Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   10 / 28
(#) balulau válasza pucuka hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia
köszönöm eme kimerítő választ.
Magyarán csak előfizetés kérdése az egész ? Feltéve azt hogy a soros vonalon történő parancskiosztást alaposan kitanulmányozom.
Video átküldésre nem kerül sor , ellenben hangátvitel jó lenne. Ha jól értem amit írsz ez azt jelenti hogy olyan előfizetést kell választani amin mindkettő lebonyolítható. Persze az a fajta kérdés még most is áll hogy ha a szolgáltatóval egyeztetve kiválasztva lesz az előfizetési csomag , akkor ezzel (vagy más) modullal(modemmel) a hangot analóg formában kinyerhetem az egyik kimeneti lábán? Puritán módon : A modul jelez a vezérlőegységnek hogy valami adatmozgás van, mégpedig hang, a vezérlőegység engedélyezi és a modul audio out kimenetén megjelenik az analóg erősíthető hang ?
A csomag alapú adatátvitel kezelésére visszatérnék amint kézbe kapok egy SIM900as modult (vagy mást) Viszont szívesen vennék minden további segítséget.

Szép estét!

Balu
(#) pucuka válasza balulau hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Olyan előfizetést kell választani, amit pl. a tabletekhez, laptopokhoz adnak.
Persze a modemek macerálását ki kell tanulnod, ezt "AT" parancsokkal teheted meg.
Nem tudom, nem hiszem, hogy követlen analóg hangátvitel lehetséges lenne, mert központ oldalon is modem van szembefordítva. A doksiban nézz utánna, hogy mi az a hangkimenet.
(#) bubuszoft hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Sziasztok.

Az lenne a gondom, hogy vae egy ilyen készülékem, nincs meg a telepítő lemeze. Magyarítanom kéne, letöltöttem az ActiveSync-et és a Sunnysoft Interwrite Pro progit. ahogy viszont ráteszem a számítógépre drivert kér, amit sehonnan sem tudok beszerezni már. A neve Microsoft USB Sync. tudnátok segíteni, hátha valakinek megvan esetleg. Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) dkarcsi73 hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Sziasztok !
Ha kiadok egy ATD+36xxxxxx; parancsot, az meghatározható valamilyen paranccsal hogy hányszor csengessen meg a modem?
(#) pucuka válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Szerintem próbálj meg az s1 regiszterbe egy számot ítni. Ez a csengetés számláló. Lehet, hogy csak a vételkor működik.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2013
(#) dkarcsi73 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
igen csak vételkor működik
(#) pici válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Aztgondolom, hogy mivel a modul híváskezdeményezése rengeteg tornyon "kapcsolón" megy keresztül és nem a modul indítja közvetlen a másik egység hívását se nem a csörgetését, ezért nem tudod a modulnak megadni.
Ha pontos csörgés szám kell akkor bajban vagy, ha csak 2-3 csörgés kell, akkor időalapont tudod megcsinálni. Hívsz, majd 2 mp után bontasz. Az már átfut a rendszeren. Ha le is rakod, egy kicsit ki fog még csörögni. -> teszt
(#) dkarcsi73 válasza pici hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Nem kell pontos csengetés szám. Nagyon megfelelő lesz az időalapos is.
Melyik AT parancsal bontom a vonalat?
Köszönöm a válaszodat
(#) MPi-c válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Idézet:
„Melyik AT parancsal bontom a vonalat?”

ATH
(#) pucuka válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Az s38 regiszterbe írhatod a vonalbontás késleltetést 0-255 ig.
(#) dkarcsi73 válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
köszönöm
(#) dkarcsi73 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
köszönöm
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok,
PIC és Sim900d modul közti kommunikációt próbálgatom és olyan problémába ütköztem hogy,:
Ha kiadok bármilyen AT parancsot rendre végre is hajtódik de ha a modultól érkező adatokat próbálom kezelni akkor jönnek a bajok. Pl. ha kiadom az AT parancsot arra a válasz OK, ha ez megérkezik csak akkor lépek tovább. De viszont ha a parancs AT+CPBR=1 akkor a telefonkönyv első bejegyzését látszólag kiolvassa és az adatokat elküldi és hyperterminálon is megjelenik de ha PIC-el várom a választ akkor az nem érzékel semmilyen karaktert! Tehát az OK választ azt érzékelem mint beérkező két karakter de a telefonkönyv listázásából érkező adatokat valamiért a PIC nem látja karakterláncnak.
Remélem érthető volt..)
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Egyszerűsödött a kérdés,: semmilyen modul felől érkező karaktert nem tudok értelmezni PIC-el.
A hyperterminálon megfelelő kiírja a válaszokat de ha pl. PIC eepromba akarom menteni az érkező karaktereket mindig 00 lesz benne.
(#) nedudgi válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Ha 00 a vett karakter, akkor a PIC soros portjának kezelése a probléma. A HyperTerminal figyelmen kívül hagyja a 00 karaktert.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) dkarcsi73 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A PIC-be betöltöttem egy olyan progit ami ahogy vesz egy karaktert azonnal továbbküldi.
Ez hyperen működik is, akármit nyomok rögtön vissza is jön. Ha viszont közbeiktatom a modult akkor semmi nem látható. Teszem azt ha AT ütök vissza kellene jönnie az OK válasznak.
Ha ebből a körből kiveszem a PIC-et akkor vissza is jön a válasz. Tehát olyan mintha csak a modul jelét nem venné a PIC.!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) nedudgi válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
(#) dkarcsi73 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Köszi
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok,
A fent vázolt gondra sikerült összegyűjteni a megoldásokat, köszönhető néhány fórumtárs írásának. Csak azért írom le hátha valaki belefut hasonlóba.
A jelszinttel volt a bibi aminek a megoldását csatoltam, a modulból érkező 3,3V-os jeszintet kellett megemelni 5V-ra!!
Illetve a vétel előtt engedélyezni és a vétel után tiltani kell az RCSTA.4 bitjét.
Azért szenvedtem vele többet a kelleténél mert a két probléma egyszerre állt fent.
De megoldódott, Köszönöm
(#) Ferkógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Eddig nem foglalkoztam GPS modulokal, viszont az egyik projectemhez szükségem lenne pontos 1pps jelre. Vásároltam egy ET-332 modult aminek az adatlapja szerint van ilyen kimenete.
A modul működik rendesen, PC-vel összekötve küldi az adatokat, viszont az 1pps kimenete folyamatosan alacsony szinten van. Ezt a kimenetet programból kell aktiválni vagy állandóan kellene szolgáltassa az impulzusokat?
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Nem ismerem a modult, de nem kell véletlenül felhúzó ellenállás ?!
(#) Ferkógyerek válasza kissi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Természetesen próbáltam felhúzó ellenállással is, de semmi.
(#) erdoszoli válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia!
Mivel nézted hogy folyamatosan alacsony szinten van ? Mert én azt látom az adatlapban hogy 1pulse/sec , ez a modulon lévő proci órajelétől függően akár a nanosec impulzusszélességbe is belemehet. Tehát pl egy multiméterrel mindig alacsony szintet fogsz látni , pedig egy igen keskeny impulzus megjelent közben. Szkóp lenne célszerű ennek vizsgálására.
Nem használtam még ilyen modult szóval bocs ha lényegtelen volt az infó
(#) Ferkógyerek válasza erdoszoli hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Analóg szkóppal néztem illetve hosszu távon leddel. Csupán resetkor vált egy pillanatra a kimenet magas szintre. Teszek egy számlálót a kimenetre, ha jön bármilyen keskeny impulzus azon látom a változást.
(#) Ferkógyerek válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Sajnos ez sem jött össze, marad egy másik modul használata.
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok,
A SIM900D modullal automatikusan szinkronizálható a pontos idő?
Vagy mindenképpen kézzel kell beállítani?
Üdv
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok,
Mit ronthattam el ha a SIM modul minden induláskor ezt írja : IIII
Illetve feljelentkezik a hálózatra is mert kicsörög de semmilyen AT parancsra nem reagál!!
(#) increduluszoltan hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Üdv Uraim!
Mi egy ilyen egységet szeretnénk a meglévő DSC riasztó mellé:
DSC GS3055-I..
hogyan sikerülhet megoldani,hogy hanghívással kommunikáljon,ne SMS-sel..mi a monostabill állapotra tippelünk,de lehet,hogy tévesen?
Olyan GSM pagert akarunk,amelyik tudja a távriasztást,több számról is,ki-be riasztásnál,legalább az egyiket jelezze,és ezt ne SMS-sel,mert akkor már nem egy olcsó megoldás..az amúgy sem olcsó készülék..
Esemény esetén képes legalább három számot felhívni, sorrendben,ha nem venné az első,majd a második fel..
Tudja ez ezt?
köszönöm a türelmeteket!

gs3055.pdf
    
(#) KBal76 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Sziasztok,
Valakinek van Qualcomm L50 GPS modullal tapasztalata, milyen buktatói vannak? Mármint, összeraktam neki tápot, illetve minden lábra amit a leírása szerint kér, ill. megkapja a bekapcsoló impulzust is az on/off lábra, de nem szólal meg, még az 1PPS lábán se jelenik meg a jel, tehát vagy alszik vagy valamit nagyon nem jól csinálok. Szóval elakadtam, jól jönne némi tipp.
(#) KBal76 válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Opsz, elírtam, Quectel L50 GPS modulról lenne szó.
Következő: »»   10 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem