Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   48 / 52
(#) shoginc hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Üdv mindenkinek, szóval belefogtam egy ilyen kijelző építésébe az LPT porton keresztül a cikkek között található kapcsolás alapján. A dolog nekem nem működik, a képernyő frissítésekor (scrollozáskor) időnként bevillannak a képernyőn nagyobb pontok, más semmi. Potival kontrasztot tudok állítani, szal valószínűleg nincs gond a kijelzővel, kábelezést többször is ellenőriztem. Mi lehet a gond?
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Nos, most fele akkora vezetékkel forrasztottam újra, mostmár semmire nem reagál a kijelző, a kontrasztot ugyanúgy tudom állítani.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013

DSC_0003.jpg
    
(#) Honki válasza shoginc hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Szia! Ez a tesztképernyő? Túl nagy a kontraszt, csak a felső sor kockáinak kellene látszani, ha csak tápot adsz neki.
(#) shoginc válasza Honki hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Igen, ha nincs csatlakoztatva az LPT portra ezt adja be, a potival pedig mindkét sor kontrasztja egyszerre változik..
(#) shoginc hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Hoppá, ezt vettem észre, eddig nem is figyeltem meg jobban... Valószínűleg ez okozza a galibát.. Sajnos nem biztos forrásból szereztem a képernyőt, így az is kérdéses hogy működik-e rendesen...

Hmm... Vajon mekkora ellenállás kellhet oda neki?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) _vl_ válasza shoginc hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy kell oda ellenállás.
(#) san398 válasza shoginc hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Van a kijelzőhöz adatlapod? Tudod mekkora feszültséggel működik? Van olyan ami 4V van olyan ami 4,2V van 5V-os! Az adatlap a hiányzó alkatrészre is adhat választ.
(#) shoginc válasza san398 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Adatlapom sajnos nincs. A rajta feltüntetett mindenféle számsorra rákerestem, semmit nem találtam róla a neten. Érdekes egy darab. A gyártó valamiféle ELCOM Ltd.

Szerk.: Rátaláltam erre, eredetileg egy ilyenben működött.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) kuki197 hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Sziasztok érdeklődöm hogy a TFT kijelzőm elromlót és helyette ccfl kijelzőt be tudom e rakni?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Robi1989 hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok!Segitseg kelene...Van egy asus lcd kijelzom es az a problema vele hogy a soteteb reszeken piros pixelek vanak es zsibognak...Meszirol nem lehet nagyon latni de viszont kozerol nagyon zavar...Mi lehet a problema?Elore is koszonom!!!
(#) sirály12 válasza Robi1989 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Esetleg rosz minőségű vga kábel, vagy a tápban kezdtek elfáradni a kondik. Más gépen is csinálja?
(#) Buvarruha válasza kuki197 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Ez nagyon kemény. Több dolognak kellene utána nézned!

1: Mi az a CCFL.
2: Mi az a TFT.
3: Magyar helyesírás szabályai.
(#) Robi1989 hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Igen mas gepen is csinalja mindenel probalkoztam csak meg a vga kabelel nem megprobalom hatha segit es szolok!Koszonom
(#) Robi1989 hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Nem segit a masik vga kabel sajnos...
(#) rockersrac hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok! Két nap szenvedés után( DB25 kábel volt itthon, de mint kiderült csak a db9-es portnak megfelelő erek vannak benne bekötve, és több nem is volt benne sajnos, így végül egy olcsó dvi kábelt áldoztam fel, abból is épp elégséges számú eret sikerült ,,összeszedni"-így viszont van 3 méter kábel hozzá... ) A doboz tetején a két kiálló micsoda az két poti tengelye, balról a kontraszt, jobbról pedig a fényerő állító poti. A képek nem lettek a legjobbak, mert kicsit karcos a telefon optikája amivel csináltam, és jelenleg nincs jobb kép csinálási lehetőségem...
(#) san398 válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Jó lett, hogy bedobozoltad! Egy apró észrevétel: Trimmer potit tettem volna bele a helyedben, de ha már muszáj kivezetni akkor mindkét potit a hátlapra raktam volna.
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Ja ami kimaradt: az oldalon található lcd kijelző pc-re cikk alapján dolgoztam, és nem kellett hozzá a driver amit a cikk említ, működik hibátlanul. Win XP SP3 van fent.
(#) rockersrac válasza san398 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Huzal potit tettem bele, mert 200R meg 3K3 poti került bele, ugyanis ezek voltak itthon, és low cost jellegű a dolog. Majd a potikra csináltatok tekerő gombot, mert most elég nehéz a jobb oldali potit tekerni(ami egyébként a fényerőt állítja) Tudom pazarlás huzal potit beletenni, de ennyire futotta a költségvetésem jelenleg. Egyébként mindenképp ki akartam vezetni a potikat, hogy könnyen változtatható legyen a fényerő és a kontraszt(ugyanis kicsit fényerő függő is a kontraszt) Majd ha lesz pénzem akkor kicserélem őket egyforma fémházas potira. De azért köszi a kritikát!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
És a gnd az nem lett külön befűzve a csatlakozóba, hanem az árnyékolásra van egyből kötve, közvetlenül a catlakozó házán keresztül... Szóval a molex csatlakozóból csak az 5V van kihasználva, a gnd szál le van szigetelve zsugorcsővel a végén, hogy ha esetleg olyasmihez akarna érni amihez nem kellene, akkor ne tudjon zárlatot okozni sehol...
(#) tcupper válasza shoginc hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia, Ez egy Elcom Euro 2000m pénztárgépbol való. Nemtudom hogy jutottál hozzá, de inkább azt hadjuk. Szerintem nincsen esélyed ennek a kijelzonek a vezérlésére.
(#) rockersrac válasza tcupper hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Nagyon egyszerűen hozzá lehet ilyenhez jutni, pontosabban lehetett. Méhtelepen én is jutottam hozzá ilyen gépből alkatrészhez(monjduk én a táp részétől-pontosabban a trafójától, meg a hálózati zavarszűrő egységtől- szabadítottam meg, az egyébként többszörösen elázott masinát-és a tápja hibátlanul működik! 2x12VAC 60VA hiperszil magra tekercselt trafó volt benne. Hülye lettem volna otthagyni, főleg hogy szinte ingyen volt...
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy JetAudiohoz van olyan plugin, ami használható információt szolgáltat az lcd smartie számára? Meg a másik kérdésem: hogy tudom azt megcsinálni, hogy az lcd smartie csak azt írja ki amit én szeretnék? Mert JetAudiot használok, és a winampot nem szeretem annyira, de az lcd miatt nem akarok átszokni winampra...
(#) rockersrac hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Az lcd smartie a winampnak melyik dll file-ját használja az adatok olvasásához?
(#) zenetom válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Szia!
Nem dll-t használ, hanem un. üzeneteket küld a winampnak, amiknek a visszatérési értékükben van az adat. Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza zenetom hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Hogy tudom ,,rávenni" az lcd smartie-t, hogy kommunikáljon a JetAudioval is?(meg esetleg jetvideoval, hogy mennyi van a filmből, stb-de ez nem annyira fontos) Mert az az igazság, hogy nem igazán akaródzik winampra váltani ezmiatt...
(#) bbb válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia!

Két perc keresés után erre jutottam:
LCD Smartie fórum
(#) szab0lcs hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Szia, az én kérdésem az hogy a 25 os foglalat helyett mit tudnék rakni mert nincs az alaplapomon
(#) pipi válasza szab0lcs hozzászólására (») Feb 11, 2014 / 1
 
Hali!
Smartie-hoz létezik usb-s hd44780 kompatibilis vezérlő.
LCD2USB a kulcsszó
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) szab0lcs válasza pipi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Valami nagyon egyszerű megoldás van pl. Aurdino Egy pro minivel lehetne valahogy ??
(#) szab0lcs válasza szab0lcs hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
2*16-os képernyőm modulom van
Következő: »»   48 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem