Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   113 / 136
(#) ic20 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Ebben a fajta csöben benne van a gyujtó csak egy előtét fojtó trafo kell hozzá , 9W-oshoz ha jól tudom lehet venni 9W-os előtétet boltól függ vagy univerzális előtét trafot ami képes 7w-os 9w-os és 11w-os csövett működtetni. Rajzoltam hozzá egyszerű kapcs rajzott így kell be kötni a csövvet. Pl.: Előtét
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) vladcepes válasza ic20 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! Köszönöm az infót. Ha van négy ilyen cső akkor gondolom négy ilyen "előtét fojtó trafo" kell? És elég akkor 4 ilyen cső erre a célra? Ennek a bekötése valahogy így van? Persze ha már a kezembe lenne lehet másképp látnám.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) sany hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy 15W -os neoncsövem az elég lenne egy nyáklevilágító készítéséhez?
Vagy nem is lenne alkalmas erre a feladatra?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Találtam egy oldalt ott a készítő 99 db UV ledet használt és 25°-osat. 14x19 cm-hez. Akkor a 150-200 db csak jó kell legyen.Mégis csak maradnék inkább a ledeknél.
(#) Prendick válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 15, 2014 / 1
 
Ha van négy ilyen fénycsöved otthon, adj hálát a Napfaló Kockás Krokodilnak. Én se bánnám, ha ilyesmik kibújnának a fiókomból.
A ledekkel az a baj, hogy 5cm világítási távolság esetén max. 1,5-2cm-re rakhatod őket, hogy a fényük nagyjából átfedje egymást és homogén legyen a levilágítási felület. 5 centinél meg már elég szerény a fényerejük, pláne egy fénycsőhöz képest. Ezen e ledes történeten már én is átestem, mint a kanyarón. A befektetett meló nincs arányban az eredménnyel. Jobb a fénycső.

15x20-as felülethez bőségesen elég két fénycső. Ezeket akár sorba is lehet kötni egyetlen 18W-os fojtóval. De ha jobb eszközt akarsz, akkor veszel két "gazdaságos" kínai energiatakarékos lámpát (9-11W környékén kb. 200Ft/db), kibelezed és lesz két elektronikus előtéted. Fogod a fénycsöveidet, óvatosan levágsz a szögletes végükből egy darabot és kioperálod belőle a glimm gyújtót. Lesz négy vezetéked, amit összeköthetsz a kínai előtétekkel. Segítek, ha kell.

Már csak egy időzítő kell, azt hiszem van is a cikkek között egy-kettő, és kész a profi levilágítód. A maradék két csövet meg felhasználhatod, ha kétoldalas megoldást akarsz.
A csöveket úgy helyezd el a szkennerben, hogy minél egyenletesebb legyen a fényeloszlás. Érdemes alájuk tenni egy ívben meghajlított sima fehér papírt, sokat javít. Kb. 5-8 perces levilágítási időkkel számolhatsz.

De ha a ledeset szeretnéd, nem akarlak lebeszélni róla. Sokan használnak olyat is és kedvelik. Elegánsabban is néz ki a sok plexibütyök az üveg alatt, mint a tekergő vezetékes fénycsövek. Viszont min. 20-30 percre saccolom a levilágítási időt és ugyebár a 200 db 20mA-es lednek kell egy 4A-es táp és egy marék előtétellenállás, amik eléggé megdrágítják a dolgot. Nem is beszélve az A4-es nyák elkészítéséről és a min. 400 lyukról, amit ki kell fúrni.
(#) vladcepes válasza Prendick hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a jó kis leírást. Akkor utána nézek ennek a 18W-os fojtónak. De lehet hogy akkor inkább nekiállok annak a kici ocó belezésnek. Van otthon olyanom is ami kiégett(de lehet hogy az elektronikája halt meg). Ha igen akkor majd veszek kettőt.
Fogok jelentkezni ahogy valamire is jutottam.
(#) sany hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Ilyen fénycső jó lenne levilágítónak?
(#) vladcepes válasza sany hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Nekem ilyen van:Bővebben: Link
(#) Szammer hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy butaságot kérdezek, mert most kizárólag laminált vasalással dolgozok (1-2 db-nál), így a jelenlegi leviláítós technikával kapcsolatos tapasztalatom "0":
Kb. 30 éve próbálkoztam utoljára levilágítással, akkor Positiv 20 (már volt) + kquartz lámpa volt a hardver, a film, tus + pausz.
Akkoriban, azt ajánlották (NET még a holdban volt), hogy ha kiteszed a napfényre az cuccot az is jó.
Namármost: Próbálkozott valaki halogén reflektor izzóval? Nem tudom mennyi lehet benne az UV, de olcsó?
Igazából kis szériánál és hobbi szinten én nagyon soknak tartom a levilágító bekerülési költségét (pár db-nál sose térül meg, akkor már olcsóbb gyártatni).
A fénycsőnél megint az a gondom, hogyha rendes minőséget veszek, kiegészítőkkel közel ugyanott van, mint a LED-es megoldás.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ja és mégegy dolog:
Egyedi NYÁK gyártatáshoz vittem már (tintasugaras technológiával) kinyomtatott fóliát, amit valami spray-al megfújtak és teljesen jó NYÁK lett a végeredmény. Laserrel eddig ez nem ment (legalábbis a MINOLTA laseremmel nem tudtam olyan fedettséget elérni, ami szerintem jó lett volna).
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) papus51 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Idézet:
„NYÁK gyártatáshoz vittem már (tintasugaras technológiával) kinyomtatott fóliát, amit valami spray-al megfújtak és teljesen jó NYÁK lett a végeredmény. Laserrel eddig ez nem ment.”

Ezzel itt lehet, hogy persona non grata leszel, mert itt sokan a lézerre esküsznek.
Viszont én is tintával dolgozom, és teljesen meg vagyok vele elégedve, pedig nem is fújom le semmivel, csak átlátszó fóliára nyomtatok.
Ha ennél finomabb rajzolatra van szükség akkor meg nem a lézerrel meg a vasalóval barkácsolok, hanem 300 Ft-ért levilágíttatom filmre.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Bocsánat: quartz
(#) Szammer válasza papus51 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia!
Én nem vitatkozni akarok, csak elmondtam a saját tapasztalatomat. Ha "Persona in grata", hát legyen.
(#) Szammer válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm.
Ha van benne (ezt kérdeztem, valamint az esetleges tapasztalatokat), akkor nem gond a levilágítási idő, ha az eredmény jobb a vasalásnál.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Hát jólvan, köszönöm.
(#) hotib válasza Szammer hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szerintem ha igyekszel, ezt még elcsípheted. Ennél olcsóbban nem hiszem, hogy megoldod a levilágítást. Lehet, hogy sose térül meg, de nem lesz olcsóbb gyártatni.
Megnézed, hogyan oldotta meg kaqkk topictárs magát a felhasználást. Max. építesz bele egy időzítőt, de én pl. a stopper-kezem-hálózati kapcsoló összeállítást használom, és működik

Közben megtaláltam: kaqkk topictárs levilágítója.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) koverg70 válasza hotib hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Meg lehet úszni olcsóbban is. Én pl. 80Ft-ért vettem ugyanilyen arcszolit Igaz a kiszállítás 1200Ft volt.

Viszont előtte egy saját készítésű 16x10-es NYÁK-on ha jól emlékszem 25 UV LEDből kialakítot levilágítóm volt egy papír dobozban. Kb. 8-10 cm-re voltak a LEDek és 15 percig világítottam.

Ez a NYÁK-om pl. még azzal készült: Bővebben: Link
(#) vladcepes hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok! Egy (halott)köröm melegítő UV csöveibe sikerült életet rakni természetesen "Prendick" sok segítségével. Ezt ki is hangsúlyozom,mert egyedül nem ment volna,ezért adok is neki pontot!
(#) szucs1974 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítsetek nekem van kettő fajta UV csövem
PHILIPS TL 6W BLB
és
PHILIPS TUV 6W/G/T5
melyikből lehetne nyáklevilágítót készíteni?
Max A5 méretig?
Mennyi cső kellene hozzá?

Köszönettel: Zsolt
(#) kaqkk válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Idézet:
„Egy (halott)köröm melegítő”
Miért kell egy( halott )körmét melegíteni??
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) vladcepes válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ez a jövő titka , látom nem írtam oda hogy nyáklevilágító készül,és abba fogom betenni a csöveket.
Egyébként jó a kérdés
(#) kaqkk válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Az hogy nyák levilágító lesz kiderül a téma címéből de hogy miből? Ez szerintem egy rossz műkörmös levilágító volt .....
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) szucs1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Hali!
Az én problémámra nem tudtok egy jó megoldást? Üdv:Zsolt
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) kaqkk válasza szucs1974 hozzászólására (») Jan 21, 2014 / 1
 
A blb cső tuti jó és A/5 ig elég 2-3db
(#) vladcepes válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2014 / 1
 
Úgy van!
(#) szucs1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Hali!
Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek. Zsolt
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) waterbear hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Találtam aránylag olcsó UV cső beszerzési forrást!

Kattints ide a linkért!

Pontosan 365nm a hullámhossz, és a 4 db 9W-os cső összesen kb 1600Ft!

Ha nem megy a rendelés esetleg, keressetek meg privátban és segítek.

uv-9w.jpg
    
(#) waterbear válasza szucs1974 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
Azért használhatnád a guglit

PHILIPS TL 6W BLB 1FM -> kb 370 nm a hullámhossz (középérték, 340-400nm)
Bővebben: Link
Szóval ebből a csőből készíts levilágítót, a másik nem alkalmas erre.

PHILIPS TUV 6W/G/T5 ... na ez talán a Philips TUV 6W T5 lesz, de ez nem jó, kb 250nm a hullámhossz.
Bővebben: Link
(#) l0rika hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

UV-s levilágítót szeretnék készíteni. Sokat vacilláltam a neon és a led között, végül pedig az utóbbi győzött. Most meg nem tudok dönteni, hogy milyen led-et használjak. Sokat olvastam ezen az oldalon de én erdélyi vagyok és itt csak magyarországi oldalakról, illetve üzletekről esik szó. Az ebay pedig kiesik mert oda kell prepay és amúgyis nehezen bízok meg benne.

Szerintetek az alábbi ledből hányra lenne szükségem ha egy kb 30x30 cm-es levilágítót szeretnék?
(#) kaqkk válasza l0rika hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Én 2db ot használtam kb 30*40 es felületre , kb 50cm re voltak elhelyezve az üveglaptól amin a nyák volt .
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
Következő: »»   113 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem