Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Idézet: „Az lenne a kérdésem, hogy a két táp használható 1 szekunderről vagy mindenképpen 2 szekunder szükséges?” Ha a két csatorna kimeneti SOHA semmilyen módon nem lesznek galvanikus kapcsolatban akkor mehet 1 szekunderről. pl akkucellák töltésekor. Épeszű ember azért másra is használja a labortápját... A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Idézet: Nem azzal lesz a gondod. Inkabb a kisfeszultseg - nagy aramnal. Pl:Lada futes motor. az kb 12V/60W „...(tudom, egyszerre nem lehet/nem célszerű az 50V 5A)...” Idézet: „...50V 5A -es kivitelhez...R3=430k és R10=86k értékekre kell váltani ..” A kisokos szerint: R2=2.4k; R3=240k; R10=62k; R18=4.7k A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Azt javaslom, a feszültség és áram szorzata ne lépje túl a 100-120W-ot. Már ez is iszonyú meleget fog termelni. (Pl. 50V/2,5A vagy 24V/5A).
Ha akkumulátort akarsz tölteni, ahhoz gazdaságosabb egy töltőt építeni, célzott elektronikával.
Köszönöm a választ mindenkinek!
Nem akkutöltésre kell a táp, átlagos használatra. De akkor ez nem fog menni közös szekunderről. Ezt azért sajnálom. Az üzemszerű melegedés miatt nem aggódom, a leendő műhelyasztalomba tervezem beépíteni a tápot, műhelyszámítógéppel és hasonlókkal együtt, közös vízhűtéssel! Már régóta ki akarok próbálni egy ilyen hűtési rendszert, ez jó alkalom lesz. Még valami olcsó és jó tranzisztort kéne találnom... mit ajánlotok?
Sziasztok!
Négyvezetékesre szeretném átalakítani Alkotó 2.7-es tápját a közeljövőben. Bővebben: Link. Ez ugyan a legújabb kapcsolási rajz, de szerintem ez is jó most. Ha jól sejtem, az R3 lába lesz az egyik Usense, viszont a sönt utáni GND-t hova kellene visszahoznom? Látok a kapcsolási rajzon 5db GND-t, ha azokat leválasztom a nyákról, akkor jó lehet? A gondom az, hogy mostanában 5V-1A-kel foglalkozom, 60cm-es kábelen, ami elég kínai, esik egy kis feszültség. Készítenék egy olyan kábelt, aminek a végpontjára csatlakozna a visszacsatolás vezetéke. Így a kábel végén lenne mindig 5V, és nem a labortápnál. Félek, hogy gerjedne kicsit, de árnyékolt vezetéket fogok használni, az talán segít. Jó irányba indultam el? Köszönöm a segítséget! Érdekes, hogy nincs külön témája a négyvezetékes labortápoknak
Udv!
Epiteni szeretnek egy ladortapot. Keresgelve megtalaltam ezt, es ha jol ertelmezem akkor az R10, es R3 modositasaval kepes 6.4A-es terhelest is elviselni ujjabb 2N3055 hozzaadasaval, ugyanis a hutoborban amit raszannek 3 darab TO-3-at tokot foghatok fel. Mellekelt kepen lathato, remelem eleg lenne nekik. A masik a trafo. Van egy trafom, de nem tudom, hogy eleg lenne-e hozza. Durvan szamolva 240-250VA-t kellene tudjon. A hasznos keresztmetszete 13CM2. A trafo eleg-e?
Elégni, elég.Ha sokáig ekkora teljesítmény kell kiizzadnia. Nagyon kicentizve, ha az ablakba bele tudod gyömöszölni a kellő mennyiségű huzalt, tud ennyit (de nem több órás üzemben). Az eredeti tekercselés keresztmetszete megmutatja, lehet-e ennyire terhelni, de mérni is lehet.
Szia Csongi!
Anyit hozzatennek a dologhoz, hogy durvan az aramot az R10, mig a feszultseget az R3-al tudod beallitani. -- forras Idézet: „...240-250VA-t kellene...” Idézet: „...Azt javaslom, a feszültség és áram szorzata ne lépje túl a 100-120W-ot.....” A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
Idézet: „Érdekes, hogy nincs külön témája a négyvezetékes labortápoknak” Lehet azért, mert ez már nem "hobbi"
Sziasztok!
Lennétek kedvesek és elmondanátok milyen is a négy vezetékes tápegység, még soha nem hallottam róla? Köszönöm.
Ja, hogy ez lenne az.
Az egyik ér a munkavégző a másik meg a mérés vezetéke, ugye jól értem?
Szerintem a többség itt inkább a nagy áramú betáplálásra, és a segéd betáplálásra gondol a "négy vezetékes" kifejezés alatt. Ilyenkor általában a nagy áramú betáplálás lényegében csak az áteresztő fokozatot érinti, a segéd betáplálás pedig a labortáp vezérlőegységének betáplálását.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
Szerintem meg nagyon nem. Négyvezetékesnek azt nevezzük amikor a tápegység kimenetének nagyáramú vezetői és az érzékelő pontok nem fixen a nyákon találkoznak hanem ki vannak vezetve hogy a táp így a kívánt pontra, általában közvetlen a megtáplálandó fogyasztó bemeneteire szabályozzon.
Ja! Igen, emlékszem már, világos! Már meg is feledkeztem róla, pedig az enyém is ilyen, csak Én nem vezettem ki, hanem a banánhüvelynél kötöttem össze.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
Sziasztok!
Meglehetősen "konzervatív" megoldást keresek. Bevált, kivitelezhető labortáp dokumentációt keresek 0-30 V 0-5A fesz. és áramgenerátoros kivitelben, 723-as stabIC-vel, (Ragaszkodnék ehhez a típushoz) és relés trafóátkapcsolással a kisebb disszipáció érdekében. Van ehhez valakinek bevált, megépített doksija NYÁK-trevekkel együtt?
Teljes építési doksit nem biztos hogy kapsz (találsz) , de van mindenre megoldás..
A 723-nak alapból a használhatatlanságot súroló az áramkorlátozása ! Inkább csak rövidzár védelemre használható!
Sziasztok. Megépítettem az edison14 által publikált tápot. Remekül működik!!!
Labortáp Köszönöm! Üdv pákások!
Sziasztok!
Az Alkotó féle 2.7.4 labortáphoz van valakinek 2x16 lcd-vel épített kijelző kapcsolási rajza, nyákterve? Köszönöm.
szia!
S mi lenne az amit szeretnel hogy kijelezzen az a LCD Azt ugyanis nem irtad Jelezze a vilagos hatterrel, hogy be van kapcsolva pl. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
Na egy kicsivel kozelebb a megoldashoz.
De az nem csak Alkoto, de barmely megepitheto tapegyseghez hozzakapcsolhato. Ez az eszkoz -mivel lcd-t irtal- pelaul Attila86 PIC-es panelmérő II-je.
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/_feszultseg_merok.html
Itt lehet szottyizni, mind bevált működő kapcsolás.
Itt is találsz: Bővebben: Link
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy valaki fel tudna világosítani az Alkotó által tervezett és Proli007 javaslataival, Pioneer tervei alapján készült labortápom működéséről, működési elvéről? Akinek van kedve és ideje segíteni egy lelkes kezdőnek az írjon privátban! Köszönöm! Esetleg valamilyen linket, amin értékes infók vannak!
Szia!
Alkotó tervei többszörösen bizonyítottak, Nálam is! Ez a LABORTÁP megépült nálam is, az uA723 csak a referencia feszültséget állítja elő, viszont bátran ajánlom, tényleg egy nagyon jó konstrukció. Az ELŐSZABÁLYZÓT nem ismerem, nem is építettem meg, viszont akik megépítették még nem olvastam tőlük rá olyan panaszt, ami ne lett volna eddig kiküszöbölve. Széles határok között mindkét rajz módosítható saját igények szerint. EBBEN a leírásban megtalálod a kapcsolási rajzát az előszabályzónak, annak működéséről, beállításáról, igény szerinti módosításról egy részletes leírást.
Sziasztok!
A mellékelt kapcsolást használom egy ideje eddig nem volt vele probléma 2A-re volt beállítva. Viszont most nagyobb áramra lenne szükségem ezért ezt az R8 ellenállást kissebbre cseréltem. Az áramerősség rövidzárnál duplájára nőtt viszont a feszültség leesik 0,2V-ra. A trafó bírná ,3db bd 911 osztozik a végén. Mi lehet a baj? |
Bejelentkezés
Hirdetés |