Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2198 / 3975
(#) lukacsp válasza Baxi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A szkóp elé tegyél egy 230/230 biztonsági leválasztó trafót. A szkóp ne kapjon védőföldelést. Csak a szkóp menjen a leválasztó trafóról. (Laborban mindig így használjuk a szkópot, van ennek oka.)
(#) Baxi válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ok, köszönöm a válaszokat.
Sajna ilyen trafóm nincs, de legalább megnyugodtam hogy nem a skopon rossz
(#) qvasz2 válasza Baxi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ha nincs leválasztó trafód, kiválthatod 2 db egyforma sima trafóval, szembekapcsolva. Pl. egy 12V-os trafót rendesen bekötsz a hálózatra, és egy másik ugyan olyat ráteszel a 12 V-jára, a szekundert a szekunderre. Ekkor a második trafó primerjén megkapod a leválasztott 230V-ot. Arra kell csak figyelni, hogy a trafók teljesítménye elbírja a szkóp fogyasztását!
(#) Baxi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ok
(#) Baxi válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Rendben, kipróbálom, köszi.
(#) Zaustuv hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Milyen könnyen alakítható (nem kellenek hozzá külön gépek) árnyékoló anyagokat ismertek? Ha jól tudom, annál jobban árnyékolja a mágneses teret egy anyag, minél nagyobb a mágneses permeabilitása. Ilyen, könnyen alakítható, közönséges anyagot viszont nem nagyon találtam. Valakinek valami ötlete?
(#) Freewolfy13 hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok Még kezdő vagyok ezen a téren van egy 6 v-os robogóba való aksim és 12 v-os töltőm van rendes bolti min 4 Ah max 60 Ah elvileg automata ha ráteszem az aksira azt jelzi hogy fel van töltve 100% a kérdésem hogyan használhatnám hogy jó legyen
(#) elektroncso válasza Zaustuv hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Általában bádog vagy horganyzott lemezt használnak. Bár találkoztam már alumíniummal is, persze ha rádiófrekvenciás árnyékolásra gondolsz.
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem a szkópot kell földfüggetlenné tenni, hanem a vizsgálandó erősítőt. Annak amúgy is földfüggetlennek kellene lennie. Ha labortápról kapja a tápot, a labortáp kimenete eleve földfüggetlen kell legyen.
(#) NyariG válasza Freewolfy13 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem használhatod!
A 12 Voltos töltő ha nincs felkészítve rá nem tud 6 voltos tölteni.
(#) fobq hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!
A laptopom töltőjének hálózati oldalára szeretnék felszerelni egy zsinórkapcsolót (a tápkábelre, 240V, 1,5A). Megfelel erre egy 1 áramkörös kapcsoló is, ugye?
(#) qvasz2 válasza Zaustuv hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Veszel egy jó nagy konzervet, megeszed, kimosod a dobozát, és örülsz!
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia. Megcsináltam ezt a kapcsolást Multisim-ben, de valahogy nem akar menni. Miért?
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Próbapanelen működik így is, csak a programba nem akar. Habár most tükröztem a tranyókat, egy darabig működött.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013

Kép 1.jpg
    
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Megtettem, de semmi változás
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szintén semmi, de hagyjuk mára, B.U.É.K.
(#) NyariG válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Most kezd izgi lenni Még meg lesz idén
(#) vladcepes hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Boldog Új Évet! mindenkinek.
Méricskéltem valamelyik nap a Multimmal,minden rendben volt,most elővettem és ilyet mutat nagyjából bármire állítóm. Vagyis két pontot mutat és elég megtévesztő ha valamit mérek. (legalábbis nekem az) Szerintetek ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyen hibával?
(#) Prome hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Nekem hasonló láttán hullik a gépből a pénz...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) erdgab válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Párás vagy koszos a kapcsoló belül,esetleg elemcsere.
(#) vladcepes válasza erdgab hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm,akkor első körben ezeket megnézem!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Elemcsere megvolt,ugyan az a hiba. Most jobban megnézve nem minden estben írja ki így.
Pl: 20V-nál; 200m-nél; 200K-nál; 20K-nál; 200ohm-nál.
Még van egy pár jobboldalt is ahol így mutatja ki. Lehet a kapcsoló?,így a leírtak alapján?
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nagy valószínüséggel a forgókapcsoló.
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Értem,akkor megpróbálom szétkapni,és kitisztítani,befújni.
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Csak óvatosan, mert ha a golyók elgurulnak, nehéz lesz pótolni....
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Okés köszi,az egyik már menekülésbe kezdett aztán megtaláltam.
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Megtisztítottam alkohollal,(nincs kontakt spray-m) a helyzet változatlan.
Megpróbálom még egyszer esetleg az érintkezőket egy picit kés hegyével megpiszkálni? vagy nagyon finom csiszolóval?
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Egyikkel sem, ha jót akarsz. Finom súrolószerrel(pl. CIF), finom textillel (kézzel), utána lemosás, szárítás; de valószínű, nem ott van a hiba.
(#) erdgab válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Picit próbáld mozdítani jobbra-balra a kapcsolót az adott pozicióban,hátha ....Nekem szokott segíteni,ez az átka az olcsó műszereknek.
(#) szili83 hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Tegyük fel, hogy van egy kondenzátorunk, névleges X feszültséggel. Hogyan érdemes méretezni, hogy biztosan ne legyen gondja? Pl egy 450V-os ELKO-nál mennyi DC-t érdemes ráengedni?
Következő: »»   2198 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem