Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   61 / 72
(#) reloop válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! A hőmérséklet növekedésének hatására a tranzisztorok bétája csökken. Egyenletes tápfeszültség mellett megáll a nyugalmi áram változása mikor a borda elérte az üzemi hőfokot.
A nyugalmi áram alsó korlátja a teljes kivezérelhetőség, ugyan is a csúcsáram ennél a topológiánál nem tud több lenni mint a nyugalmi kétszerese. Ha a nyugalmi áram az ingadozás alsó értékénél is meg van Ut/4Zh, akkor nem maradsz le semmiről
(#) gyulaim válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha beállítom pl.: 1.5 A-ra, akkor vagy fölfele vagy lefele folyamatosan változik a felvétel, először század pontossággal figyelhető meg, majd egy idő után megugrik és eltorzul a hangja is, ekkor lekapcsolom. Visszakapcsolás után nem áll vissza 1,5 A-ra a nyugalmi hanem vissza be kell állítanom újra. Van neki saját tápja is kb 46800µF -al, csak a próbáláshoz - beállításhoz ezt a labortápot szoktuk használni, kb 4 A-ig terhelhető. Köszi a zenert kipróbálom, hátha segít.
(#) reloop válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A végtranzisztorok és a borda között nagyon patentnak kell lenni a hőátadásnak. Folyamatosan 30-35W a disszipáció tranzisztoronként. Ilyen tokozás esetén csillám és bőséges hővezető paszta dukál. A fotóból ezt nem nagyon tudom kiolvasni. Nem forrók a tranzisztorok?
(#) gyulaim válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
De igen, és a borda is nagyon melegszik 30 perc után mint egy radiátor . Csillám van alattuk, de hővezető pasztát még nem kentem alájuk, addig nem akartam amíg véglegesen dobozba nem kerülnek.
(#) reloop válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Igazából csak TO-3 tok méretes hasán lehetne ennyi hőt rendesen elvezetni. Paszta hiányában ezer szerencse, hogy bírták a tranyók. Ha nem akarod szilikonnal idő előtt összemaszatolni, legalább hőálló csapágyzsírral kend meg (én úgy szoktam )!
(#) gyulaim válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Majd kenek alájuk bőven pasztát, és tesztelgetem a saját tápjával, remélem most már megjavul, mert kezd elmenni tőle a kedvem!
(#) reloop válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha majd 4-500mA-en stabilnak találod, akkor húzd fel üzemi szintre a nyugalmit!
(#) gyulaim válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ok. Hát remélem jó lesz!
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
68Watt csatornánként !
De még a kolléga beállitása szerint is 44 WATT
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) CIROKL válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Idézet:
„Ha nem stabilizált tápot használsz.”

Ahogy nézem a képeket, arról az jön le, hogy stabil tápról megy, hisz labortáp ami ott látható !
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) CIROKL válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Idézet:
„a borda is nagyon melegszik 30 perc után mint egy radiátor”
Ezen ne csodálkozz , kicsit alul méretezted a hűtést .
Sok esetben kitárgyaltuk már ezt a témát és javaslom a képek nézegetését itt vannak különböző megoldások és lehet saccolni a borda méretére kb mekkora legyen , annyi biztos ami neked van az passzív hűtés nagyon kevés a DoZ -hoz
Bővebben: Link
Itt a sajátom , csak halkan mondom , ez a borda mennyiség is egy fél óra alatt 55-60 fok .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) gyulaim válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Köszi, hát már az egyik oldal is rendesen felmelegítette a bordát, úgy tippeltem hogy kb a duplája kéne, de egyenlőre csak ennyit tudtam hozzá szerezni.
(#) SwiftLacy hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Nemrég volt egy családi összejövetel ahová elvittem a DoZ-t, ott a húgom laptopjáról szerettem volna meghajtani, de sajnálatos módon akkor jöttem rá, annak olyan kicsi a jele, hogy alig akart szólni vele a gép. Itthon a számítógép simán meghajtja. Szóval a kérdés a következő : mi lenne ha építenék elé egy BoZ-t ? Abban lehetne egy bemenetválasztó is akár. Kompatibilis lenne a két gép egymással?
(#) CIROKL válasza SwiftLacy hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Lehet tudatlan lennék de mi az a BoZ ?
Bride of Zen Az igen lehet elé tenni .
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) SwiftLacy hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Bride of Zen
(#) SwiftLacy hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
De más javaslatot is elfogadok
(#) SwiftLacy válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszönöm
(#) AnalogPower válasza vendelkiraly hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Üdvözlöm!
Én most szeretném megépíteni az Elliott féle Bebe T 20 W-os A-osztályút. Itt talán erről van szó?
Nemrég, volt időm barátomak hála, két héten keresztül közelebbről ismerkedni JLH A osztályú utánépített etősítőjével. Később más kedves barátaimmal is meghalgatván megállapítottuk, hogy szép hangú erősítők közül való. Így kaptam kedvet az A osztályú építéséhez. Korábban Quad-405-öt építettem majd egy komplementer szimetrikus hexfeteset és egy Alexandert.
Úgy gondoltam adok egy esélyt az A osztály bélieknek is. Olvasgattam itt a Hiragáról is (8W-os) amit építője talán a tranzisztorosok csúcsának tart. A csöveseket én drágának és macerásnak tartom (gondolok itt a kimenő trafó és nélküliekre is a megépítésére fordított időt és pénzt nem biztos, hogy meghálná).
Üdv:Laci
(#) Szpisti hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Kicsit süllyedőben van ez a topic úgy látom, pedig a minőségi erősítőket kedvelők lehet hogy szívesen látogatnák ha lenne mozgás.
Ma belebotlottam egy kapcsolásba. Igaz nem tisztán a Zen féle kapcsolás, de A osztályú, ráadásul hibrid, tehát a csőkedvelőket is lehet érdkelheti.
Ráadásul ahogy itt olvasom, sokaknak gondot okozott hogy a kis erősítése miatt nem volt mivel kihajtani egyszerűen.
A kapcsolás úgy tűnik ezt is megoldja, és ha valaki végigolvassa a cikket, láthatja hogy elég magas minőségi osztályban emlegeti a szerző.
Csak hab a tortán hogy kapunk hozzá paneltervet is (bár én átrajzolnám Spl-tal ), és élesztési útmutatást. Ime a cikk
Valaki megépítette már?
Mert én erősen gondolkodom rajta...
(#) scooby_ válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Érdekes rajz! Főleg, hogy áramtükröt is alkalmaz, nem lehet rossz. Hasonlót láttam már, csak az elektroncső helyén ott J-FET volt.
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Szia! Úgy emlékszem volt már erről szó HE-n, nem bírtunk vele. Itt az ideje, hogy valaki életre keltse.
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Ha letudom a tavaszi kerti projektjeimet, egy ilyen lesz az első hogy nekiállok.
Már nagyon éheznek a Beyma meg Fostex és Swans sugárzóim egy igazi "alávalóra"
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Köszi, ha lesznek fejlemények majd ott folytatom, bár ott meg az STK féle "hybriddel"foglalkoztak sokat ahogy néztem.
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
(#) arnie89 hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Elkészítettem a  kapcsolást, de valamiért nem akar elindulni. Se féltápfeszt nem tudom beállítani, se a nyugalmi áramot. A két poti nem reagál semmire, viszont a két 100Ohm eléggé melegszik. A nyákomat és a beültetést többször is átnéztem, de nem találtam hibát. A tranzisztorok gondosan el vannak szigetelve mindentől, a lábak bekötései is a megfelelő helyen vannak. A tápfeszültségem 38V egyenfeszben, az "A" ponton (kimeneten) 19V-ot mértem. De hiába mozdítom a potmétert, nem változik a feszültség.
Mi okozhatja a potik "mozdulatlanságát"?
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A 100 ohm-on 0,7V-nak kell esnie, mérd meg! Az 5mW-ot fűtene, szóval itt valami hiba van.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Köszönöm a választ! Ha haza érek megnézem.
A beültetésre gondolsz, hogy ott lenne a gond? (Remélem a végtranyók nem haltak meg...)
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Végtranzisztor bázis-emitter felcserélést el tudok képzelni.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Akkor holnap megnézem mégegyszer azt is. Biztos ami biztos...
Egy abszurd kérdés:
A 2N3055 alulról nézve bal lába a bázis? Mert úgy tudom, hogy az. Akkor pedig jól van bekötve.
Következő: »»   61 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem