Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2212 / 3963
(#) Tarbur hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy EMP generátor építésébe fogtam, a tekercs alakjáról szeretnék kérdezni. Muszáj a tekercsnek kör alakúnak lennie? Ha a kört pár oldalról benyomnám (pl virág alakúra) akkor a vezeték hossza megmaradna, de kisebb helyen elférne. Nagyon számít a tekercs alakja, vagy csak praktikus okok miatt gyártják kör alakúra gyárilag? Egy eldobható fényképezőt alakítok át némileg, konkrétan csak rásütném a kondenzátort egy tekercsre (0.4mm vastag lakkszigetelt rézdrót). És nem, senkinek nem akarok ártani vele, csak hajt a kíváncsiság, hogy pl. egy számológépet megzavar-e egy ilyen szerkezet.
Tehát lehet bármilyen formájú a tekercs?
És még valami. Egy vasmag nem növelné a hatását ezeknek? Vagy ez az elektromágnesesség más mint az elektromágnes?
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
A rajz.

szab.jpg
    
(#) Kempelek hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok.Kellene egy kis segítség tőletek.a gépházam oldalában LED méretű lyukak vannak pontosan 147 db. és 73 db LED-el szeretném belűlről megvilágítani.A gépház oldala és a gép fala közt kb 2cm van, ez elég?az áramforrást a tápról kapná.Valami ötlet?köszi
(#) BEMcorp válasza Kempelek hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Nekem nem tiszta a kérdés: akkor most a LEDeket a furatokaba akarod rakni, vagy a LEDek rejtve lennének, és a furatokon keresztül csak a fényük (valamiről tükröződve) látszódna?
Amúgy nincs ott 2cm, az alaplap alatt jó ha 1cm van a gépház oldaláig.
(#) Kempelek válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Bocsi igazad van a LEDeknek csak a fényük látszódna.nem akarom a furatokba rakni.
(#) antikzsolt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
És még zavarnálak egy picikét. Hogy tudnám megoldani hogy színenként felváltva elhalványodjanak majd a következő színcsoport kezdjen el egyre erősebben világítani. És így felváltva amíg kap energiát.
(#) NyariG válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Jelentem hogy kicseréltem mind a 3 kondenzátort és boldogság van... na nem a szomszédban

Jó is hogy mind a 3 mat cseréltem mert ahogy kiforrasztottam őket egy amelyik nem is volt púposodva elég érdekesen nézett ki a lábánál. mintha eresztette volna a cuccot.... Most új mind a 3 ráadásul 35V-os szóval remélem 10 évet ez is kihúz
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Hello! Én rajzoltam már ilyen áramkört, itt található. De ha jelenleg még néhány Led sorba kapcsolása is gondot okoz, akkor ez biztosan azt fog okozni. Vagy veszel színváltós Led-eket, és azokat alkalmazod.. üdv!
(#) BEMcorp válasza Kempelek hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
A helyedben én egy plexilap (6-10mm vastag) beszerzésével kezdeném. Legalább akkorát mint a minta. Aztán a felületét finom csiszolóvászonnal megcsiszolnám, és oldalról megvilágítanám a LEDekkel.
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Örülök hogy sikerült megjavítanod, és használd egészséggel!
(#) lukacsp válasza depi52 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Igen, jó úgy is, hogy a sub csatornát aluláteresztőzöd meg.
Az aluláteresztő bemenetére már eleve úgy kell vezetni a jelet, hogy a bal, és jobb jelet egy-egy 10k-s ellenállásra vezeted, amelyek közös pontja csatlakozik az aluláteresztő bemenetére, így kapsz "kevert mono" jelet.
Persze, a TDA7294 az jó végfok IC. Ha esetleg 8Ohmos a mélynyomó és nem túl nagy a tápfeszed, akkor hídban is gondolkodhatsz.
(#) elektros90 hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok! Fordítanom kell angolból. Tudna esetleg nekem segíteni valaki, hogy mi a helyes megfelelője a load/store architecture-nek?
(#) efraim válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
tölt-tárol jellegű architektúra
Lásd:
(#) storm hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Szükszégem lenne egy dallamcsengőre, aminek 2 bemenete van (2 bontó érintkező), és ajtótól függően 2 fajta dallamot játszon. Sípolás pittyegés nemjó, fontos hogy egy rövid dallam legyen, továbbá férjen el 5x5cm-en.
(#) elektros90 válasza efraim hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) gyulank hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
A nagy teljesítményű ellenállásokon lévő kocka porcelán? Házilag miből lenne célszerű hasonlót csinálni? Gipszből? Vagy az szétrepedezne?
(#) atiotezer hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok

DC 60V-ból hogyan tudnék legegyszerűbbel előállítani kb. 24V-ot (12V-30V-ig megfelel)
max. áramfelvétel 50mA

Napelemtáblánál kellene mérni a feszültséget és az áramot, de a mérőműszer tápfeszültsége max. 30V-ot visel el.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Az én verzióm... Működhet? Hopsz, a potit nem oda akartam kötni, hanem a D+ vonalára...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014

mszab.jpg
    
(#) gyulank válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Legegyszerűbben egy ellenállással, vagy ellenálláshíddal, vagy cél IC-vel, ha van olyan ami működik 60V-ról (a 7824 azt hiszem 40V-ot bír), vagy step down konverter.
(#) Kempelek válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Értelek.és ha már ilyen vastag a plexilap akkr a ledeket bele is lehet süllyeszteni a lap oldalába is nem?Meg igazábol az áramforrással lenne gondom hogy kell-e valami ellenállás bele vagy valami..Nem vagyok túl jártas ebben a szakmában
(#) nedudgi válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Mivel a műszer áramfelvétele nagyjából állandó, egy Zener és ellenállás is megfelelő. Kapcsolóüzemű átalakító a nagy feszültség miatt macerás (drága) lenne.
(#) atiotezer válasza gyulank hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
(a 7824 azt hiszem 40V-ot bír) de még mindig 20V-tal több mint amit elbír a 7824
(#) gyulank válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Azért hangsúlyoztam, hogy ha van olyan. Amúgy DC-DC konverterek a legjobbak, de a legegyszerűbb egy ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) Baxi hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Hi Mesterek!

Lenne egy amatőr kérdésem. A lent csatolt kapcsolásba a kondik értékei farad vagy mikróban vannak megadva. Azaz a 0,47 az 470nF a 0,022 az pedig 22nF lenne?
Segítséget előre is köszönöm.

sub .jpg
    
(#) gyulank válasza Baxi hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Ahha.
(#) sany válasza Baxi hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia!
Mikrófaradban vannak megadva. Valóban , ahogy írtad.
Így:
0,47 µF = 470 nF
0,047 µF = 47 nF
0,022 µF =22 nF
(#) HiMen hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy szenzor 0-25 mV tartományban ad ki feszültséget. Mit csináljak? Hogyan csináljak 25mV referencia feszültséget az ADC-nek?

Vagy okosabb felerősíteni a szenzor jelét 5 V-ra és akkor 7805-el tudok ref. feszt adni az ADC-nek is? De hogyan kell 25mV-ot 5V-ra erősíteni?
(#) atiotezer válasza gyulank hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Az a helyzet, hogy otthon található alkatrészekből kell megoldanom holnapra.
Sajnos így a boltok kizárva.

Találtam itthon 5.6V-os zenert, azzal lesz megoldva. Már csak 1.15KOhm/3W-os ellenállást kell keresnem. Szerencse, hogy a műszer 5-30V-ig megy.

Köszi, hogy próbáltál segíteni.
(#) vicsys válasza HiMen hozzászólására (») Jan 14, 2014 / 1
 
200x-os OPA?

200x.pdf
    
(#) Baxi válasza sany hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
ok, köszönöm!
Következő: »»   2212 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem