Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   42 / 842
(#) PCB válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Szia !

"D" hogyan tarthatja fogva ?
(#) Medve válasza PCB hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Ha meghibásodik, és ahogy Fongab irta vala, "elveszi"azt az áramot, ami kinyitná a tanzisztorokat. Másszóval kiakad úgy mintha korlátozná épp az áramot.
(#) PCB válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Szia !

Akkot T1 -egy lefele húzza nem fel, kimeneten nem lehet tápfesz, mert T1 bázisa vissza van szabályozva.

Üdv!
(#) Medve válasza PCB hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Ó tényleg, igazad van! S a dióda miatt csak elveheti az áramot, hozzáadni nem tud!
(#) Erick válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
na szia MEDVE!
IGEN A FESZ 0-16V IG VÁLTOZIK
(#) Medve válasza Erick hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Ez esetben csak úgy tűnik, hogy valamelyik tranzisztor rossz. Lépkedj fölfelé az emittereken, valamelyiken már nem fog változni a feszültség....PCB?
(#) PCB válasza Medve hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Szia !

T1 forrasztási hiba okozta a gondot valszeg.

Üdv!
(#) Medve válasza PCB hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Hello!
Jó és mégsem működik! Ám 0-16V elég sovány igy is, kevés az IC tápja?
(#) PCB válasza Medve hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Szia !

Miért nem működik ? Tegnap este már jó volt.

Üdv!
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
helló. a labortápnak a vizszintes része már megvan. A függőleges oldalán van a kijelző. Nost a kérdésem. Vannak nekem olyan kijelzőim. Azokat bele-e lehet épiteni. Lényegében sak a lábakat kell a megfelelő helyre forrasztani nem? A labortápba közös anódú kijelző kell. Ez is olyan.
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Közvetlenül nem tudod beépiteni,mert a lábkiosztás más. Vagy flexibilis kötésekkel szegmensenként kötöd be a megfelelő helyekre,vagy áttervezed a panelt a kijelzőid lábkiosztásának megfelelőre.
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
elméletileg, én igy gondoltam. A emgfelelő lábakat, amegfelelő helyre forrasztom drótokkal.

v.JPG
    
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Akkor külön panet gyártasz a kijelzőidnek?
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
igen.
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Talán még jobb is.. Nagyon túlhatározott az eredeti konstrukció.
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
de ahhoz, hogy meg tudjam ezt valósitani, egy kis segitség elkellene...
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Milyen jellegű?
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Üdv.!

Mindenféleképpen ezeket a kijelzőket szeretnéd használni?
A "v.JPG" képeden nem értem hogy mit kellene nézni. Ha ez valamiféle 'kijelző-adapter' huzalozás lenne, akkor nem jó. A labortáphoz szükséges kijelző lábai egyáltalán nem így vannak.
Nekem az a véleményem, hogy inkább vegyél 4db kijelzőt amit csak be kell ültetned, mert így nem kell vacakolni drótozgatással vagy nyáktervezéssel. Utóbbi szerintem nem is lenne igazán megoldható(, pláne hogy .brd-t még senkinek sem adtam).

Üdv.: Attila
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
a konepció: Az eredeti nyákon vannak a 4 kijelzők. 1 kijelzőnek 5+5 lába van.azok között ott van a : a , b , c , d , e , f , g és a + láb. Ez eddig remélem érthető. És amit én mutattam a v.jpg képen, az csak egy egyszerű nagyobb kijelző, aminek ugyanezeka lábai megvannak. és ha minda 2-nél passzolnak a lábak, akkor már csak a helyes összekábelzást kell megoldani..
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Gondolom ezt Attilának irtad. A koncepció helyes. Annyit kell tenned,hogy az eredeti kijelző datasheetjét letöltöd,és a lábkiosztásának megfelelő forrpontokat beazonositod a szegmenseknek megfelelően. Nyilván tudod a te kijelzőid lábkiosztását is,igy nem okozhat nehézséget a vezetékezés. A pozitiv tápfeszt a te panelodon is kösd rá mindegyik kijelzőre és csak egy vezetékkel vidd át az eredeti panelra. Igy megspórolsz 3 db madzagot.
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
na igy gondoltam én is. De még mindig kell segitség, ha tudna valaki.. Az én kijelző lábkiosztását tudom, de azeredeti nyákon a kis kijelzők lábkiosztását nem ismerem. És mindegyik közös anódu kicsi kijelző lábkiosztása ugyanaz. De én ezeket nem tudom. Teját azt jó lenne megtudni, hogy az eredeni nyákon, milyen a lábkiosztás..
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Itt van,ez alapján tájékozódj. A hatodik oldalon nézd.

Kijelző.pdf
    
(#) jdani válasza mex hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
aháá. HA ez tényleg igy van, akkor nagyon-nagyon sokat segitelttél! nagyon köszönöööööömmm !!!!!
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Szivesen.
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
(#) Erick hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Sziasztok!!!
Itt keresgéltem a fórumokon olyan kapcsolásokat amivel egyszerűen és olcsón meg tudnám oldani azt hogy a készülő labortápomon egy panelmérővel tudjak egy kapcsoló segítségével Áramot és Feszültséget is mérni!!!
Ehhez találtam egyet,de sajna nincsenek rajta az ellenállás értékek!!
És azt sem tudom hogy jó-e egyáltalán ez a kapcsolás!!!Ha valaki tudna ezekben a kérdésekben segíteni az kérem írjon!!!!
Lent van egy kép a kapcsolásról és a műszerről!!
A műszer adatai:
3 1/2 digit max. kijelzés:1999
DC feszültség:+/- 2V
Mérési pontosság: +/- 0,5%
Bemenő impedancia: 100Mohm
Tápellátás: DC 8-12V
Mérete: szélesség: 68*magasság: 28*mélység: 44(mm)
(#) Erick válasza Erick hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Srácok ha valaki tudna rajtam segíteni annak nagyon örülnék!!!Mert sürgős lenne !!!

Köszi!!!
(#) mex válasza Erick hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Korrekt válaszhoz kellene a tápod rajza.
(#) Erick válasza mex hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Helló!!!
Itt van tessék ez van nekem megépítve!!!
(#) molnarf hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Nekem is osszejott egy labortap vegleges kivitelezese!A kijelzok C520D keszultek (sajnos mar nem gyartjak).
Udv MFeri

munka 023.jpg
    
Következő: »»   42 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem