmelnek...
Akkor néznem kéne egy másik programot aminek megvan a forrása C-ben
![]() Bár sok ilyen van, ugyebár google a barátom, de mégis, nem tudsz véletlenül mutatni egy működő kódot? (Akár PIC-re akár AVR-re)
Szia
Nem vagyok egy nagy LAN mágus de az tuti hogy a prtforward-ot be kell állitani és a hozzá tartozo dolgokat is mert nem fogja látni, illetve nem engedi ka a router ha nincs beállitva. A másik rézéhez nem tudok sokat szolni mert dáig csak érdeklödés szinten foglalkoztam a dologgal. Még annyi hogy szerintem az IP-cimeket át kéne nézni mert a 10-es egy ilyen router konfignál álltalában a wifi-s cuccok cime, nézd meg melyik cim szabad és azt add ki neki. A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Nincs valakinek egy THT ENC28J60 panelterve? Esetleg egyoldalas? Nagyon megköszönném, ez a rajzolgatás nem megy, mindig összekeveredek és keszekusz lesz az egész.
![]()
Hali!
Microchip gyári applikáció... De miért nem azzal a piccel építed meg ami a tervben is van? Egyébként előbb a routeren belülről működjön, aztán lehet kisérletezni kivülről
Rendben, megfogadom a tanácsodat meg a többiekét is és köszönöm az eddigi segítségeket!
Azért próbáltam ezzel a PIC-kel mert ez volt itthon ![]() A terv a következő: Felprogramozok egy olyan PIC-et ami a cikkben van, úgy ahogy Nedudgi írta: IP-cím: $00-$03: kiválasztok az Ethernet modulomnak pl.: 192.168.0.12-es IP-t (ez szabad, megnéztem a látható eszközöknél nincs ilyen. Ott csak a 10, 14, 15 végűek foglaltak) Alapértelmezett átjáró: $04-07 Ide a Routerem belső IP-jét írom (ez az amin elérem a böngészőben? "192.168.0.1" ?) DNS-kiszolgáló: $08-$0B kihagyom Alhálózati-maszk: $0C-$0f router beállítások -> Status -> Local Network -> Subnet Mask: 255.255.255.0 <- ezt beírom MAC-cím: $10-$15 nincs semmi szabvány lehet pl ez is?: 13 5A 03 10 0A 18 ?
Első körben ha a cucc IP címe és az alhálózati maszk megfelelő, az már elég ahhoz, hogy IP cím alapján elérhető legyen a PIC a belső hálózaton. Az alapértelmezett átjáró akkor kell, ha a pic akar netre net felé kapcsolatot kezdeményezni (pl. NTP miatt), de igen, ez az a cím, amin a routert is eléred a böngészőben. DNS meg arra kell, ha a domainnévből meg akarja tudni az IP címet, tehát szintén akkor kell, ha a PIC akar a net felé kapcsolatot létrehozni. Én DNS-nek 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et szoktam megadni ezek a google dns szerverei - könnyű megjegyezni a címüket. De hacsak nincs valami probléma, a router címe is jó dns szervernek.
Amúgy amikor összedugod a kábelt, akkor kigyulladnak a ledek, amik a kapcsolat állapotát mutatják (a switch/routeren és az ENC28J60-ra kötött ledek is) ? A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
Szereztem PIC18F452 típusú PIC-et. Csatoltam képet, hogy hogyan állítottam be a dolgokat. Ugyan úgy nem látom a routerben az eszközöknél... A két led szerintem normálisan működik, A zöld folyamatosan világít, a sárga pedig fel fel villan. A routeren is narancssárgán villog.
Már akartam írni:
A cuccodnak be kellene állítani egy statikus DHCP-t! Mert gondolom most dinamikus DHCP van beállítva a routerbe, így az nem tudja hogy neki csak egy bizonyos IPt szabad adnia a cuccodnak!
Nem árt tisztázni, hogy a routered kimenet auto-MDIX vagy sem. Az ENC28J60 nem az, s ha a router sem okosabb, akkor cross-kábellel kell összekötni.
Idézet: Nem kell, mert az eszköznek fix IP címe van. Meg sem fogja hívni a DHCP szervert... „A cuccodnak be kellene állítani egy statikus DHCP-t!” A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
Épp fordítva, sima kábellel kell összekötni!
Akkor pedig ha a ledek villognak, akkor a link stimmel, tehát a kábel jó. Valami magasabb szinten lesz a hiba, pl. a kristály stimmel a kontroller mellett? A PIC-ben a program fut?
A kristály stimmel 8Mhz-es mint a cikkben. A PIC-ben a program nem tudom, fut e, de kiolvasva is ugyan azt látom mint beírva szóval beleírja tuti.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |