Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   912 / 1273
(#) david08 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Igen a kèpcsőpanelen mértem a katòdokon is megvannak szkòppal mérve de nsgyon zavaros
A multiméterrel meg sen tudtam mérni mert ugràlt össze vissza de gondolom ez a zavar miatt volt
(#) kadarist válasza david08 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Ha egyforma az összes katód feszültsége, és mégis zöld csíkos a kép, akkor egyre inkább képcsőhibára kell gondolni. A mérést úgy végezd, hogy állítsd át AV-bemenetre a készüléket, hogy ne a tuner zaját (hangyaháború) kelljen megmérned a képcsőpanelen.
(#) eyess válasza david08 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Vagy indíts el egy videót , és pause , vagyis pillanat állj , és akkor tudsz mérni.
(#) david08 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Okés holnap lemérem mégegyszer av-ra kapcsolva.Remélem nem képcsőhibàs. Köszönet az eddigi segìtségetekért!
(#) david08 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
AV ra kapcsoltam és ugy mértem le a katòdfeszeket, mind a 3nàl 120-125v. Ez kevés?
(#) kadarist válasza david08 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ha mindhárom katódon egyforma a feszültség és mégis zöld csíkos a kép, akkor az képcsőhibára utal. A sortrafón lévő potméterek nem lettek elcsavargatva?
(#) EgyGabor hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok! Először is BUÉk mindenkinek! Adott egy LG projektoros tv kiment a nagyfesz résznél egy kondi és egy ellenállás azokat kicseréltem és amikkor bekapcsoltam elvannak csúszva a színek egymásról és a kép is elvan csúszva tehát a kép széle középen van na mármost eddig tökéletes kép volt rajta! Elsőre a konvergencia ic re gondoltam de elvittem a tv szerelőhöz mert neki is ilyen tv je van abba tökéletes képet adott az övét beleraktuk az enyém be azzal is rossz képet adott pedig az övé is jó! Sajna ő nem tudja mi lehet a baj ezért fordulok hozzátok!
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) david08 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Nem lettek elcsavarva. Akkor ez képcsőhibàs vsgy trafò?
(#) kadarist válasza david08 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Már kétszer írtam le, hogy képcső.
(#) david08 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Okés köszi a segìtséget!
(#) eyess válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Pontos típus kellene először is.
(#) EgyGabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Helló! LG RE-39NZ40RB Ez a tipusa!
(#) eyess válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Mivel próbálgatva lettek dolgok másik tévével is , ezt javasolnám lezongorázni.



SAA3010 adó ic 1-11 láb összezár.
service-1,-2,-3,-4,-5,
option-1,-2,-3,-4
mentés: OK gomb

konvergencia:
1, SLEEP gomb - testpatern bekapcsolása
2, 2 gomb konvergencia mód
3, vol+/-,pr+/- lépkedés a szektorokban
4, OK kijelölés
5, vol+/-,pr+/- szabályozás
6, TV/AV gomb váltás RGB között
7, MENU gomb visszalépés, 2 gomb mentés
8, SLEEP visszalépés a szervízmenübe
9, TV/AV kilépés a szervízmenübõl
(#) EgyGabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Oké csak az a baj hogy nincs meg a gyári távja!
(#) eyess válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Kérd el a kollégától ahol próbáltátok a többi alkatrészeit is neki meg van a gyári táv hozzá ?
(#) EgyGabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Sajna neki sincs
(#) EgyGabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
De most produkál egy olyat hogy eltűnt a zöld szín! Megy a képcső de ilyen sistergő hang vagy milyet ad ki meg aszt elfelejtetem írni hogy mikor tönkre ment elhúztam a faltól volt alatta egy kisebb olaj folt! És utána néztem hogy honnan folyhatott ki és a zöld képcsőtől mert ott látok olajnyomokat !
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Azt az olajat pótolni kell.Glicerinnel lehet kiváltani,de a lyukat amin kifolyt,meg kell szüntetni.A hőtágulás miatt van egy gumi tágulási kupak neki,az szokott kirepedni.Az olaj nélkül nem fog jó kép lenni.
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Értem ! Ez a legkevesebb előbb működjön rendesen utána szerintem rá érek az olajjal foglalkozni! Érdemes egyáltalán amúgy még pénzt költeni rá félek hogy lehet a zöld cső meg adta magát!
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ez az olaj lehet hogy odafolyt ahova nem kellene.Szét kellene szedni,és kitakarítani mindenhonnan.A sziszegés is lehet emiatt(fókuszfeszültség pl).
(#) kimiadam hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy 82cm-es lcd tv és az adás csak a piros szint jeleniti,tehát adás van de minden piros.A készülék 6 éves,pontos tipusát nem tudom ,nem az enyém.Mi lehet a baj,illetve mennyibe kerülhet a javitás?
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Aha! Akkor szét szedem darabokra és kitakarítom a csatlakozókat/érintkezőket! Eszt az olajat mivel lehet " lemosni"?
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Olaj,tehát alkohollal le tudod takarítani.Izopropil,kontaktspray...
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Okés! Majd holnap megcsinálom! Majd jelentkezek hogy mire jutottam!
(#) otto0831 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Jó estét!
Van egy Sony Trinitron tv elment rajta a piros szín. Átnéztem a képcső panelt, de mindent jónak vélek. Elképzelhető, hogy képcsöves lett? Vagy érdemes még valahol kutakodni?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza otto0831 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A három katódot kiforrasztva adj jelet a piros katódnak a zöldről vagy kékről.Ha megjelenik a piros kép,akkor nem képcső.Esetleg azt is megpróbálhatod,hogy a katódot egy pillanatra a testre érinted.Ha jó a cső,virítania kell.
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ha van szkópod nézd meg, hogy kap e a konvergencia fokozat H jelet.
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia! Sajna nincs szkópom!
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Rajz után nézd át a csatoló kondikat amik a konvergenciára mennek.
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Oké meg nézem! és arra van ötlet hogy a zöld szín miért ment el? van a tv-be 6db potméter és ha a zöld színhez tartozót elkezdem csavargatni akkor a piros és a kék szín elhalványul! de most elsőnek szétszedem és meg takarítom az olajtól!
Következő: »»   912 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem