Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1496 / 2499
(#) krissz555 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
hangszóró kontakt hibát hogy tudok egyszerűen kinyomozni? azért nem gondoltam erre mert ilyenkor a signal led sem világít.
(#) steelbird válasza krissz555 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Jól következtettél, akkor a hangszóró hiba kizárva. Marad az erősítő, aljzatok, kábelek, vagy belül kontakt hiba, forr. hiba...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) bencikusz válasza steelbird hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ha ez magába a mélynyomóba van beépítve, akkor jó eséllyel eltört egy forrasztás, vagy meglazult egy kötés. Igen komoly rezgések lehetnek benne.
(#) krissz555 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
köszi a válaszokat! akkor megpróbálok forr.hibát keresni. Nem lessz egyszerű. még érdekesség hogy fél óra használat után jelentkezik csak és 3-5 percenként.
(#) blasz válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia az a vissza csatolásnál van,nekem 220R van betéve.
(#) varada hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem erősítő építésről van szó de szeretnék kérdezni valamit. Van egy kétcsatornás autós erősítőm. Két TDA 2005 IC van benne. Lehet látni rajta hogy már mindkét IC cserélve volt. Az a problémám hogy rögtön a bekapcsolás után az erősítő elkezdi rángatni a két tányért felváltva, a rángatás sebességét a basszus potméter állítása befolyásolja. A zene szól rajt de azalatt is fennáll ez a jelenség. Vajon mi lehet hibás benne? A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Zosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia! Akkor azzal még jobban szól mint az én 370ohmosommal!?
(#) tiggersoft válasza varada hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A táp-on keresztül összegerjednek. Egy négy csatornás szintén 2005-ös IC-kkel szerelt csodánál találkoztam ezzel. Ott egy 4700 µF-os kondi közvetlen a bekötésre segített.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Persze, csökkents bátran! Mi a jelforrásod, mekkora feszültséget képes kiadni? Egyből ki lehet számolni a szükséges értéket. Egy 1,5V kimenetű keverőhöz most pont jó vagy.
(#) blasz válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nem kell a végtelenségig csökkenteni,többet nem ad ki magából.Ha van jó hangsugárzód,akkor elborul a szekrény tőle.Én Koncsár Gyuri Reflexein próbáltam ki és hát mit ne mondjak,azért fülig ért a szám.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Egy laptoprol megy a jel.
(#) Zosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Hát hangfal ügyileg nem állok jól most egy Orion hs500at hajtottam vele. 820 ohmmal sztem nem tudott erőre többet mint a hidat tda7294. A 370 ohmmal viszont már 2x annyit kb. Király kis cucc de féltem az orionokat. Majd kérek kölcsön valami hangsugárzót.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Probléma leküzdve, az alkatrész csere-bere közben összeforrasztottam két sávot.. Gyakorlatilag C7 és IC3 ment tönkre, minden más túlélte a balesetet.
Egyetlen kérdésem maradt még.
1N5408 diódák helyett UN4007-eket használtam. Megfelelőek lehetnek ezek, vagy cseréljem?
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia! Ha alacsony teljesítményre méretezted akkor az 1A-es dióda is megfelel az egyenirányító hídban.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Keresem, de nem találom, mekkora az erősítő tápfeszültsége? Az is kéne a számításhoz.
(#) steelbird válasza blaci hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Hello!

Jobb lenne bele "izmosabb" diódát tenni.
Amit használtál, az 1N4007 és csak 1A -es dióda, leginkább 50Hz -re. Neked meg legalább 3A -es dióda kellene, és ajánlott valami gyorsabb típus.

Ja tényleg, ez fejhallgató erősítő lesz. Akkor elég.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
68V DC.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A ±68V tápfeszültségből legjobb esetben 45VAC-t tudsz kivezérelni. A hangkártya kimenetét vegyük óvatos becsléssel 0,7VAC-nak. A teljes kivezérléshez ebből Au=64 jön ki.
Az általad épített végfok erősítése: R6/R5+1. Némi átrendezéssel R5=R6/(Au-1)=~240 ohm.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Köszönöm a részletes leírást! Holnap cserélem.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nem kell sietned, az Orionokat nehogy megfektesd vele
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Késő egy hangszínt rá kötöttem, megtekertem a magast, ami amúgy alapból is van elég, és hát a magas nem bírta a strapát.
(#) Fepy1992 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy 220 Ohm 1W ellenállás kellene nekem egy erősítőbe, de nincs csak 3W-os. Jól tudom, hogy az is jó helyette?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Zosi válasza Fepy1992 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ha teljesítményre nagyobb az sosem baj, csak el is férjen.
(#) tiggersoft válasza Fepy1992 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ha méretileg elfér minden további nélkül beteheted a helyére.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy végfokot építek,van kétféle modulom,és kérném a véleményeteket,hogy a kettő közül,melyiket érdemesebb.
Mind két modult egy pár végtranyóval ,+-50vDC hajtom 8 ohm-mal terhelem.
Végtranzisztorok MJ15003-15004.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) varada válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget megpróbálom kondival.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia! Legyen mondjuk ez.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Okés,köszi!
(#) varada válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
bekötöttem egy 4700 as kondit de nem segített itt valami más probléma van. A kondit a tápfeszre kötöttem legalább is a közvetlen bekötés alatt ezt értettem.
(#) Koncsar válasza Zosi hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia! Ha rám is figyelsz egy nagyon kicsit, akkor annyiban segítenék, hogy valóban nagyon szépen és bitangul szól Blasz, Gábor erősítője, egy észrevételem volt a kisérletezés alatt amit Gábornak még nem volt lehetőségem elmondani, hogy a visszacsattolás ellenállása a 220 Ohm az már értékileg szerintem alacsony. Ezt a málysugárzó lengedezésén láttam. De ez legyen csak az én véleményem. Gáborral még nem közöltem, mert utólag gondolkodtam rajta. Nálam ez az érték 300-320 Ohm között maradt.
Következő: »»   1496 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem