Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 16
(#) Rik válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Így van.
(#) Beringer 600 válasza Rik hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Próbálj meg bele való alkatrészeket meg szerezni.
(#) Rik válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Rendben.Köszöntem.
(#) Bandika_23 hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Helló

Van egy SAF2070 tipusú autós erősítő,aminek a hangfalkábeleit rövidre zárták,és azóta tilt a védelme(piros led)
Nos a táp fetek középső lábait kikötöttem,és a ld kb 5mp múlva zöldre vált majd ismét pirosra.
Hogyan tudom ellenörizni,a tápfeteket,hogy jók-e?? Zárlat az nincs rajtuk,bár nem forrasztottam ki őket.
A végfetek azok egyik oldalon totál zárlatosak,de én a táp helyes müködését akarnám ellenőrizni,melyik átkötést vágjam el,hogy a két végfokot leválasszam a tápról??

Bandi
(#) oriza hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Próbálnék életre kelteni egy Pro sal 240 W 2/1 erősítőt (belül ezt találtam: sal saf 3070). Bekapcsolás után 3 - 4 mp múlva zöldre vált a led, a jobb és bal oldal tisztán szól. Igaz, csak 100/150W-os szobai hangfalakkal tudom most próbálni! A basszus csatorna szabályozható, de nagyon halk. Nem látszanak égésnyomok, éppen csak langyos a nyák közepén néhány smd tranzisztor. Nincs kapcsolási rajzom.
Merre induljak, mit ellenőrizzek?
Köszönöm a tanácsokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) Beringer 600 válasza oriza hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Hali! Akkor nagy baj nincsen ha zöldre vált a led.Szerintem ott a potikkal,vagy az át kapcsolókkal lessz a probléma.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Beringer 600 válasza oriza hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Forraszd ki a kis potikat,és az át kapcsolókat,és próbáld befújni kontakt sprével, VD-40,vagy néhány csepp varrógép olaj,műszer olaj.
(#) kriszgab hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Van egy Prosal, 4 csatornás, 300 wattos erősítőm, a nyáklapra az van írva, hogy SAF4050. A problémám az, hogy a R11-es ellenállás elfüstölt. Nem látni rajta a színkódot. A Q3 tranzisztorból pedig letört egy darab. Ha valaki meg tudná mondani ezeknek a kütyüknek a paramétereit azt nagyon szépen megköszönném!
A mellékelt képen bekarikáztam a helyét mind a két kütyünek!

Előre is köszönöm a segítséget!!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013

SAL.JPG
    
(#) varbence112 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Helli! Segítséget kérnék, egy SAL SAF-2070-es hez egy kapcsolási rajzot kérnék! Ha valakinek sikerül találni nagyon szépen megköszönném! Minél hamarabb aktuális lenne! Köszönöm szépen minden segítséget előre is!
(#) levaitamas válasza varbence112 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hello! Azt sokan keresik, köztük én is.
(#) varbence112 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Az enyémnek csak olyan hibája van, hogy a jobb oldal nem szól, és a kimérés egyszerűbb lenne ha meglenne a kapcsolási rajza :/
(#) Beringer 600 válasza varbence112 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Hali! Ki cserélted a hibás oldalon az irfz44-et? esetleg még nézd meg az előtét el
lenállásokat,a vastag szürkét most nem tudom hogy 0,22.0,33.0,47ohmosok.
Nézd át a vezető sávokat amelyek a kimeneti csatihoz vezetnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) varbence112 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Nem néztem még meg, de Köszönöm! Csak hétfőn tudom megnézni, esedékesen a irfz44-es vezérlő lenne a baja, azt mi lőhette ki? Hidalás lehetséges?
(#) Beringer 600 válasza varbence112 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Ha az egyik oldala szól,akkor nem zárlatos semmi,mert akkor a táp nem kapcsolna be,tudod a pirosról zöldre.A kapcsolókat,és a kis potikat át kell nézned,hogy jók-e.Tapasztalatból írom mindezt.Ment pü:
(#) varbence112 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
köszönöm
(#) jannus hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Sziasztok!

van egy Sal wrx 10se/A subládám, ilyen: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8541

A gond hogy csak a protect led világít rajta ha be van kötve.
Most szétszedtem, egy 12 V-os akksira kötöttem a 12+ és a - csatlakozót.
Ha a rem -et a 12 volttal rövidre zárom akkor csak a protect világít.
Ha csak a 12+ és - van bekötve akkor értelemszerűen semmi nem világít.
Multiméterrel rámértem ide-oda és az az érdkes hogy ha a +12 ágból kiveszem az olvadó biztositékot akkor is van mérhető értékem.
Azaz +12V-------- akksi csatlakozó
multiméter fekete vége a - csatlakozón a piros vége a biztosíték erősítő felöli végén, azaz a +12 V elvileg bele se megy az erősítőbe mégis van rajta 2,68 V!
Miért lehet?
Ha ugyan így biztosíték nélkül a multiméter piros végét az akksi +12 végére teszem majd a fekete érintkezőt az rca külső érintkezőjéhez akkor is jön a +12 V!

Mi lehet a baj?
(#) mardel123 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok.
sal 2070?
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a táp oldalon milyen alkat részek vannak a hűtőbordán mert van nálam egy erősítő de hiányzik 2db alkatrész de nem tudom milyen. (2db MOPEC F12C20A megvan de nem tudom mi van vele szemben).
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) fry hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Üdvözlet.

SAL WRX 2090el lenne problémám. Az a bizonyos piros LED folyamatosan világit, pontosabban, ha a REM kábelt lekötöm, akkor elalszik. Áramot kap rendesen. A ládába menő hangszorókábel pozitiv és negativ előfordulhat, hogy összeért. Biztositékkal minden rendben.
(#) radotom válasza jannus hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Az rca szélén és az akkumulátor között azért van meg a 12 V mert te akkor a negatív oldal felől méred annak ott is kell lenie mert a negatív nincs megszakítva:
Méregesd ki a diódákat azt ajálom de ez csak egy tipp: :d
(#) Beringer 600 válasza mardel123 hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Hali! hát az egyik oldalon a két db dióda szokott lenni,míg a másik oldalt a táp fetek.2.4.6
(#) csorba janika hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok ! Hozzám került egy SAL SAF 4050 -es erősítő a következő problémával.A tápja indul (zöld led világít igaz először 1s -et piros utána átvált),de viszont meg sem akar mukkanni. Cseréltem benne egy TL494-es IC-t,és találtam az IC mellett egy szerintem 7V5 voltos Zener diódát ami komplett zárlat oda vissza. Mostmár a zöld led vibrál és hol 300mA-t vesz fel hol felszökik egészen 5-600mA -re a dióda kivétele után. Szeintetek mi lehet még a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) barany35 hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Hibásként vettem egy SAL 2070 (240W 2CH) típusú erősítőt azzal a céllal, hogy megjavítom. Beázás nyomai láthatóak rajta.
Hibajelenségek:
-táp led piros,R26 el van égve,nem tudom az értékét.
-kimeneteken ~5,4V egyenfeszültség van
-R26 el van égve,nem tudom az értékét.
Látszólag minden más jónak tűnik.Végigolvastam a fórumot, tudom hogy nincs kapcsolási rajz sehol.
Valaki esetleg meg tudná mondani nekem ennek a 2 ellenállásnak az értékét? Vagy valakinek van további ötlete/javaslata? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) zoltan25 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy SAL névre hallgató 300watt 4ch -s erősítőt.
Viszont a kocsimban egy 240watt -os található. Rákötöttem az új erősítőt és semmi.
Konkrétan a led se pirosan sem pedig zölden nem csinál semmit.
Ez mitől lehet?
Pedig akitől vettem annak tökéletesen üzemelt.
Milyen hibát keresek, vagy a kábelezésben lenne a gond mert most már az ennyim sem működik?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) levaitamas válasza zoltan25 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Meg kellene mérned az erősítő kapcsain a tápfeszültséget és a polaritást leellenőrizni.
(#) Tas84 válasza barany35 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Helló,

R26 = 100R
(#) barany35 válasza Tas84 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
Most nézem, hogy 2x írtam le az R26-ot. A másik R20 akart lenni.
Esetleg ennek is tudod az értékét?
(#) Freeur hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok tanácsot kérnék vettem egy használt SAL wrc edition erősítőt mikor bekötöttem először nem működött csak a piros led aztán párszor ki be kapcsoltam a rádiót 3 darab 15 amper-os biztit elvitt hát mondom nem lehet ez bele teszem a 4.-et is be indult szólt a zene 4 sec fehér füst kis láng határozott mozdulattal kirúgtam a kocsiból repült 3 métert minden kábel kiszakadt belőle megint összeraktam rádió bekapcs müködik ! rádió beállít szépen szól csak egy ládát hajtok vele hídba kötve . a kérdés az hogy mi lehett a baj esetleg számíthatok rá hogy megint kigyullad?


bekötésről annyit hogy 2 10 es kábelt húztam az aksiról az erősítőre direktbe (tom hogy ide kéne egy biztosíték csak holnap tudom beszerezni) + 1 kábel "remote"ra a rádióból ez egy 12 voltos kábel amibe csak akkor van fesz ha megy a rádió ez egy vékony kábel . + az rca a rádióról. Minden kábel egy darabból van és rendesen fel van saruzva zsugorcsővezve.
Mit basztam el ?
szerintetek veszélyezteti ez a kocsimat tűzvédelmi szemmpotból ? Tud úgy égni hogy baj legyen ? nem is mertem fel csavarozni csakk kifeszítettem 4 vastag gyorskötegelővel audi 80 csomiba van a tank mellet válaszokat köszönöm elsősorban a hiba okára lennék kiváncsi vagy a bekötés hibájára ,az is eszembe jutott hogy lehet az hogy olyan poros volt belül az erősítő hogy kigyulladjon?
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Szamóca itt vannak a képek remélem elég jó minőségűek hogy meg tudjunk valamit!
(#) szamóca válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
No basszus, ilyet se láttam még!
Ez egy amolyan booster lehet ahogy nézem, nem hagyományos autós erősítő.
A bemenet transzformátoros, nem feszosztós. Így már más a dolog állása.
Tulajdonképpen mit szeretnél ezzel a végfokkal meghajtani monoban?
(#) morzsa15 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Egy 100w-os mély ládát pc tápegységről. Csak ugye mint említettem halkan szól.. És most mit tudok csinálni?
Következő: »»   12 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem