Fórum témák
» Több friss téma |
Ja és ezt a szoftvert használom automata kikapcsolás nélkül, annyi különbséggel, hogy nekem 3,7 V-os akkuhoz van beállítva, ez pedig 9 V-os telephez.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
Köszönöm a segítő szándékodat!
A DC-DC konvertert még bütykölni fogom,teszek bele nagyobb induktivitást s ha kell módosítom az 1 ohm ellenállást is.A 'CKDIV8" nincs bekapcsolva,nem az a gondom.Amikor bekapcsolom a készüléket (teszt gomb),azonnal kiírja a feszültségeket (elem és 5V) és rögtön vált Teszt... üzemre,egy-két másodperc alatt van mérési eredmény és csak mutatja........mutatja,sok az időzítés,ezzel van bajom,ezt kellene csökkenteni,sok nekem (személy szerint nekem) az a 28 mp ami a beállítás a szoftverben,elég lenne a fele-harmada is,ha lehet ezt átírni egyáltalán.Megmondom őszintén,én a szoftver átírásban abszolút sík vagyok,de ha valaki elmagyarázza,megtanít rá,én átírom még még a csillagos eget is.Ha tudnám,hogy mit és hol keressek,az ott lévő adat helyett mit írjak,én megtenném s a cél érdekében hajlandó vagyok 77 szer újraprogramozni az atmegát,ha tönkremegy,veszek másikat.Még valami,nálam az 1,09 verziónál nincs önteszt,helyette kirak egy kérdőjelet,mint ha csak azt "kérdezné" Milyen öntesztet akarsz? és már vált is a mérésre.
WITH_SELFTEST .
Ez aktiválja a teszt funkciót , ha éppen kell , de ezt át kell akkor állítani , illetve a programban megváltoztatni. Alapértelmezése : CFLAGS += -DWITH_SELFTEST NO_AREF_CAP És ezzel a funkcióval tudod változtatni , hogy az adott ponton van e kondenzátor vagy nincs. Ami rövidebb funkció időt tesz lehetővé a kondenzátorok cseréjével , ha van, és úgy van beállítva a szoftverben. Alapértelmezése : CFLAGS+= -DNO_AREF_CAP A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
Köszönöm a segítségedet!
Nem tudtam előbb írni,pocsék volt tegnap este a netem,az előbb harcoltam a szolgáltatóval.
Én is csatlakoznék a kéréshez: ha adnál egy linket, esetleg valahol leírnád, hogy egy abszolut kezdő - mint amilyen én is vagyok - hogyan fogjon hozzá egy forrásprogi módosításához és újrafordításához. Előre is köszönöm !
Pluto társunk azt hiszem elég jól össze szedte , mi a lényeg.Akinek nehezebben megy az többször olvassa el , illetve lépésről lépésre haladjon , hogy a sok információt könnyebb legyen elsajátítani.Ha netalán még ezen kívül lesz akadály , akkor természetesen itt vagyunk.
AVr Studió mindenféleképpen kell hozzá. Itt található
Szia!
Most olvasom a kérdésedet. Nem tudom, azóta döntöttél-e már? Az igazság az, hogy az árához képest eléggé gagyi készülék. Kíváncsiság okán rendeltem egy hasonlót (igaz olcsóbban, mert liciten szereztem). Nos Atmega8-al megy, ami még nem lenne baj.De a belerakott alkatrészek 90%-át ismerte fel jól. Triac-ot egyáltalán nem! Kondik, ellenállások, tekercsek értékénél legalább 20%-os eltéréssel mért. Kis értékű kondiknál viszont akár 200-250% is volt az eltérés! Megéri a fáradságot valamelyik itteni fejlesztést megépíteni!
Atmega 8 as procival épített verzió az még a régi verzió.
És gyanítom , hogy aki sorozatban gyártja , és adja el az nem igen fog ügyelni a jó minőségű alkatrészekre , és a jó beállításokra sem.A lényeg sokat adjon el belőle , ami persze maga után vonja azt , amit leírtál. Az új verziót , ha valaki megépíti , és jó minőségű alkatrészeket használ a műszer pontos lesz. Főleg itt már esr mérés is van ami 0,01 ohm tűréssel dolgozik ez gondolom elég pontos nem ? A kapacitás megléte is fontos , de az esr érték még inkább , és a feszültség vesztesége , amit % ban jelez ki. Nálam pontosan mér mindent az alkatrészek szórást viszont semmilyen műszerrel nem lehet kiküszöbölni , tehát minden műszernél vannak eltérések.
Idézet: Tudom, hogy így van. Ahogy írtam, csak kíváncsiságból vettem meg, hogy tanulmányozzam egy kicsit. Nem voltak illúzióim. Igazság szerint az alap licitért és a szállítási költségért vettem meg, ami töredéke volt a tényleges árnak. Ha csak az Atmega-8 és a kijelző árát nézem, már pénzemnél vagyok.„Nálam pontosan mér mindent az alkatrészek szórást viszont semmilyen műszerrel nem lehet kiküszöbölni , tehát minden műszernél vannak eltérések.” Másrészről a ládafiában található néhány szovjet ezüst-mica kondi a maga 0,3%, ill. 0,5% tűrésével és pár 0,1%-os porcelán testű fémréteg ellenállás. No meg ott lapul még egy TESLA gyártmányú Wheatstone-hidas LRC mérő is Q és tangens delta mérési lehetőséggel.
Szervusz!
Idézet: „No meg ott lapul még egy TESLA gyártmányú Wheatstone-hidas LRC mérő is Q és tangens delta mérési lehetőséggel” Engem ez a készülék érdekelne, a típusa, illetve, ha van, kapcsrajza (remélem, hogy a gugli kegyes lesz, de ebben nem bízhatok...). Meg a műszeréről egy közelképet, ha szabadna kérnem szépen... Van egy Q-ban kalibrált, cseh nyelven feliratozott alapműszerem, és hátha sikerülne mögé egy áramkört összeraknom... Köszönöm előre is!
Nem csak a gomb van meg, de akár már a zseb is! Van műszerdobozom (persze ez már nem az eredeti), amibe be tudnám építeni
Sziasztok!
Lehetséges lenne valahogy a programot úgy átírni, hogy tudjon 130V-ig zénert mérni? Építettem egy egyszerű step-up konvertert ami tud 120-140 voltot kiadni. Már csak ezt kellene illeszteni az elektronikához, meg a programot átírni hozzá. Ötlet? Ha kell valakinek az egyszerű konverter rajza, felteszem.
Hali!
átméretezed az előosztót, és a tizedespontot eggyel odébb képzeled
Sziasztok!
Nos, hamár mindenki épített egyet, gondoltam én is. Igaz ez az alapmegoldás, Atmega 8-al, de meglepően pontos. A szoftver magyarított. A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Ez király! Grat! Hol lehet ilyen dobozt szerezni ? Én olcsó verzióban építettem, piaci műszer "tokjába", természetesen még nem a végleges verzió a kinézet. Meghagytam 2 gyári műszerzsinór kivezetést is és 1-3 láb rá van kötve, hátha kell alapon.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Szia!
Bp-en a Lomexnél van ilyen, de a kitámasztóláb, már egy MI-64 tönkrement műszerből való, úgy-hogy összeépítés. Az LCD előlap szintén saját. Egyébként nem tudom mi a gond a tiéddel, csak egy előlap kellene rá és ok. Ja és egy tanács: Építettem már adott dobozba új dolgot, a nem szükséges lyukakat műgyantával kitöltöttem (előlap takarja). Ha átgondolod, egész "pofás" lehet a tiéd is, sőtt még "műszeresebb" kinézete lenne. Üdv: Zsolt A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Sziasztok.
Valaki megtudná mondani, hogy a jelenleg elérhető forrásfile-k közül melyikekben kell módosítgatni ahhoz hogy magyar ékezet helyesen jelenjenek meg a kijelzések? Üdv.
Kedves Mesterek!
Meg tudnátok mondani, hogy hol szereztétek be a 0,1%-os ellenállásokat? Már "széltében-hosszában" átbogarászte a NET-et de nem találok elérhető 680ohm/470Kohm ellenállást. Ahol eddig néztem: Lomex, RET, RS-online, Elektrokontha, HEstore, TME, Conrad és még néhány helyen, amire nem emlékszem. Egyedül a distrelec-nél találtam, de ott darabja ~4 euro netto, viszont ezt pofátlan rablásnak érzem... Köszi!
Szia!
Senki sem állította, hogy olcsó. Bár ha jól emlékszem, ennyit azért nem fizettem érte. Ha fővárosi vagy akkor nyert ügyed van. Be ballagsz ide. Személyesen és megrendeled. Telefonálnak ha meg van. Én már több "egzotikus" cuccot rendeltem és előbb utóbb mind meglett. Nálam ez úgy nézett ki, hogy 1206-t rendeltem, ebből lett egyszer 0804 és mini MELF. (Természetesen a film már ekkor megvolt, pedig ezerszer megfogadtam, ha minden meg van csak akkor ...)
Hali
hestoreban vettem 118+562ohm os ellenállást meg 221k+249k ellenállást úgy gondoltam ezeket sorba kötöm. Ez hülyeség volt? mind precíziós 0,1% pontos A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Jól gondoltad. Az úgy jó ahogy van. Csak ha SMD változatban építesz, akkor macerás egy picit a beszerzés. Bár lehet keverni is. Ráadásul ebben az esetben a vonalvezetés is egyszerűbb.
Szia!
Természetesen nem volt hülyeség Köszönöm az ötletet (hogy kibogarásztad a megfelelő értékeket!) ha nem sikerül beszerezni "egyben", akkor így csinálom én is. Üdv.
OK! Köszi az ötletet, már beszéltem velük, várom az ajánlatot.
Máshol csak horribilis árakért volt itt így meg azért jóval kevesebből megúsztam.
nem volt nehéz mivel rengeteg érték van talán egy perc kellett az egészhez
Szia!
Bocs a késésért. Elő kellett varázsolni a kamra mélyéről, de itt egy fénykép a TESLA RLC mérőhídról.
Ezt találtam róla az Elektrotanyán: Bővebben: Link
Illetve van még egy román Softpedia-s link, de azt hiszem oda regisztrálni kellene. Bővebben: Link
Köszi!
Sajnos az alapműszerem nem ehhez való Megtaláltam én is ezeket a linkeket, az elektrotanyás az egy maszat, a románra meg regisztrálni kell... De féltik... Nem baj, majd lesz valami egyszer csak A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |